2015-02-13

Що працює краще? Android, iOS чи Windows Phone?

Android, iOS чи Windows Phone? Ми виділили декілька критеріїв, в кожному з яких є свій переможець. Якщо Ви захочете, до прикладу, купити новий телефон, то ці критерії допоможуть Вам визначитись, смартфон з якою платформою стане для Вас найкращим варіантом. 

1. Ціна

iPhone завжди був одним з найдорожчих смартфонів на ринку. А так як зараз курс долара скаче не на жарт, то викласти за цей мобільний телефон сьогодні доведеться ой як немало. Щоб Ви краще розуміли скільки це в цифрах, то в Україні iPhone 4, а це модель 2010 року, коштує 250$. За останні моделі iPhone 6 і iPhone 6 Plus на мобільному ринку просять 689$ та 740$ відповідно.

З Android вже простіше. Смартфони з цією операційною системою робить чи не кожен, хто пов'язаний з ринком мобільних телефонів і тут завжди можна вибрати варіант від «дуже дешево» до «скільки-скіііільки Ви сказали?!». 

Microsoft, замість однієї єдиної Nokia,  тепер  будуть здійснювати підтримку операційних систем в смартфонах таких виробників як Samsung, ZTE, LG, Lenovo, Huawei та інші. А це означає, що вибір смартфонів на операційній системі Windows Phone буде все більшим і більшим.

Переможець: Android

 

2. Інтерфейс

 

Яка ОС має найгарніший інтерфейс

 

Android Lollipop має концепцію «матеріального дизайну», який виглядає дуже стильно, але не всі пристрої на Android ще оновились до цього інтерфейсу, тому частка смартфонів з таким інтерфейсом є невеликою. Коли оновляться всі смартфони до Android Lollipop, - невідомо. Тому якщо Ви купуєте мобільний телефон на більш старій версії, то все, що Вам лишається – це просто-напросто чекати, коли це оновлення відбудеться.

Після виходу 7-ої версії iOS, система виглядає дуже солідно і сучасно. Нова анімація додає глибину дизайну, і вона так само проста в освоєнні, як і 7 років тому. Та були деякі проблеми, які з виходом iOS 8 залишилися тими ж - система все так само втомлює очі, хоча непотрібну анімацію тепер хоча б можна відключити.

Windows Phone базується на системі «плиток», розмір і функції яких легко підігнати під користувача. Все працює так само, як і на комп’ютері , але тільки без звичного робочого столу. У порівнянні з Android і iOS система виглядає дуже стильною, але в той же час неповороткою.

Переможець: нічия

 

3. Додатки

 

Кількість додатків для ОС

 

Тут все дуже просто - Windows відстає, iOS попереду всіх, Android наздоганяє. Порівняйте кількість додатків для систем:

iOS - 1.3 мільйона.

Android - 1.2 мільйона.

Windows Phone - 300 тисяч.

І хоча по кількості Android випереджає, але що стосується якості, то iOS є однозначним лідером.

Переможець: iOS

 

4. Батарея

 

Затрати батареї

 

Недовге життя батареї - це головний біль і користувачів, і виробників. А от визначити, хто ж кращий, а хто гірший, досить складно, так як у нас немає можливості порівняти всі три системи за однією методикою. Вважається, що у iOS система живлення більш збалансована, однак Windows і Android виграють за рахунок більш ємних акумуляторів, які зараз ставить кожен другий виробник. До того ж в Android можна подивитися детальний графік життя батареї і дізнатися, яка програма скільки енергії з'їдає. Є також спеціальні режими енергозбереження, які можуть відключати додатки або знижувати загальне енергоспоживання системи.

У Windows Phone так само є режими економії непотрібних додатків, Apple вміє малювати найкрутіші графіки розходу  батареї, але iOS дуже не вистачає саме режиму економії. Особливо це помітно в 8-й версії iOS.

Переможець: Android

 

5. Зв'язок

 

Стандарти, які підтримуються

 

Стандартні Wi-Fi і Bluetooth є у всіх, а от NFC (безпровідний зв’язок на коротких відстанях) у Apple з’явився лише віднедавна – з виходом iPhone 6 і iPhone 6 Plus.  NFC вміє здійснювати швидкі платежі з телефону, обмінюватися фото, музикою, контактами або веб-сторінками просто піднісши один телефон до іншого. 

Переможець: нічия

 

6. Карти і навігація

 

Навігація

 

Тут все не так однозначно, як ви могли б подумати. У всіх трьох платформ хороші, детальні та зручні карти, всі троє вміють працювати в офлайні, складати маршрути по точках, отримувати точні оцінки на підставі щільності трафіку і багато іншого. Але Google Maps є Google Maps, все ж він більш детальний і пророблений, ніж карти від Apple і Microsoft.

Переможець: Android

 

7. Камера

 

Можливості камери

 

Це та область, де Apple витягує максимальну користь зі своїх продуктів. 8-мегапіксельна камера в iPhone 6 вже суттєво перевершила Android телефони, як Samsung Galaxy S5, і телефони на базі Windows, як Nokia Lumia 1020. І хоча за кількістю мегапікселів iPhone можуть поступатись, однак за рахунок роботи з деталями камера iPhone все одно залишається кращою.

Переможець: iOS

 

8 . Зручність використання

Всі три платформи інтуїтивно зрозумілі і прості в освоєнні. В Android є спеціальні програми, які спрощують інтерфейс системи. Так само існувала думка, що інтерфейс Android більш заплутаний, ніж iOS, але це не правда. Якщо ви не хочете пірнати в басейн з налаштуваннями, то й не треба - кожна система відмінно працює прямо з коробки. Але Windows Phone без додаткових налаштувань навіть трохи зручніше конкурентів.

Переможець: нічия

 

Підсумок

Ми підвели підрахунок голосів і готові оголосити результат. Отже: у загальному заліку Android набирає 3 бали, iOS - 2 бали, Windows Phone не був переможцем ніде, однак в деяких критеріях впевнено конкурував з іншими операційними системами.  

Але замість вручення медальки трохи роз'яснимо ситуацію: насправді у всіх трьох платформах куди більше схожості, ніж відмінностей, і кожна хороша по-своєму. І при виборі платформи в першу чергу потрібно враховувати ті фактори, які важливі саме Вам.

Якщо ця стаття була для Вас корисною і Ви вже змогли визначитись з операційною системою, яка Вам підходить, то обрати модель смартфона, який її підтримує Ви можете прямо зараз в нашому Інтернет-магазині. 

 

Переглянути моделі смартфонів

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.