Сьогодні з 09:00 до 21:00

098 405 15 15

095 405 15 15

073 405 15 15

Відеозв'язок

Сервісний центр

096 433 23 23

Графік роботи

з 9:00 до 21:00

Обране
img

Ваші закладки порожні

Обране
img

нічого
порівнювати

Мова

Замовити дзвінок

man

Дякуємо за замовлення, очікуйте на дзвінок найближчим часом

Оберіть ваше місто

Не вдалось знайти співпадіння по Вашому запиту. Перевірьте, будь ласка, корректність введенних данних

star
Дякуємо за реєстрацію!
тепер ви можете

Купувати легко та швидко

Відстежувати статус своїх замовлень

Бачити розмір персональної знижки

Мати доступ до спеціальних цін

Першим дізнаватися про акції

Забули пароль?

Для відновлення паролю вкажіть e-mail, або телефон, що ви вказали при реєстрації

smileEmail
Лист надіслано

Дотримуйтесь інструкцій, які було надіслано на вашу пошту

Лист не прийшов?

3G-інтернет: чи варто вірити рекламі?

До недавнього часу ми користувалися тільки 2G. Отой звичайний інтернет у наших телефонах, який нам надають оператори, – це інтернет 2G (EDGE). Нуж бо, згадуйте черепашкову швидкість, постійні «підвисання», обмеження на завантаження і всяке таке. Теоретично, звісно, EDGE може забезпечити абоненту доступ до інтернету на швидкості до 236 кбіт/с, але на апаратному рівні ми все одно отримуємо від 32 кбіт/с. Зовсім сумно, га? З такою швидкістю про дзвінки по скайпу можна забути, а про перегляд потокового відео в хорошій якості – навіть не мріяти. От для того, щоб це змінити, ми й переходимо на 3G.

3G в Україні: нарешті дочекались?

Окей, скажете ви, і що нам робити з тим 3G?

Це фантастично доречне запитання – тож давайте розбиратися в ньому разом.

Wireless

Для власників планшетів, фаблетів та смартфонів поява повноцінної 3G-мережі – великий подарунок: можна підключатися до Інтернету будь-де і будь-коли на пристойній швидкості. Це означає, наприклад, доступність файлів з будь-якого місця, можливість редагування важливих документів, поки стоїте в пробці на роботу, здатність швидко обмінюватися великим обсягами даних, здійснювати онлайн-покупки, дзвонити по Скайпу – словом, 3G знімає практично всі обмеження на спілкування, роботу та розваги.

Не думайте, що 3G – абсолютно нова технологія для України. У нас вже є оператори 3G, які досить довгий час надають абонентам послуги 3G-зв’язку: це PEOPLEnet, Інтертелеком та ТриМоб (правонаступник Utel). Щоправда, для доступу до інтернету абоненту потрібно придбати або спеціальний телефон, або модем (чи кишеньковий Mi-Fi-роутер). Теоретично, можлива швидкість підключення може становити до 14 Мбіт/с, а на практиці швидкість завантаження складає близько 3,5 Мбіт/с.

Як би там не було, з виходом мобільних операторів «Великої трійки» на ринок 3G ситуація радикально змінилася: Київстар, МТС та life :) володіють достатніми ресурсами, щоб впроваджують технологію 3G масово для всіх своїх абонентів. 

3G-послуги

Хто швидше думає – у того більше шансів :)

З усіх операторів зв’язку МТС виявився найбільш хитрим: компанія уклала договір з ТриМоб, згідно якого МТС уже використовує побудовану ТриМоб-ом мережу для надання користувачам послуг 3G (це т.з. національний роумінг). Фактично, свою власну мережу МТС тільки будує, але послуги 3G-зв’язку надає повноцінні (є тариф за 70 грн), в той час як Київстар та life :) подібним похизуватися не можуть.

Це означає, що абонентам МТС не треба купляти окремий стартовий пакет – досить лише змінити тарифний план чи замовити послугу (детальнішу інформацію можете отримати на сайті МТС та в магазинах Мультимедіа). Щоправда, послуги 3G від МТС поки що доступні тільки у великих містах (карта покриття) – і, якщо Вам пощастило в таких проживати, маєте змогу насолоджуватися 3G на повну :)

3G-покриття

Що приховує 3G?

Не думайте, що зможете завантажувати собі на смартфон весь сезон «Сверхъестественное» чи «Шерлока». Оператори можуть скільки завгодно говорити про безліміт, але політику обмеження швидкості ще ніхто не відміняв. Ви можете завантажити півтора чи два гігабайта на швидкості приблизно 3 Мбіт/с, але потім (так несподівано) – хрясь! – і врубали вам швидкість до 150 кбіт/с. Робиться це все для того, щоб ви одні не завантажували всю мережу – іншим користувачам, знаєте, теж хочеться в Інтернеті посидіти, відео на YouTube подивитися та по скайпу комусь подзвонити.

Звісно, найбільш ймовірно, що у операторів будуть відповідні тарифи на завантаження – скажімо, 20 Гб на місяць, чи 1,5 Гб в день. Втім, це не означає, що швидкість з’єднання буде максимальною – це так звана політика чесного використання, яку пропагують оператори зв’язку в усьому світі. Наші, до речі, – теж, просто у нас не так багато користувачів 3G, щоб ми це масово відчули на власній шкурі :)

Реклама та реальність

Чи варто вірити рекламі про 3G? Варто, якщо Ви проживаєте у великих містах: там краще покриття. Жителям маленьких обласних центрів в цьому випадку дещо не пощастило: при виїзді за межі міста ні про який 3G не може йти мови.

Цю проблему в майбутньому вирішить запуск 3G-мереж від мобільних операторів: тоді послуги 3G-зв’язку будуть доступні практично повсюди, де є звичайний стільниковий зв’язок. Втім, на це потрібен час: близько 6-12 місяців для великих міст (найпершими 3G будуть «смакувати» Київ, Львів, Одеса та Харків) та обласних центрів. А от з приходом 3G в районні центри та невеликі містечка доведеться зачекати ще довше. Тому зараз маємо можливість користуватися 3G від компанії ТриМоб.

3G-покриття

Чого чекати?

Коли оператори «Великої трійки» почнуть надавати послуги 3G через власні мережі (а не за допомогою національного роумінгу, як зараз робить МТС), EDGE зі своєю равликовою швидкістю заслужено відійде в минуле. У 3G відчутні переваги: кращий зв'язок, доступність онлайн-ігор та шопінгу, можливість швидко завантажувати файли та дивитися потокове відео. Тож чекаємо від мобільних операторів новин, вигідних тарифів, цікавих пропозицій, і вільного 3G скрізь і всюди :)