Сьогодні з 09:00 до 21:00

098 405 15 15

095 405 15 15

073 405 15 15

Відеозв'язок

Сервісний центр

096 433 23 23

Графік роботи

з 9:00 до 21:00

Обране
img

Ваші закладки порожні

Обране
img

нічого
порівнювати

Мова

Замовити дзвінок

man

Дякуємо за замовлення, очікуйте на дзвінок найближчим часом

Оберіть ваше місто

Не вдалось знайти співпадіння по Вашому запиту. Перевірьте, будь ласка, корректність введенних данних

star
Дякуємо за реєстрацію!
тепер ви можете

Купувати легко та швидко

Відстежувати статус своїх замовлень

Бачити розмір персональної знижки

Мати доступ до спеціальних цін

Першим дізнаватися про акції

Забули пароль?

Для відновлення паролю вкажіть e-mail, або телефон, що ви вказали при реєстрації

smileEmail
Лист надіслано

Дотримуйтесь інструкцій, які було надіслано на вашу пошту

Лист не прийшов?

Як перевірити монітор на биті пікселі

Піксель – це найменша частинка дисплея, що зображує картинку. А битим називають такий, який не може відтворювати колір правильно чи працювати взагалі. Існує декілька причин появи такої проблеми:

  • помилки при створенні матриці;
  • вигоряння люмінофора («старіння» техніки);
  • хтось щось жбурнув у екран.

Зрозуміло, що користувачеві не під силу виготовити матрицю та порушити її у процесі створення. Тобто у першому випадку відповідальність несе виробник. Цікаво, що самі компанії офіційно встановлюють допуск на деяку кількість «дозволених» битих пікселів і це навіть регламентується стандартом ISO-13406. Але користувачеві від того не легше, адже биті пікселі – це неможливість насолодитися зображенням.

Тож сьогодні ми спробуємо навчитися розпізнавати проблему, та розкажемо, як можна виправити ситуацію.

Перевірка

Існує тільки один спосіб запобігти покупці неякісної техніки – особиста перевірка в місці продажу. Купуючи монітор в магазині, завжди є можливість протестувати його на предмет битих пікселів, а в ситуації з монітором/ноутбуком це потрібно зробити обов'язково.

Для цього існує безліч програм, принцип яких ідентичний – уся робоча зона дисплея заповнюється одним кольором, декількома або градієнтом. Така «заливка» дозволяє побачити неробочі сектори, якщо вони є. Необхідно попросити консультанта провести спеціальний «кольоровий» тест, в межах якого легко помітити дефекти матриці.

Перед тим як ми наведемо декілька прикладів ефективних програм, зауважимо, що знизити ризик придбання девайса з битими пікселями можна, обираючи модель на базі якісних типів матриці. Наприклад, у каталозі MTA.UA з моніторами ви можете обрати серед декількох типів. Як показує практика, на недешевих IPS, MVA і PVA матрицях биті пікселі зустрічаються дуже рідко, у порівнянні з бюджетними TN-матрицями. А якщо помилки й існують, то вони (тобто биті пікселі) найчастіше чорного кольору. Завдяки цьому неробочі сектори майже не помітні оку людини, і ніяк не перешкоджають насолоді від кіно, кліпів та зображень.

Якщо хочете дізнатись, як вибрати монітор самостійно, зверніть увагу на статтю: «Як вибрати монітор»

Биті пікселі на моніторі

Як виявити проблему

Візуальна оцінка якості картинки у магазині не дозволяє зробити однозначний висновок про наявність битих пікселів, а тим більше – визначити наявність муару, швидкість реакції матриці та інші важливі параметри. Надійніше та простіше перевірити монітор за допомогою спеціальних утиліт.

  1. IsMyLcdOK – має простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, та дозволяє за кілька хвилин перевірити монітори TFT або LCD з LED-підсвіткою. Не потребує інсталяції і може запускатися з зовнішнього носія, ще дозволяє покупцю уникнути зайвих суперечок з менеджером.
  2. Dead Pixel Tester. Як і попередниця, ця програма не потребує інсталяції. Пошук «ворога» починається одразу після того, як ви натискаєте на EXE-файл. Помилки не виділяються кольором, тож ви одразу зможете їх побачити.
  3. Сайт monteon.ru. Альтернативний варіант для тих, кому не хочеться завантажувати спеціальну програму для перевірки монітора. Використання максимально просте: натисніть кнопку «Почати», щоб тестування стартувало. У нижній частині екрану ви можете обрати один з 7 режимів перевірки: передача кольору, градієнти, мерехтіння, різкість, контрастність та яскравість, геометрія, динамічні тести. Щоб завершити тест, знайдіть у лівому нижньому кутку екрану «Будиночок».

Перевірити монітор на биті пікселі

Як «вправити» піксель на своє місце

Отже, програмна діагностика дозволила нам точно визначити наявність, розташування і тип битих пікселів. Щоб виправити ситуацію можна піти двома шляхами:

  • провести монітору «мануальну терапію»;
  • скористатися програмним забезпеченням.

У першому випадку ми не маємо жодного наміру жартувати. Як це не парадоксально, але провести операцію «повернути піксель на місце» вдається, виконавши своєрідний масаж «травмованої» зони. Для цього вам потрібні лише ватна палочка та обережні рухи. Вимкніть монітор, та не поспішаючи, упродовж 2-3 хвилин повторюйте кругові рухи навколо битого пікселя. Потім увімкніть екран та оцініть результати. Звичайно, ця методика не обіцяє 100% результат, але вона підвищує шанси позбавитися проблеми.

Також існують спеціальні утиліти, які здатні допомогти у розв’язанні проблеми. У пригоді стане програма Bad Crystal. Її головна функція полягає у частій зміні кольору, що допоможе реанімувати застійний піксель. Якщо говорити про шанси, то за цим ПЗ як мінімум 60% вдалих «лікувань». Особливість у тому, що Bad Crystal відновлює тільки «завислі» елементи. Проти тих, які остаточно не працюють, вона не допоможе.

Jscreenfix працює за тим самим принципом, що і попередня програма. Запустити її можна одразу з сайту, після чого ви побачите віконце з пікселями, які мерехтять. Вам потрібно поєднати це віконце з проблемною зоною на моніторі. Як свідчить практика, за 20-хвилинну процедуру утиліта розправляється з переважною більшістю проблемних елементів. Якщо маніпуляція не принесла жаданого результату, спеціалісти рекомендують залишити комп’ютер у стані «лікування» на 5-10 годин.

Звертаємо вашу увагу, що точно оцінити масштаби ураження зможе тільки майстер. Він же на місці підбере оптимальний «рецепт», адже якщо вам колись і вдалося перемогти биті пікселі, імунітету проти цієї хвороби ноутбук або комп’ютер не матимуть.

Звертайтесь у сервісні центри щоб позбавитися проблеми битих пікселів раз та назавжди.