Сьогодні з 09:00 до 21:00

098 405 15 15

095 405 15 15

073 405 15 15

Відеозв'язок

Сервісний центр

096 433 23 23

Графік роботи

з 9:00 до 21:00

Обране
img

Ваші закладки порожні

Обране
img

нічого
порівнювати

Мова

Замовити дзвінок

man

Дякуємо за замовлення, очікуйте на дзвінок найближчим часом

Оберіть ваше місто

Не вдалось знайти співпадіння по Вашому запиту. Перевірьте, будь ласка, корректність введенних данних

star
Дякуємо за реєстрацію!
тепер ви можете

Купувати легко та швидко

Відстежувати статус своїх замовлень

Бачити розмір персональної знижки

Мати доступ до спеціальних цін

Першим дізнаватися про акції

Забули пароль?

Для відновлення паролю вкажіть e-mail, або телефон, що ви вказали при реєстрації

smileEmail
Лист надіслано

Дотримуйтесь інструкцій, які було надіслано на вашу пошту

Лист не прийшов?

Обирай здорове живлення для свого гаджета!

При величезній кількості переносної електронної техніки стає актуальним питання: «Яким зарядним пристроєм потрібно користуватися? Таким, щоб заряджав не дуже довго, і акумулятор служив справно?». Давайте розберемося, який же зарядний пристрій найкраще підійде саме для Вашого гаджета.

Мобільні телефони. Мобільний телефон – пристрій номер один в житті сучасної людини. В першу чергу, при виборі зарядного пристрою (ЗП) до телефона, необхідно звернути увагу на тип роз’єму для підключення. 

В більшості Android-телефонів – це MicroUSB,  менш популярним є роз’єм типу MiniUSB, а в старих моделях роз’єми для ЗП можуть відрізнятися залежно від виробника. Окремим шляхом пішла компанія Apple – тут використовуються власні коннектори: в iPhone від першої моделі до iPhone 4S використовується широкий 40-ка контактний (40 Pin) роз’єм, а, починаючи з 5-ї моделі, - тонкий роз’єм Lightning на 8 контактів (8 Pin).

На якість процесу заряджання впливають технічні характеристики ЗП, їх дві: напруга (вимірюється у Вольтах (V)) та сила струму (вимірюється в Амперах (А)). 

Практично всі мобільні телефони потребують ЗП на п'ять Вольт (5V), а сила струму при цьому може відрізнятися. Прості кнопочні телефони використовують ЗП до 1А, а смартфонам потрібний струм від 1А до 2А. Більшість сучасних смартфонів заряджаються від 1А, але деякі телефони з ємкими акумуляторами можуть потребувати потужніший ЗП, це, наприклад, Samsung серії Galaxy Note (2A), моделі Lenovo із акумуляторами на 4000 mA (2A), Sony Xperia серії Z (1,5A) та інші. При виборі ЗП можна орієнтуватися на характеристики заводського (на його корпусі виробники завжди вказують дану інформацію, правда дуже дрібним текстом). А за його відсутності її можна прочитати в інструкції до мобільного телефону, а також на офіційному сайті виробника. 

А що станеться, якщо користуватися зарядним пристроєм, який має відмінні від заводського характеристики? Якщо заряджати телефон більш слабким ЗП, то зарядка буде тривати довше, і це з часом зіпсує акумулятор. А при використанні сильнішого ЗП вбудований контролер телефону візьме лише необхідну частину струму і нічого страшного не станеться, хоча виробники не рекомендують так робити. Зауважте, що виходи USB на комп’ютерах мають тільки 0,5А, тому телефон таким чином заряджається довго.

Для збільшення часу служби акумулятора в телефоні, слід знати наступне правило: занадто низький заряд (менше 10%), та перезаряджання для літій-іонного акумулятора являються «стресом» і негативно впливають на його роботу. Тому слідкуємо, щоб заряд АКБ не падав нижче 10-15% і не залишаємо телефон заряджати на ніч. При цьому дозаряджати телефон (на приклад на 15-30 хв.) можна, це не псує акумулятор.

Планшети. Технічно більшість планшетів від мобільних телефонів мало чим відрізняються, лише акумулятор мають більший, тому і зарядний пристрій використовують потужніший. Але при виборі ЗП для планшета потрібно враховувати нюанс – одні планшети заряджаються від ЗП на 12 Вольт, а інші від 5-ти вольтового. Тому, якщо підключити планшет, якому потрібно 5V до ЗП на 12V, він може перегоріти. Якщо ж навпаки, то планшет просто не буде заряджатися. Всі інші правила вибору подібні до мобільних телефонів: необхідно визначити правильний ампераж (для більшості планшетів це 2А), слідкувати за рівнем заряду та не перезаряджати.

Ноутбуки та нетбуки. Виробники комплектують свої ноутбуки найрізноманітнішими зарядними пристроями, тому до їх  вибору слід ставитися ретельніше. Тут можна придбати або оригінальний ЗП (ідентичний до того, що був у комплекті) або ж універсальний. Універсальний ЗП підходить до декількох видів ноутбуків, тому перед його покупкою звірте,  чи він підходить саме до Вашого ПК. Уточніть, чи він має необхідний роз’єм для підключення, а також чи його параметри відповідають ноутбуку. Якщо універсальний ЗП має перемикач для вибору напруги, його слід поставити у потрібну позицію перед підключенням до комп’ютера. Пам’ятайте, при тривалому користуванні ноутбуком від електромережі, його акумулятор слід знімати (звичайно, якщо це передбачено конструкцією). Це продовжить час служби самого акумулятора.

Електроенергія через повітря. Нікола Тесла винайшов можливість передавати струм від одного пристрою до іншого індукційно (безконтактно), і сучасні виробники почали використовувати його ідеї. Такої техніки, в тому числі і мобільних телефонів, на даний час невелика кількість, але ця ситуація поступово змінюється. 

Для того, щоб зарядити телефон, лише поставивши його на зарядний пристрій, без підключення кабелем, необхідно, щоб він мав вбудований магнітний приймач. Таких моделей небагато: це різноманітні Nokia, флагман Samsung – Galaxy S6 та ще декілька  видів телефонів. До речі, фіни першими почали використовувати таке ноу-хау.   Якщо ж Ваш телефон стандартно функцію безпровідної зарядки не підтримує, не засмучуйтесь, існують чохли та змінні панелі телефону із вбудованим приймачем сигналу. Такий аксесуар збільшить функціональність телефону, але і дещо збільшить його розміри.

Тепер ми розібралися, як правильно підбирати зарядний пристрій до телефона, планшета та ноутбука. І пам’ятайте, чим краще Ви піклуєтеся про техніку, тим довше вона Вам прослужить.