- 098 405 15 15
Сьогодні з 09:00 до 21:00
098 405 15 15
095 405 15 15
073 405 15 15
Графік роботи
з 9:00 до 21:00
Сьогодні з 09:00 до 21:00
Сервісний центр
Графік роботи
з 9:00 до 21:00
Ваші закладки порожні
нічого
порівнювати
Кошик порожній!
Дякуємо за замовлення, очікуйте на дзвінок найближчим часом
Купувати легко та швидко
Відстежувати статус своїх замовлень
Бачити розмір персональної знижки
Мати доступ до спеціальних цін
Першим дізнаватися про акції
Дотримуйтесь інструкцій, які було надіслано на вашу пошту
Лист не прийшов?
В першу чергу потрібно визначитися з архітектурою майбутнього ПК, тобто на базі чого будуватиметься нова система: на базі AMD або Intel. Для кожної фірми створюється безліч плат, які відрізняються одна від одної чіпсетами й сокетами. Уподобання тут можуть бути тільки особисті, адже яка система продуктивніша, можете сказати тільки ви. Зверніть увагу, що взаємної сумісності плат з процесорами різних виробників немає.
Користувачу потрібно обрати серед декількох варіантів розмірів. Для найбільш простих комп’ютерів підходять такі форм-фактори як ATX (305х244 мм) і eATX (305х220 мм). Якщо у вас вдома стоїть маленький корпус, оптимально купити материнську плату Mini-ATX (284х208 мм) або mATX (244х244 мм).
Якщо ПК потрібен тільки для роботи з офісними програмами, інтернет-серфінгу та перегляду фільмів та роликів на YouTube, кращого варіанту за microATX не знайдете. Роз’ємів в неї небагато, але за її допомогою можна зібрати компактний ПК, який з легкістю поміститься у дитячій кімнаті, невеличкій кімнаті гуртожитку або однокімнатній квартирі.
Якщо ваша ціль – робоча станція або ігровий комп’ютер, не обійтися без повноцінної ATX плати з 2 або навіть 4 слотами PCI-E x16 для відеокарт, 4-8 слотами DDR3 (DDR4) з підтримкою 64-128 Гб оперативної пам’яті. Все залежить від ваших потреб.
Сокет – це різновид роз’єму motherboard, який відповідає гнізду процесора.
В Intel та AMD існує декілька типів сокетів, але сучасними вважають один-два. На сьогодні прийнятним варіантом для Intel вважається 1150, у його «опонента» AMD: AM3+ й FM2+. А взагалі, виробник завжди вказує, для якого процесору призначена та чи інша модель. Тож, усе що вам потрібно зробити – обов’язково ознайомитися з рекомендаціями.
Хочеться ще раз загострити увагу на тому, що вибір материнської плати та процесора повинен відбуватися одночасно. Якщо сокети не збігаються, встановити систему не вдасться.
Щодо кількості, то материнська плата може мати більше ніж один сокет. Але стосується це не звичайних ПК для особистого користування. Такі рішення зазвичай використовують під час створення серверів.
Вам також може бути цікаво: Основні причини, чому гальмує Ваш комп'ютер
Основа будови материнської плати. Являє собою набір мікросхем, які об’єднують північний та південний мости. Перший відповідає за взаємодію процесора, накопичувача та відеокарти, другий координує роботу BIOS, жорсткого диска, екрану, клавіатури тощо. Простими словами чіпсет – це основа надійності функціонування та можливість розгону комп’ютера.
До найбільш популярних виробників належать все зазначені вище AMD й Intel, а також ATI та NVIDIA.
Сучасні чіпсети Intel:
Мають попит чіпсети AMD:
Деякі материнські плати (як правило, бюджетного сегменту) оснащені лише двома слотами для установки модулів ОЗУ. Деякі мають 4-6 роз’ємів.
Оперативну пам’ять поділяють на декілька типів, які позначаються як «DDR». Найбільш уживані сьогодні – DDR3 і DDR4. Обираючи «материнку», слід обов’язково врахувати можливість встановлення додаткової пам’яті у майбутньому. Щоб залишити простір для маневру, краще обрати плату на 4 слоти та більше, щоб пізніше ви змогли швидко наростити пам’ять.
Спробуйте оцінити, яка кількість USB-виходів вам знадобиться для підключення периферійних пристроїв. Не женіться за кількістю, але розумні 4-6 портів – актуальна необхідність. Бажано, щоб декілька з них відповідали стандарту 3.0, тоді не виникне проблем з підключенням переносних жорстких дисків.
Порада з досвіду – перед тим, як придбати плату, врахуйте наявність вбудованого адаптера Wi-Fi. Сьогодні роутер існує майже в кожному домі, тож простіше купити відповідну плату, ніж потім прокладати кабель до ПК та псувати інтер’єр приміщення.
Сучасні «материнки» мають вбудовані звукові та відеокарти. Якщо ви підбираєте комп’ютер для домашнього використання і не збираєтеся грати на ньому в ігри, вбудованої відеокарти достатньо. Цей варіант не прийнятний для геймерів, тож доведеться шукати девайс з окремими слотами для під’єднання зовнішніх пристроїв.
Ми детально розібрали характеристики материнської плати, наступний крок – підбір оптимальної моделі. На ціну девайса впливає форм-фактор (АТХ дорожчі «урізаних» моделей), чіпсет (чим він новіший, тим дорожча його ціна), а також кількість додаткових слотів і роз’ємів. Ознайомитися з асортиментом ви можете у відповідному розділі.
Потрібна допомога у виборі потужної плати або версії для домашнього використання? Звертайтесь у MTA.UA. Запропонуємо найкраще!