- 098 405 15 15
Сьогодні з 09:00 до 21:00
098 405 15 15
095 405 15 15
073 405 15 15
Графік роботи
з 9:00 до 21:00
Сьогодні з 09:00 до 21:00
Сервісний центр
Графік роботи
з 9:00 до 21:00
Ваші закладки порожні
нічого
порівнювати
Кошик порожній!
Дякуємо за замовлення, очікуйте на дзвінок найближчим часом
Купувати легко та швидко
Відстежувати статус своїх замовлень
Бачити розмір персональної знижки
Мати доступ до спеціальних цін
Першим дізнаватися про акції
Дотримуйтесь інструкцій, які було надіслано на вашу пошту
Лист не прийшов?
Найчастіший стандарт який використовується при маркуванні - Ingress Protection Rating.
*Ingress Protection Rating – це тип класифікації ступенів захисту оболонки електропристроїв від проникнення твердих предметів, води у погодженні міжнародних стандартів.
Зазвичай код містить у собі дві літери та дві цифри. Літери “IP” – це скорочена назва від Ingress Protection. Але користувачам в першу чергу цікаві цифри.
Перша цифра показує ступінь захисту від попадання сторонніх предметів. Зараз на ринку більшість гаджетів захищені від пилу, тому найчастіше зустрічається цифра 6. Якщо цифра взагалі не вказана, а замість неї стоїть позначка “Х”, тоді ступінь не визначена.
Друга цифра відповідає за вологозахист. Таблиця всіх ступенів:
0 Відсутній захист
1 Вертикальні краплі
2 Вертикальні краплі під кутом до 15°
3 Бризки що падають
4 Бризки
5 Струмені
6 Морські хвилі
7 Короткочасне занурення на глибину до 1 м
8 Занурення на глибину понад 1 м тривалістю більш як 30 хв
9 Вплив струменів води високих температур
Але немає зворотної дії, наприклад, пристрій захищений по стандарту IPX7 буде захищений від струменів, як по стандарту IPX5.
Існує ще один рейтинг по значенню кількості атмосфер (АТМ). Таке маркування можливо зустріти на годинниках і фітнес-трекерах. Поділяється по схожому алгоритму :
3 атм (30 м/WR30) - Стійкість до бризок та дощу
5 атм (50 м/WR50) - Плавання без занурення
10 атм (100 м/WR100) - Заняття водними видами спорту
20 атм (200 м/WR200) - Плавання з аквалангом
Давайте детальніше розглянемо популярні пристрої з вологозахистом, представлені на mTa.ua.
Ступінь захисту: IP68
Корейський смартфон показує хороші результати у воді. Ступеню його вологозахисту вистачає навіть для плавання під водою (не використовуючи акваланга). Екстремальні люди знімають відео з-під води. Але потрібно пам’ятати, чим більш агресивне середовище (море, океан), тим швидше вийдуть із ладу елементи захисту.
Ступінь захисту: IPX5, IPX6
Тут потрібно звернути увагу на те, що в цій колонці присутній захист тільки від бризок. Без проблем колонку можна використовувати біля джерел з водою, але ні в якому разі не занурювати. Якщо вам цього недостатньо, то є моделі які мають стандарт IPX7 (Charge 3 та Flip 4).
Ступінь захисту: IP57
Рейтинг IP57 забезпечує безпечне використання навушників у прісній воді до 30 хвилин та 1 метра. Але для плавання вони не призначені, оскільки в них немає захисту від потрапляння води у вухо.
Вибрати безпровідні навушники Plantronics
Чудовим доповненням до безпровідних навушників буде хороший павербанк: «Як вибрати павербанк за 5 кроків»
Ступінь захисту: IPX8
Маючи високий ступінь захисту (IPX8), камери GoPro розраховані на екстремальні навантаження, для цього оснащуються посиленими корпусами та зовнішніми кейсами, які витримують підводний тиск на глибині. Саме з цією моделлю можливо занурення до 10 метрів без водозахисних боксів та інших аксесуарів.
Ступінь захисту: 5 атм (50 м/WR 50)
Як часто ви знімаєте свій мі бенд 3? Якщо раз в місяць для зарядки, то на відпочинку цю звичку не потрібно змінювати. Фітнес-браслет оснащений захистом 5 АТМ і може бути з вами навіть в дайвінг-експедиціях до 50 метрів. І не хвилюйтесь взагалі під час плавання чи прийняття душа.
Ступінь захисту: 5 атм (50 м/WR 30)
Тут може здатись, що цей годинник витримає 50 м занурення, але це зовсім не так. З ним можливо плавати, але не більше. Замість цього годинник має запас міцності, якого буде достатньо для плавання метеликом, стрибків з тумби, та заняття в басейні які вам до смаку. В цей ж час пристрій запише всі ваші успіхи у вибраному режимі тренування.
Вибрати спортивний годинник Garmin
Але з гарантією не все так просто.
Річ у тому, що майже всі пристрої з вологою у корпусі (там де спрацьований індикатор), не підлягають гарантійному ремонту. Навіть GoPro. Немає компанії яка змогла б спрогнозувати, як будуть поводитися елементи гідроізоляції під час користування. Слабке місце може утворись після падіння або зносу. З приводу цього виробники не беруть на себе обов’язки по ремонту залитих пристроїв.
Щоб не помилитись, завжди пам'ятайте яке призначення гаджета.
Для прикладу, вологозахист вашого смартфона не можна сприймати як ще одну функцію. Коли ми купляємо смартфон, то ми не маємо думати про можливість занурення айфона. Треба розцінювати це, як додаткову міру обережності в ситуаціях які виходять з-під контролю. Так само для колонок.
В той самий час, ряд пристроїв призначені для користування в екстремальних умовах. Наприклад, GoPro, чи спортивні смарт-годинники. Їх набагато важче зіпсувати при зануренні на глибину. Але якщо трапилась біда і вологозахист дав збій, ви маєте бути готовими до оплати ремонту за власні кошти.
Та не забувайте, що крім вологозахисту є допустимий діапазон температури. Перед тим як стрибати в ополонку, чи занурюватись в гаряче джерело, знайдіть декілька хвилин та ознайомтесь з інструкцією.