Сьогодні з 09:00 до 21:00

098 405 15 15

095 405 15 15

073 405 15 15

Відеозв'язок

Сервісний центр

096 433 23 23

Графік роботи

з 9:00 до 21:00

Обране
img

Ваші закладки порожні

Обране
img

нічого
порівнювати

Мова

Замовити дзвінок

man

Дякуємо за замовлення, очікуйте на дзвінок найближчим часом

Оберіть ваше місто

Не вдалось знайти співпадіння по Вашому запиту. Перевірьте, будь ласка, корректність введенних данних

star
Дякуємо за реєстрацію!
тепер ви можете

Купувати легко та швидко

Відстежувати статус своїх замовлень

Бачити розмір персональної знижки

Мати доступ до спеціальних цін

Першим дізнаватися про акції

Забули пароль?

Для відновлення паролю вкажіть e-mail, або телефон, що ви вказали при реєстрації

smileEmail
Лист надіслано

Дотримуйтесь інструкцій, які було надіслано на вашу пошту

Лист не прийшов?

Вся правда про безпровідну зарядку

Безпровідна зарядка, як уміють казати старші люди, «то є вєщь!» А й правда: багато моделей смартфонів можна підзарядити, просто приєднавши відповідний модуль. Для тих, кого реально задовбало розплутувати шнури зарядних пристроїв (в яких частенько заплутуються ще й пальці на додачу) щодня, безпровідна зарядка пропонує обґрунтовану та ефективну альтернативу.

Але – з іншого боку – що ми знаємо про зарядний пристрій, який використовуємо вдома чи в кав’ярні?

Що воно таке

Коли чуєш термін «безпровідна зарядка», то на думку цілком резонно спадає можливість підзарядки телефона на будь-якій відстані від зарядного пристрою. Нє, людоньки, не плутайте себе, бо то геть не вай-фай і його похідні, хоча звучить дещо схоже.  Це хибна думка, яка є необхідним злом – тобто, забезпечує нас простішою термінологією для легшого розуміння технології. Насправді ж «безпровідна зарядка» означає «магнітно-індукційна зарядка».

Безпровідна зарядка

Зарядні пристрої магнітної індукції, як слідує з назви, оснащені потужною електромагнітною котушкою, яка, власне, генерує поле. В той момент, коли Ви поставите телефон на поверхню зарядного пристрою, котушка активується, і Ваш пристрій почне заряджатися завдяки утилізації магнітного поля, згенерованого котушкою.

Це не одне й те саме, що у випадку магнітних зарядних кабелів, якими оснащують деякі моделі Mac. Такі кабелі використовують магніти для приєднання до портів, але з точки А в точку В струм надходить завдяки звичайній провідності, а не магнітній індукції.

Як швидко буде заряджатися телефон?

Швидкість підзарядки цілком і повністю залежить від сили струму та напруги. Перемножте ці два значення, і отримаєте ефективну потужність у Ваттах, яка, власне, передається з зарядного пристрою на телефон. 12-вольтовий зарядний пристрій, який генерує 500 мА номінального струму, буде видавати максимальну потужність підзарядки в 6 Вт номінальної потужності.

Швидкість безпровідної зарядки

Ємність акумулятора телефону вимірюється в мАг (міліампер-годинах), тож, з іншого боку, середньостатистичний зарядний пристрій покаже, скільки одиниць напруги і під яким амперажем він доставить через постійний струм.

Звичайні дротові зарядні пристрої доставляють 1 А номінального струму при 5 В напруги. Це означає, що акумулятор на 3000 мАг заряджається приблизно за 3,5 год. Більшість безпровідних зарядних пристроїв теж слідують цьому нормативу (5 В напруги), але знижують ампераж (найвищий показник ≈ 0,65 А). Природньо, що через це та сама батарея на 3000 мАг буде заряджатися довше (у різних виробників буде різний час, але в середньому розраховуйте на додаткові 40 хв).

Які ще пристрої використовують індукційну зарядку?

Безпровідна зарядка - електрична зубна щітка

Безпровідна зарядка, в такому сенсі, як ми її розуміємо сьогодні, не є інновацією, яка своєю появою повинна завдячувати смартфонам. От, наприклад, в електричних зубних щітках технологію безпровідної зарядки використовують вже досить давно. Щоб уникнути замикання, порти підзарядки подібних пристроїв, яким загрожує контакт з водою, надійно захищені під товстим корпусом. Таким чином, індуктивний – єдиний вид підзарядки, який можливий для таких пристроїв.

Питання безпеки

Одного разу зчинився галас через те, що кілька користувачів стали жертвами шахраїв: вони заряджали свої телефони через USB-кабелі, а зловмисники скористалися цим підключенням для доступу до пристрою.

За кордоном досить поширена практика, коли відвідувачам ресторанів чи кав’ярень пропонують підзарядити свої смартфони через безпровідні зарядні пристрої, тож цілком логічно, що багато людей задаються питанням: чи може те саме трапитися при використанні безпровідної зарядки?

Ні, не може. Проблема з дротовими зарядними пристроями була в тому, що вони використовували USB-порт (тобто, всі 5 контактів), і це дозволяло деяким зарядним пристроям підключатися до смартфона і, грубо кажучи, взаємодіяти з ним майже як комп’ютер.

У випадку бездротової зарядки, у котушки індуктивності лише одна мета: активувати магніт так, щоб телефон зміг «підживитися».

Безпровідна зарядка: питання безпеки

Звісно, все зміниться, якщо виробники смартфонів приймуть рішення дозволити телефонам використовувати безпровідні зарядні пристрої як точки обміну даними. Але поки що такого не видно навіть в найближчому майбутньому, тож загрози цілісності даних немає ніякої.

А Ви користуєтеся безпровідними зарядними пристроями чи старими-добрими звичними дротовими? Хотіли б спробувати безпровідну зарядку? Взагалі, що думаєте про цю технологію?