з 09:00 до 21:00

Медтехніка для дому

У наших бабусь і дідусів в аптечці була жменя ліків та ртутний термометр. Сьогодні ж кожен може придбати будь-яку медичну апаратуру для домашнього використання – безконтактний термометр, інгалятор, інфрачервону лампу тощо. Залишилося тільки визначитися, які прилади найбільш необхідні в аптечці та чим можуть допомогти.

Термометр

Це найпопулярніше сучасне пристосування, яке дозволяє точно виміряти температуру людини. Всі звикли до моделей зі скляним корпусом та ртуттю всередині, проте така конструкція дуже небезпечна: один незграбний рух і отруєння від парів ртуті неминуче. На щастя є більш безпечні апарати – електронні. Вони працюють на основі вбудованого датчика, а вся інформація відображається на невеликому дисплеї. На відміну від своїх скляних попередників такі прилади здатні всього за кілька секунд визначити температуру тіла. Купити електронний термометр – значить безпечно, швидко, із високою точністю отримати потрібні дані.

Тонометр

Дозволяє виміряти артеріальний тиск і вчасно запобігти загрозі для здоров'я. Сучасні моделі відрізняються компактними розмірами й хорошою точністю. Вони бувають:

  • механічними. Точний, простий, недорогий інструмент, який вимагає мінімальних навичок;
  • електронними. Тут усі моделі поділяються на напівавтоматичні та автоматичні. Щоб скористатися першими, необхідно вручну накачати повітря в манжету за допомогою невеликої гумової груші. В автоматичних пристосуваннях достатньо всього лише натиснути кнопку.

Для отримання максимально точних даних рекомендується проводити вимір після 5-ти хвилинного відпочинку. Також за півгодини до процедури не бажано пити каву, чай, приймати їжу або курити. Поза повинна бути сидячою, а рука – розслабленою. Манжету слід вибирати за розміром передпліччя і розміщувати на рівні серця. Спочатку варто виміряти тиск на обох руках. Якщо він буде відрізнятися, то за основу потрібно брати  більш високі показники.

Глюкометр

Дізнатися рівень глюкози в крові – першочергове завдання для людей, які страждають на цукровий діабет. Якраз це завдання і вирішує глюкометр. Існує кілька типів пристосувань:

  • Фотометричні. Рівень цукру визначається ступенем зафарбовування реагенту на смужках. Вони не дуже точні, вимагають певних навичок, а також регулярного догляду. Купити тест-смужки для глюкометра цього типу можливо в будь-якій аптеці або спеціалізованому магазині;
  • Електрохімічні. Аналізують струм, який формується під час взаємодії реагенту тест-смужки і глюкози. Це найпопулярніший різновид через хорошу точність показників, що не залежать від зовнішніх факторів: світла, вологості.

Інгалятор

Цей медичний прилад розщеплює ліки на аерозольну хмару, яку вдихає пацієнт. Перевага процедури полягає у тому, що лікарський засіб проникає глибоко в дихальні шляхи, моментально впливаючи на вогнище інфекції. 

Інгалятори мають кілька видів:

  • парові – вводять лікарські засоби за допомогою пари, розігрітої до 50-60 градусів;
  • компресорні – працюють за рахунок стиснення повітря, який потрапляє в камеру під тиском;
  • ультразвукові – формування аерозольної хмари відбувається завдяки вібраціям.

Важливо! Купувати інгалятор слід під конкретну групу лікарських засобів, адже деякі з них заборонено розігрівати, а інші можуть просто вивести апарат з ладу.

Портативна ультрафіолетова лампа

Сфера застосування цього приладу величезна, але медицина займає ключове місце. Лампи здатні знезаражувати тверді поверхні й воду, лікувати шкірні захворювання і, навіть, стимулювати в організмі вироблення вітаміну D. Сучасні апарати мають компактні розміри, а їх вартість співставна із походом у кіно.

Уже вирішили поповнити свою аптечку корисними медичними пристосуваннями? Ознайомтеся з нашим асортиментом, в  МТА можна знайти будь-який необхідний медичний аксесуар: безконтактний термометр, манжету для тонометра та ін