- 098 405 15 15
Сьогодні з 09:00 до 21:00
098 405 15 15
095 405 15 15
073 405 15 15
Графік роботи
з 9:00 до 21:00
Сьогодні з 09:00 до 21:00
Відеозв'язок
Сервісний центр
Графік роботи
з 9:00 до 21:00
Ваші закладки порожні
нічого
порівнювати
Сервісний центр
Графік роботи
з 9:00 до 21:00
Дякуємо за замовлення, очікуйте на дзвінок найближчим часом
Купувати легко та швидко
Відстежувати статус своїх замовлень
Бачити розмір персональної знижки
Мати доступ до спеціальних цін
Першим дізнаватися про акції
Дотримуйтесь інструкцій, які було надіслано на вашу пошту
Лист не прийшов?
Для початку давайте зруйнуємо найпоширеніший міф про дзеркальні фотокамери: "дзеркальна фотокамера - це камера для професіоналів". Це не так. Насправді дзеркалки діляться на камери початкового рівня, напівпрофесійні і, нарешті, вже професійні. Розглянемо їх детальніше:
Камери початкового рівня - це камери, які націлені на людей, яким просто потрібно отримати якісне фото та не заглиблюватися в тонкощі налаштування камери. Такі камери найкраще підходять людям, які не займаються фотографією професійно, але їм потрібна хороша камера для дому, сім'ї, відпочинку, подорожей, щоб камера була легкою, простою в управлінні і порівняно недорогою.
Напівпрофесійні (репортажні) - це камери, які мають розширений функціонал з великою кількістю специфічних налаштувань. Такі камери підходять любителям, яким необхідно отримати хороший потенціал для освоєння навичок фотографії, ці камери мають додатковий дисплей, вміють керувати зовнішніми спалахами та підтримують швидку синхронізацію з ними.
Професійні - це камери створені для людей, які займаються фотографією професійно, знають всі можливості камери та використовують їх на практиці. Зазвичай такі камери мають набагато кращий захищений корпус, багато додаткових функцій та підтримують більший парк об'єктивів. Ці камери не мають вбудованого спалаху та автоматичних режимів зйомки, таких як "портрет", "пейзаж", "нічна зйомка" та ін. Вони використовують дуже ємнісні акумулятори та швидкі карти пам'яті CF. Професійні камери оснащені двома додатковими дисплеями для забезпечення оперативної роботи.
Пропоную ознайомитись з найсучаснішими фотоапаратами для різного рівня використання.
На ринку представлені фотоапарати декількох брендів - Canon, Nikon, Sony, Olympus, Pentax. Але лідерами ринку дзеркальних фотоапаратів є Canon та Nikon. Це лідерство обумовлено, в першу чергу, неперевершеною якістю зйомки, а також великою кількістю аксесуарів та комплектуючих (об'єктивів, спалахів тощо). Протистояння Canon та Nikon, здається, не закінчиться ніколи. Кожна компанія хоче випускати продукцію не схожу на ту, що випускають конкуренти. Але варто Canon розробити унікальну функцію, яка здатна істотно повпливати на вибір користувача, як Nikon в максимально стислі терміни розробляє аналогічну функцію. І навпаки.
Щоб відрізнятися один від одного Canon та Nikon вигадують цікаві, навіть смішні моменти:
Таких "відмінностей" є ще дуже багато. Ви бачите, що це все не суттєво і на якість фото ніяк не впливає. Тож, обираючи між Canon та Nikon, знайте, що від бюджетного до топового класу і в одної, і в іншої компанії є багато аналогічних пропозицій. Немає ніякої різниці в технічній якості між фотоапаратами конкурентів, моделі одного цінового діапазону знімають абсолютно однаково. Ключова різниця є лише в ергономіці (зручності використання). Наша порада: зайдіть в найближчий фотомагазин, візьміть в руки фотоапарати обох марок та спробуйте вловити відмінності в їх ергономіці - яка камера лежить в руці зручніше, в якій всі кнопки управління знаходяться "саме там де треба", спробуйте зробити кілька знімків. Ергономіка має вагоме значення, тому кожна компанія ретельно працює над формою свого фотоапарата. Повірте, і в чоловічій, і в жіночій руці апарат лежатиме зручно, а до будь-якого аспекту Ви звикнете з часом.
Хочу запропонувати Вашій увазі модельні ряди фотоапаратів Canon та Nikon в динаміці їх розвитку.
Модельний ряд фотоапаратів Canon
Модельний ряд фотоапаратів Nikon
Фотоапарат - це складний технічний пристрій, а техніка на місці не стоїть, тож чим новіша камера - тим вона краща.
Якісна дзеркальна камера
NIKON D3200 Напівпрофесійна камера для ентузіастів
NIKON D5300
Змінні об'єктиви
Якість зображення в більшій мірі залежить не від самого фотоапарата, а від об'єктива. Тому якщо у Вас з'явиться спокуса купити фотоапарат по-дорожче з об'єктивом по-дешевше - женіть такі думки відразу! Для новачків відзначимо, що при покупці фотоапарата Ви можете вибрати варіант "body" - тільки камера без об'єктива, або ж комплект "kit" - камера + об'єктив. Як правило в комплект входить стандартний об'єктив з фокусною відстанню 18-55 мм, або 18-105 мм для фотоапаратів Nikon та 18-135 мм для Canon.
Фокусна відстань - відстань від передньої лінзи до матриці. Фокусна відстань визначає кут огляду об'єктива та ступінь наближення об'єктів. Всі сучасні фотооб'єктиви можна розділити на:
Величина фокусної відстані вказується на корпусі об'єктива і являє собою дві цифри - мінімальне та максимальне значення. На мінімальній фокусній відстані кут огляду об'єктива буде максимальним, і в кадр потрапить більша кількість об'єктів. На максимальному - кут огляду буде меншим, об'єктів - теж менше, але вони будуть ближче. Як правило, чим довший об’єктив, тим більша у нього фокусна відстань.
За оптичними характеристиками та за призначенням виділяють декілька типів об'єктивів. Ось основні:
МАКРООБ'ЄКТИВ
CANON EF 50MM F/1.8 2 УНІВЕРСАЛЬНИЙ
NIKON 16-85MM F/3.5-5.6G R
ШИРОКОКУТНИЙ
TOKINA AT-X PRO DX 11-16MM ДОВГОФОКУСНИЙ
NIKON 70-300MM F/4.5-5.6G
Отже, якщо Вам потрібен знімок з максимальним об'ємом навколишнього простору - використовуйте ширококутний зум-об'єктив. Якщо знімаєте різноманітні об'єкти, починаючи з портретів та закінчуючи пам'ятками архітектури - Вам підійде стандартний об'єктив. Хочете влаштувати фотополювання за тваринами або віддаленими об'єктами, до яких не виходить підібратися ближче - ваш вибір телеоб'єктив. Якщо Вам потрібно все й одразу - придбайте один універсальний зум-об'єктив, про те побічним ефектом такої універсальності буде незначна втрата якості зображення, помітна лише професійному оку.
Оскільки стаття в першу чергу призначена для новачків, ми вирішили не навантажувати Вас технічною інформацією, яка є некритичною при виборі першої "дзеркалки". Всі нюанси Ви опануєте тільки під-час реального "тест-драйву" фотоапарата.