2015-04-01

Apple Inc обіцяє вкласти $1 млрд інвестицій в Україну

Кібер-гігант планує збудувати на Буковині завод по виробництву сапфірового скла.

 

Apple-Czernowitz

 

Як стало відомо сьогодні вранці, компанія Apple, виробник всесвітньо відомих айфонів, макбуків, айпадів та айподів, буде інвестувати в Україну. Якщо бути точними, то Apple готові вкласти більше $1 млрд у фабрику по виробництву сапфірового скла, будівництво якої невдовзі розпочнеться в Чернівецькій області.

Восени минулого року в Америці збанкрутіла компанія під назвою GT Advanced, яка виробляла сапфірове скло – дуже дорогий матеріал, який є нереально стійким до подряпин, і який використовується в екранах iPhone і Apple Watch. Щоправда, юристи Apple в суді довели, що GT Advanced нераціонально використовували інвестиційні фонди – і в результаті це призвело до величезних збитків, виробничого браку та значного погіршення іміджу компанії.

Суд зобов’язав GT виплатити Apple Inc, своєму основному інвестору, понад $100 млн, та повернути абсолютно все обладнання для виробництва сапфірового скла. По закінченню судового процесу Apple стояли перед вибором: знову ризикнути, чи перенести виробництво в іншу країну. Керівництво компанії обрало другий варіант – тим більше, що це не вперше для Apple: не так давно їх завод відкрився в Китаї.

Tim Cook

Як повідомляє Forbes, ініціатором перенесення фабрики саме на Буковину був Стів Возняк, один із співзасновників Apple, батько якого народився в Чернівецькій області. Тім Кук, генеральний директор компанії, після недовгих переговорів погодився з цією пропозицією, та підтримав ідею, що довгострокові інвестиції значно покращать фінансове становище країни в цілому, дозволять створити багато робочих місць та перетворять Україну на стратегічного партнера компанії.

Apple Watch

На сьогодні в Apple активно розробляють плани по перенесенню виробничих масивів з Америки в Україну. Як стверджують авторитетні джерела, компанія не лише переправить до Чернівецької області обладнання на суму більш ніж $400 млн, так ще й вкладе близько сотні мільйонів в розвиток інфраструктури.

Додаткових $500 млн Apple планує витратити на будівництво величезної вітрової станції, яка стане одним з найграндіозніших енергетичних проектів в Україні. Така ідея продиктована постійними перебоями в електропостачанні, політикою економії електроенергії, та екологічними орієнтирами на відновлювальні джерела енергії. Плантація сонячних батарей в Чернівцях – ідея утопічна, а вітрова електростанція – проект, який має право на життя.

Apple factory

Будівництво фабрики в Чернівецькій області планують розпочати влітку 2015 року.

 

Колектив компанії «Мультимедіа» вітає всіх охочих і не дуже з Днем гумору і бажає, щоб такі вигадані новини врешті-решт втілилися в реальність :)

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.