Сьогодні з 09:00 до 21:00

098 405 15 15

095 405 15 15

073 405 15 15

Відеозв'язок

Сервісний центр

096 433 23 23

Графік роботи

з 9:00 до 21:00

Обране
img

Ваші закладки порожні

Обране
img

нічого
порівнювати

Мова

Замовити дзвінок

man

Дякуємо за замовлення, очікуйте на дзвінок найближчим часом

Оберіть ваше місто

Не вдалось знайти співпадіння по Вашому запиту. Перевірьте, будь ласка, корректність введенних данних

star
Дякуємо за реєстрацію!
тепер ви можете

Купувати легко та швидко

Відстежувати статус своїх замовлень

Бачити розмір персональної знижки

Мати доступ до спеціальних цін

Першим дізнаватися про акції

Забули пароль?

Для відновлення паролю вкажіть e-mail, або телефон, що ви вказали при реєстрації

smileEmail
Лист надіслано

Дотримуйтесь інструкцій, які було надіслано на вашу пошту

Лист не прийшов?

Як вибрати акустичні колонки?

Щоб правильно підійти до вибору акустичної системи спершу проаналізуйте запитання, яке б ви задали продавцю цих самих систем. Умовно поділю їх на чотири варіанти:

 • 1. Я б і не міняв нічого, я так - Агутіна хіба включаю тихенько на роботі, але мої колонки син забрав та й треба…
 • 2. Придбав би я якісь колоночки якісніші, бо мої A4-Tech хоч і добрі, але старенькі вже тай хочеться чогось якіснішого, шоб і музику врубити, і фільм кльово можна було подивитись…
 • 3. Хочу з комп’ютера зробити «домашній кінотеатр», хотілось би шоб низи були яскраво відчутні ну і верхи більш-менш розбірливі.
 • 4. Шукаю щось з хорошою імпульсною характеристикою, з максимально легким дифузором, індукцією в проміжку більше Тесли, ну і підвісом з малими втратами.

Якщо ви, читаючи перший пункт розумієте, що задали б саме таке запитання, то у нашому інтернет-магазині з легкістю зможете підібрати красиві компактні та недорогі колонки для ноутбуків та стаціонарних комп’ютерів. Але, можливо, прочитавши цю статтю ви зрозумієте, що хочете відчути щось нове і зміните свою думку.

Тим, хто пішов до наступних двох пунктів і відчув щось рідне, ми не менш раді у нашому магазині, але крім того – ця стаття може видатись вам справді корисною.

Якщо ж на наш сайт потрапив відвідувач, який усміхнувся чи обурився, читаючи четвертий пункт, – не судіть суворо, ви й так чудово знаєте, що вам потрібно, де це взяти і як правильно це все налаштувати. :)

Отже, ласкаво просимо у світ домашніх аудіосистем.

Домашня аудіосистема

Про види акустичних систем.

Насправді видів і варіацій дуже багато, але ось основні:

 • 1.0 система або ж монофонічна система – 1 динамік.
 • 2.0 система, вона ж – стереосистема – 2 динаміки.
 • 2.1 система – 1 сабвуфер для низьких частот, який найчастіше виконує ще й роль підсилювача та 2 сателіти для середніх та високих частот (при цьому звук на сабвуфер та сателіти йде по одному каналу)
 • 4.0 система – чотири динаміки.
 • 4.1 система – найпростіша система «Об'ємного звуку»: чотири динаміки по кутах + сабвуфер.
 • 5.1 система – стандартна система об’ємного звуку до попередньої додається ще центральний динамік.
 • 7.1 система – два динаміки позаду слухача, два в передніх кутах, два бокових, центральний та сабвуфер.

Із стандартних існують іще як мінімум 9.1, 10.2 та 11.1

Про основне на хлопський розум.

Розміщення.

Першим і, певно що, найважливішим фактором при виборі аудіосистеми є приміщення, в якому ви збираєтесь її встановити.

Звукові хвилі мають властивість відбиватись від поверхонь, на які натикаються, тому у кімнаті 3х3 м розміщувати якісну багатоканальну аудіосистему немає жодного змісту. Фактично, ви будете слухати не саму колонку, а хаотично відображений від стін та меблів звук. Звичайно ж, можна встелити стіни килимами, ще й буде де аватарки робити, але це вже тема іншої статті.

Неправильно розміщена чи налаштована аудіосистема не викличе феєричних емоцій навіть якщо коштує як декілька новеньких автомобілів ВАЗ 2109. Мінімально правильні схеми розташування динаміків по відношенню до користувача можна побачити навіть у налаштуваннях звуку в панелі керування Windows.

Схема розміщення аудіосистеми 5.1Схема розміщення аудіосистеми 7.1

Діапазон частот.

Насправді все досить просто:

Вухо середньостатистичної людини сприймає діапазон коливань від 20 Гц (низький гул) до 20 000 Гц (дуже високий писк). Якщо ви кішка (ну або миша :) ви можете почути ультразвук частотою приблизно до 100 000 Гц. Якщо ж ви слон (або метелик :), то інфразвук від 1 Гц для вас звична справа.

Кіт кайфує в навушниках

Якщо ви молодий і красивий власник «музикального» слуху то ваш діапазон може бути ширшим - від 16 Гц до 23 000 Гц.

До прикладу, людський голос – це, знову ж приблизно, діапазон від 300 Гц до 4000 Гц.

Отже повернемось до акустики. Уявіть таку схему:

Електричний імпульс створює коливання мембрани, яка здійснює тиск на повітря, таким чином створюючи звукові хвилі різної довжини та частоти. Потрапляючи до вуха хвилі викликають вібрації, які наша нервова система передає до мозку, а він вже їх декодує і обробляє.

Зважаючи на усе вищесказане, стає зрозуміло, що показник якісного звуку – дуже суб’єктивна річ. Чим ширший діапазон охоплюваних динаміками частот тим менша ймовірність «не почути» крайні відтінки звуку, які автор музикального твору чи фільму вклав у своє творіння.

До речі, наш слух має здатність адаптовуватись, а це означає, що «музикальний» слух частіш за все виявляється у людей, які з дитинства займались співами чи музикою. Так само слух може втрачати свою гостроту у старших людей, якщо вони його не тренують. Адаптація є важливим фактором при виборі акустичної системи, оскільки щоб зрозуміти наскільки вона якісна, мало ввімкнути на кілька секунд трек на максимальній гучності. Варто прослухати декілька музичних семплів різних стилів, які б охоплювали найнижчі та найвищі частоти, протягом якомога довшого терміну.

За розподілом частот системи можуть бути:

Односмуговими – усі частоти відтворюються через один динамік.

Двосмуговими – низькі та середні частоти відтворюються одним динаміком, високі – окремим.

Чотирьохсмугова система включає окремі динаміки для низьких частот, середніх, середніх/високих та високих.

Саме тому, вибираючи навіть звичайні стерео колонки варто звернути увагу, скільки динаміків у кожній з них.

Односмугові аудіоколонкиДвосмугові аудіоколонкиЧотирьохсмугові аудіоколонки

Потужність.

Потужність – не те саме, що гучність, хоча й впливає на цей показник. Вона відображає механічну надійність акустичної системи. Чим більша цифра вказана навпроти вихідної потужності тим довше ваша аудіосистема видаватиме якісний чистий звук без хрипів на усьому діапазоні частот. Крім того цей показник важливий при підборі кожного компоненту окремо: потужність підсилювача повинна бути рівна або незначною мірою менша сумарної потужності колонок. Якщо ж навпаки – колонки не зможуть довго витримувати більш потужний імпульс підсилювача і почнуть хрипіти або ж і дуба вріжуть.

При цьому іще раз нагадую: вона немає нічого спільного із гучністю. Колонка потужністю в 10 Вт може бути гучнішою ніж аналогічна в 20 Вт. Та про це - пізніше.

Зрізаний дуб

Матеріал.

Всім відомо, що найкращі аудіосистеми з дерева. На даний момент це рідкість. Переважна більшість акустичних систем виконана у пластиковому корпусі, значно менший відсоток – з MDF, він же – усім відома ДВП. Пластик дає значні переваги дизайнерам, саме завдяки цьому звичайні акустичні колонки отримали найрізноманітніші форм-фактори.

На якості звуку пластиковий корпус позначається неоднозначно. Для низькочастотних сабвуферів глухий дерев’яний корпус безперечно кращий, а от для сателітів-пищалок це не так важливо. Суттєвою для таких аудіосистем стає вага, оскільки чим вона більша – тим меншими є небажані вібрації.

Обов’язково мушу згадати про фазоінвертор. Пустий трубоподібний отвір, який ви могли неодноразово зустрічати в колонках. Описати його властивості з фізичної точки зору мені духу не стане, але загальний зміст полягає у збільшенні діапазону частот у бік його нижньої грані. Системи з фазоінвертором мають в 1.26 меншу нижню частоту при інших рівних у порівнянні із закритими системами. При цьому вони більш вибагливі до розміщення, оскільки якщо, до прикладу, фазоінвертор знаходиться на задній грані колонки її потрібно розмістити на відстані 25-100 см від стіни.

Також важливою є така дрібничка як магнітне екранування динаміків – зустрічається навіть у найдешевших монофонічних колонках, але інколи виробники забувають про нього у найдорожчих моделях.

Розміри динаміків – показник неоднозначний, оскільки правильно побудована малесенька 2,5" колонка інколи може виявитись якіснішою за 5".

Колонки у вигляді автоКолонки у вигляді ведмежатКолонки ручної роботиДивні колонкиЧоловічко-колонки

Чутливість аудіосистеми.

Показник дуже неоднозначний, але при цьому, певно що, найцікавіший для більшості читачів даної статті. Чутливість вимірюється в децибелах і має пряме відношення до гучності. Чому неоднозначний? Децибел - величина відносна. Як відсоток. Це співвідношення двох величин у логарифмічному масштабі. На прикладі це означає, що показник чутливості навушників може бути значно вищим ніж у системи 5.1. А ще, так само як і притиснувши навушники руками звук здаватиметься вам гучнішим, так і відстань колонки від стіни буде впливати на її гучність. А ще є форма кімнати, меблі, оббивка стін, підлога чи стіл, на яких стоїть система та положення слухача по відношенню до неї..

Отже...

У більшості випадків виробники не вказують усі технічні характеристики, а часто й грішать нереальними цифрами. Саме тому найкращий спосіб вибрати аудіосистему - увімкнути на ній свою улюблену збірку аудіозаписів і оцінити отримане задоволення. А ще реакцію продавця хвилин за десять. :)

Якщо вам вистачило сил дочитати до цього речення - повага, шана та низький уклін! Сподіваюсь, що мої пояснення стануть вам в нагоді.