2017-03-06

Чому не потрібно закривати додатки в iOS?

 IOS, iPhone 7
Можливо, ви зустрічали людину, яка двічі натискаючи на кнопку «Додому», на автоматі скидала з панелі багатозадачності всі запущені програми, поки та не виявлялася порожньою.

Для багатьох це стало звичним ритуалом завдяки поширеній думці, ніби згорнуті програми продовжують працювати у фоновому режимі, розряджаючи акумулятор iPhone. Відповідно, щоб продовжити роботу пристрою, за такою логікою треба періодично вручну закривати додатки.

У цій статті ви дізнаєтеся, чому така думка – не більше ніж міф.

Як працює багатозадачність в iOS?

Будь-який додаток в iOS має п'ять можливих станів:

  1. Не запущено. Додаток не запущено, ніяких процесів не відбувається – витрат заряду батареї немає.
  2. Активно. Додаток запущено, максимально використовуються системні ресурси.
  3. Не активно. Таке відбувається, коли час роботи програми переходить в сплячий режим або блокується екран. У цьому випадку енергія не витрачається.
  4. Фоновий режим. Додаток згорнуто, але деякі процеси продовжують працювати. Наприклад, завантажуються оновлення. Подібним процесам iOS ставить мінімальний пріоритет і спрямовує ресурси на активні програми.
  5. Зупинено. Всі процеси зупинені, але додаток залишається в оперативній пам'яті. В цьому випадку не споживається енергія і використовуються для швидкого завантаження програми з панелі багатозадачності.

Актуальні ціни на продукцію улюбленого бренду Apple iPhone на сайті mta.ua

Айфон 6, iPhone 6 S

Під час роботи з додатком, він знаходиться в стані «Активно». Коли ви натискаєте на кнопку «Додому», додаток згортається і переходить у «Фонові». А далі зовсім завершуються поточні завдання і здійснюється перехід на «Зупинено». У такому стані додатки не споживають енергії, але допомагають системі швидше запустити його повторно.

Цікаво: ЯК ЗАРЯДЖАТИ IPHONE 7 І ОДНОЧАСНО СЛУХАТИ МУЗИКУ

Чому не варто самостійно закривати додатки?

Додатки на панелі багатозначності – не більше ніж ярлики, які допомагають швидше повернутися в раніше відкритий додаток. Вони не зображають запущені в даний момент процеси, не споживають енергію, а їх «скидання» з панелі не збільшує автономність.

Швидше навпаки: системі доводиться більше витрачати ресурсів, щоб заново запустити додаток, ніж довантажити його з багатозначності. В результаті отримуємо ефект, повністю протилежний очікуваному. Постійно відкриття і закриття додатків протягом дня призводить до безглуздого витрачання енергоресурсу без будь-якої користі.

Багатозадчність  IOS

Які програми варто закривати?

Більшість додатків недовго перебувають у «фоновому режимі» і переходять в «Зупинено». Однак є категорії додатків, які постійно залишаються активні в «фоновому режимі», споживаючи ресурси і трафік.

До таких можна віднести навігаційні, музичні додатки, ті, що постійно запитують розташування пристрою і перевіряють актуальність контенту. Подібні додатки варто відразу закривати після використання, тому що вони вимагають багато енергії та трафіку.

Замовляй онлайн зараз:  ЗАРЯДНІ ПРИСТРОЇ iPhone

Тепер ти знаєш, що постійно вивантажувати програми з панелі багатозадачності безглуздо. Система iOS досить розумна, щоб самостійно подбати про себе.

фоновий режим Apple iPhone

Такої ж думки дотримується віце-президент компанії Apple з програмного забезпечення Крейг Федеріго.

Читач 9to5Mac зацікавився, чи варто закривати додатки на панелі багатозадачності. З цим питанням він звернувся до глави компанії Тіма Кука:

«Привіт, Тім!
Як часто ти закриваєш додатки з панелі багатозадачності iOS, і чи допоможе це заощадити заряд батареї? Просто хочу, щоб ти розв’язав цю суперечку!».

На це питання йому відповідь дає старший віце-президент Apple по програмному забезпеченню Крейг Федеріго.

«Привіт, Калеб!
Знаю, ти питав Тіма, але я не можу, щоб не вставити й свої п'ять копійок. Ні і ще раз ні, » – твердо зазначає Федеріго.

Здається, більш достовірної відповіді на це питання і бажати не варто :)

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.