2016-02-10

Чому не вмикається ноутбук?

Діагностика проблеми

Для того щоб визначити причину несправності Вашого ноутбука, давайте визначимо на якому етапі завантаження Ваш ноут зупинився. Можна виділити наступні етапи:

 

  1. Ввімкнення - по натисканню на кнопку живлення починають шуміти куллери, запалюються лампочки-індикатори увімкнення та клавіш CaspLock, NumLock і т.д на дисплеї нічого не з'являється.
  2. Ініціалізація - на дисплеї з'являються зображення.
  3. Завантаження операційної системи - на дисплеї бачимо заставку, встановленої на Вашому ноутбуці операційної системи (скоріше за все Ви бачите зображення з написом "Windows").
  4. Функціонуюча операційна система.

Отже, з'ясуйте на якому етапі завис Ваш комп'ютер.

Ноутбук не вмикається.

Якщо Ви натискаєте на кнопку живлення, а ноутбук ніяк не реагує та не подає жодних "признаків життя" причин може бути декілька.

Несправний блок живлення ноутбука. Це перше, на що слід звернути увагу перш ніж засмучуватись та шукати гроші на ремонт. Можливо у Вас просто згоріла зарядка, ноутбук розрядився і тому не вмикається. Візьміть у сусідів чи друзів адаптер і спробуйте підключити пристрій з ним. Якщо не вийде - шукаємо причину далі.

Несправна акумуляторна батарея ноутбука. Спробуйте витягнути батарею та підключити пристрій до розетки. Якщо ноут запрацював, все одно несіть його в сервіс, можливо, просто несправний один з контролерів, тоді не прийдеться купувати нову батарею.

Несправна материнська плата ноутбука. Це остання і найбільш серйозна причина "нокауту" Вашого лептопа. Можливих причин поломки материнської плати може бути багато: неможливість завантаження BIOS, коротке замикання на одному з елементів живлення, несправність чіпсету або якогось з контроллерів. Зверніться за гарантійним обслуговуванням (якщо таке є) або ж несіть до нас в Цент Ремонту, наші досвідчені інженери все полагодять.

Ноутбук не проходить ініціалізацію

Ініціалізація - це активація відеокарти, материнської плати, процесора, оперативної пам'яті та жорсткого диску (вінчестера). Одночасно з цим процесом на дисплеї з'являється звіт про проходження всіх етапів ініціалізації або ж зображення логотипу виробника ноутбуку.

Отже, Ви натиснули кнопку живлення, ноутбук включився, запрацював кулер, кліпнули лампочки на клавіатурі і на цьому все, логотип "Windows" Ви не побачили, дисплей чорний, кулер продовжує шуміти. Можливі причини такої біди:

Несправний дисплей ноутбука. Жодних заставок Ви не побачили але почули звук входу в систему - у Вас 100% "накрився" дисплей. Якщо у Вас стоїть пароль на вхід в ОС, увімкніть комп та зачекайте пару хвилин, потім "напомацки" спробуйте ввести пароль, не почули звук? Тоді третій варіант: з дуже великою ймовірністю не працює шлейф, що йде від материнської плати до дисплея. Якщо Ви впевнені в своїх силах, розбирайте пристрій та перевірте шлейф, якщо ні - несіть у Центр Румонту, вияснемо у чому проблема та виправимо цю несправність.

Не запускається жорсткий диск ноутбука. У разі несправності вінчестера далі процесу ініціалізації пристрій не просунеться, а зависне в пошуках жорсткого диска. В цьому випадку Вам потрібно звернутись до спеціаліста, для запобігання втрати Ваших даних.

Крім перелічених вище, "зависати" на етапі ініціалізації Ваш ноут може через такі причини:

Відсунтій контакт з оперативною пам'яттю або її відсутність. Часто буває, що пропадає контакт між материнською платою та оперативною пам'яттю. Іноді, для усунення цієї проблеми достатньо витягти і встановити назад планку оперативної пам'яті.

Проблема з BIOS. Вирішується шляхом перевстановлення BIOS, правда доведеться для цього нести пристрій до сервісного центру.

"Злетів" Windows на ноутбуці

Це виключно програмна проблема, зумовлена пошкодженням системних файлів. В такому випадку необхідно переустановити операційну систему. Але майте на увазі, що данні, які знаходилися на диску С при переустановці будуть знищені. Зберегти усі дані без виключення, а також встановити ліцензійну ОС Вам допоможуть в Центрі Ремонту, тож звертайтесь.

Якщо Вам не вдалося самостійно полагодити Ваш комп'ютер, звертайтесь до Сервісного центру, де точно діагностують причину несправності Вашого девайсу та якісно її усунуть.

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.