Сьогодні з 09:00 до 21:00

098 405 15 15

095 405 15 15

073 405 15 15

Відеозв'язок

Сервісний центр

096 433 23 23

Графік роботи

з 9:00 до 21:00

Обране
img

Ваші закладки порожні

Обране
img

нічого
порівнювати

Мова

Замовити дзвінок

man

Дякуємо за замовлення, очікуйте на дзвінок найближчим часом

Оберіть ваше місто

Не вдалось знайти співпадіння по Вашому запиту. Перевірьте, будь ласка, корректність введенних данних

star
Дякуємо за реєстрацію!
тепер ви можете

Купувати легко та швидко

Відстежувати статус своїх замовлень

Бачити розмір персональної знижки

Мати доступ до спеціальних цін

Першим дізнаватися про акції

Забули пароль?

Для відновлення паролю вкажіть e-mail, або телефон, що ви вказали при реєстрації

smileEmail
Лист надіслано

Дотримуйтесь інструкцій, які було надіслано на вашу пошту

Лист не прийшов?

NFC в Україні: три букви, що змінять уявлення про смартфон

Технології NFC (Near Field Communication - «ближній безконтактний зв'язок») вже більше десятка років. Ще в 2004 році компанії Sony, Nokia і NXP Semiconductor вирішили розробити інтерфейс, який дозволив би пристроям взаємодіяти між собою за допомогою звичайного дотику.

Інтерфейс повинен був стати енергоефективним, а час встановлення з'єднання – коротким. Витівка вдалася. Сьогодні у нас є безконтактні транспортні та банківські картки, електронні ключі та багато інших штук, які працюють за принципом торкання.

Радіус дії NFC – всього 10 см. Це робить технологію безпечною, оскільки зловмисникам не так-то просто під'єднатися на такій відстані та перехопити сигнал.

Безконтактна оплата смартфоном

NFC-пристроям  потрібно менш ніж 0,1 с, щоб встановити один з одним зв'язок. NFC ідеальна для ситуацій, де є потреба у миттєвому обміні даними.

Швидкість передачі даних – до 424 Кбіт/с. Так, це не так швидко, однак для призначених користувачу потреб використання NFC – більше і не потрібно.

Простота підключення. Досить торкнутися одним пристроєм іншого – контакт встановлено!

 

Навіщо потрібна NFC?

У смартфонах NFC стала з'являтися в 2010-2011 роках, проте в ті часи було не зовсім зрозуміло, що з нею робити, адже для передачі контенту з одного пристрою на інший є більш швидкий і звичний Bluetooth. Через кілька років з NFC вже більш-менш освоїлися, і сьогодні у технології безліч застосувань.

Поговоримо про найпопулярнішу: розрахунок смартфоном у магазинах замість звичної готівки або банківської карти.

Попри амбіції банків України та готовності платіжної інфраструктури, смартфонів, які підтримують цю технологію, на руках у користувачів ще не так багато.

Піонерами NFC-платежів в Україні стали Альфа-Банк і ПриватБанк. Перший на початку 2014 року запустив пілотний проект спільно з компанією Київстар та платіжною системою MasterCard, що дозволяє клієнтам банку оплачувати послуги за допомогою смартфона і спеціальної SIM-карти. Приблизно в той самий час NFC-платежі запустив ПриватБанк. Тільки без допомоги телеком-операторів. Тоді Приват першим в світі розробив власну технологію хмарного NFC-гаманця, якою клієнти банку користуються досі через додаток Privat24.

Наприкінці січня 2017, про запуск NFC-платежів спільно з MasterСard заявив Кредобанк.

За даними компанії Visa, найближчим часом проект NFC-платежів буде запущений ще і в Ощадбанку. До кінця цього року послугу збирається запустити також Альфа-Банк (вже без підтримки мобільного оператора).

У компанії Visa таку активність банків пояснюють двома факторами: розвиненою інфраструктурою прийому безготівкових платежів та функціональністю смартфонів.

Технологія безконтактних платежів – найочевидніша користь від NFC. Традиційна пластикова карта з магнітною смугою – це небезпечно і довго. Гроші залежать від цифр на фронтальній стороні карти, застарілого і вразливого інтерфейсу з магнітною смугою та тризначного коду безпеки. Карту легко втратити, а її дані ви регулярно «світите» перед касиром, коли даєте йому карту для оплати.

Технологія безконтактних платежів

З приходом технологій безконтактної оплати Visa payWave і MasterCard PayPass процес транзакції став проходити швидше, проте рівень безпеки не підвищився. По-справжньому правила гри змінилися з появою NFC в смартфонах і технології оплати замість пластикової карти.

Ви просто підносите смартфон до терміналу, як звичайну карту, і все – покупка сплачена.

 Уже зараз існує кілька платіжних систем, які перетворюють смартфон в гаманець. Всі вони безкоштовні, а доступ до інтернету для їх використання не потрібен.

 

Apple Pay

Компанія Apple представила свою платіжну систему в 2014 році разом з iPhone 6 і iPhone 6 Plus.

Скористатися Apple Pay можуть власники моделей iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 7 Plus, а також Apple Watch.

Оплата через Apple Watch

Працює Apple Pay наступним чином: при додаванні до системи банківської карти банк створює унікальний номер облікового запису пристрою, який зберігається на чіпі Secure Element в iPhone в закодованому вигляді та, граючи роль копії карти, використовується для оплати. Сама ж інформація з карти, в тому числі і тризначний код безпеки на зворотному боці, ніде не фігурує і нікому не надається. Платіж проходить одноразовим ключем безпеки, який генерується випадковим чином.

На жаль, Україна поки не входить в перелік країн де Apple Pay доступний.

Для експерименту, залогінилась під ID країни, де дана технологія підтримується. Під'єднала картку американського банку та розрахувалась в одному з місцевих магазинів з безконтактним терміналом.

Оплата пройшла успішно.

Недочекаюся, коли Apple Pay впровадять і в Україні.

Адже процес оплати простий та швидкий: підносите iPhone до платіжного терміналу та підтверджуєте транзакцію за допомогою сканера відбитку пальців Touch ID.

Якщо ви втратили iPhone, або його вкрали, то можна відв'язати його від системи Apple Pay через додаток Find My iPhone, блокувати чи перевипускати зареєстровані в Apple Pay банківські карти вам не потрібно.

 

Samsung Pay

Платіжна система від Samsung була запущена майже одночасно з Apple Pay. Вона теж працює як з VISA, так і з MasterCard, і підтримується тими ж банками, що і Apple Pay.

Читають також12 КРУТИХ АКСЕСУАРІВ ДЛЯ SAMSUNG GALAXY S8 І S8 +

Система Samsung Pay доступна власникам смартфонів Samsung Galaxy S8 |Samsung Galaxy S8 Plus, Samsung Galaxy S7 edge | S7, Samsung Galaxy A3 (2017) / A5 (2017) / A7 (2017), Samsung Galaxy A5 (2016) / A7 (2016), Samsung Galaxy Note5, Samsung Galaxy S6 edge + , Samsung S6 edge | S6.

Головна перевага Samsung Pay над Apple Pay в тому, що, крім NFC, тут є ще й технологія MST (Magnetic Secure Transmission - «магнітна безпечна передача»). Вона дозволяє розплачуватися навіть там, де використовуються старенькі термінали без підтримки безконтактних платежів для карток із магнітною смугою, стало бути, зона застосування Samsung Pay ширше, ніж у Apple Pay. Смартфон створює навколо себе магнітне поле, аналогічне сигналу магнітної смуги на банківській картці, і термінал проводить сплату.

Процедура «оцифровки» банківської карти і система безпеки схожі на Apple Pay. При проведенні транзакції використовується аналогічна система одноразових сигналів, а для підтвердження платежу – сканер відбитків пальців.

Як і у випадку з Apple Pay якщо ви втратили смартфон, або його вкрали, пристрій можна відключити від системи Samsung Pay за допомогою програми Find My Mobile.

Android Pay

Восени 2015 року компанія Google теж запустила власну платіжну систему Android Pay. Найбільший, і з недавніх пір державний банк України «ПриватБанк», в березні цього року запустив інструмент, за допомогою якого українці зможуть оплачувати товари і послуги за допомогою смартфона. Це NFC-гаманець, побудований на цифровій платформі MDES (Mastercard Digital Enablement Service). З його допомогою клієнти банку розраховуються в торгових точках, АЗС та кафе, не дістаючи банківську карту.

Оплата Android Pay

Для того, щоб здійснювати платежі за допомогою нового інструменту «ПриватБанку», смартфон повинен мати вбудований NFC-чіп. Гаманець доступний для пристроїв на базі Android версії не давнішої 4.4 KitKat. Платежі з його допомогою здійснюються безконтактним способом клієнтами банку з картами Mastercard., на відміну від Apple Pay і Samsung Pay, він доступний для будь-яких Android-смартфонів з NFC-чіпом.

Принципи роботи та захисту ті ж: замість даних про банківську карту в транзакції беруть участь номер облікового запису пристрою та одноразовий код, який генерується випадковим чином. Для підтвердження платежу використовується сканер відбитків пальців або ж PIN-код, якщо в смартфоні немає сканера.

Корисно: ЯК ВИБРАТИ ДИТЯЧИЙ ГОДИННИК З GPS?

 

Visa QIWI Гаманець

Платіжна система Visa вирішила теж не залишатися осторонь від мобільних безконтактних платежів і разом з платіжною системою QIWI представила влітку 2015 року додаток «Visa QIWI Гаманець». Він дозволяє розплачуватися з рахунку QIWI, приклавши смартфон до терміналу, всюди, де є підтримка безконтактних платежів Visa payWave. Однак прив'язати до «Visa QIWI Гаманець» реальну карту для безконтактної оплати не можна.

 

«Гаманець» та MasterCard PayPass

«Гаманець» та MasterCard PayPass

Звичайно ж, своє рішення запропонувала і платіжна система MasterCard. Літом 2015 року компанія CardsMobile оголосила про запуск програми «Гаманець», яка підтримує технологію безконтактної оплати MasterCard PayPass. Безконтактна оплата – лише один із варіантів використання NFC. А як вам можливість оплати проїзду в громадському транспорті?

Технологія NFC вже не перший рік використовується для оплати проїзду в громадському транспорті, тому природно, що смартфон з NFC можна перетворити не тільки в банківську карту, але і в транспортну. Додаток «Гаманець», про який ми розповіли вище, дозволяє розплачуватися за проїзд дотиком смартфона до вбудованого в турнікет зчитувача.

Оплата проїзду через NFC

В Україні безконтактно можна розрахуватись на станціях Київського метрополітену.

 

Сполучення з гаджетами

Найпростіше і очевидне застосування NFC – це з'єднання смартфона з іншими пристроями. Так, є Bluetooth, однак деколи доводиться поколупатися, щоб все запрацювало. NFC значно спрощує цей процес: піднесли бездротові навушники до смартфона – і вони тут же «прив'язалися»! Мінімум рухів, з цим впорається кожен.

Технологія NFC розпочала свій вихід до масового користувача з флагманських смартфонів. Сьогодні цей чіп можна знайти в більш доступних моделях із середньої цінової категорії, адже NFC відкриває абсолютно нові можливості використання смартфона.

З NFC ви позбудетеся від купи пластикових карт, які доводиться носити з собою, зробите процес оплати покупок та проїзду сучаснішими та зручними, можливо, придумаєте, як спростити своє життя за допомогою NFC-міток. Подібні технології дійсно впливають на наш спосіб життя, і, обираючи собі новенький смартфон, зверніть увагу на цю «фічу» – можливо, вона вам ще не раз стане в нагоді!

Цікаво: ЧОМУ НЕ ПОТРІБНО ЗАКРИВАТИ ДОДАТКИ В IOS?