2015-03-27

Чи є необхідність купити планшет?

Треба купити планшет

З того моменту, коли планшети сколихнули комп’ютерний ринок, немов ударна хвиля від вибуху, вони рок за роком завойовують все більше прихильників серед користувачів.

А відколи Apple представили свій перший iPad в 2010, популярність планшетів почала зростати просто-таки астрономічними темпами. І хоча iPad утримує 66% планшетного ринку, інші виробники персональної комп’ютерної техніки не залишаються осторонь останніх тенденцій – відомі компанії теж зловили цю хвилю масового попиту та представили широкому загалу свої власні моделі планшетів.

За що ми любимо планшети?

як користуватися планшетом

Секрет успішності планшетів простий: компактні розміри на додачу до інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу та легкості користування тач-скріном. Для роботи з цим тонким маленьким комп’ютером не потрібні ніякі зовнішні прилади – все можна робити прямо на моніторі. Всі перечислені пункти в результаті приводять до одного – портативність легких та компактних планшетів переходить на новий, вищий рівень.

Втім, не робіть помилок: не зважаючи на свої переваги, навряд чи планшети коли-небудь замінять повноформатні комп’ютери. Планшет – хороша штука для ряду речей (якраз для тих, на які й був розрахунок), але цей портативний пристрій жодним чином не може конкурувати з обчислювальною потужністю персонального комп’ютера чи навіть хорошого ноутбука. До того ж, нема такої людини, яка могла б друкувати на тач-скріні з більшою швидкістю, ніж на звичній клавіатурі.

Коротка статистика

Яке ж основне призначення планшетів? Інтернет-серфінг, робота з електронною поштою та використання медіа. Ці категорії, звісно, мають розмиті рамки, але коли справа доходить до повноформатних бізнес-додатків, планшети «загинаються» - їм просто не вистачає потужностей працювати, як треба.

Портативний планшет

Статистика очевидна: в 2012 кількість проданих планшетів становила 63 млн одиниць, в 2013 – близько 80 млн, в 2014 – понад 95 млн. Цифри говорять самі за себе: планшети заповняють відведену для них нішу, забезпечуючи юзерам більший екран, ніж у смартфонів, і кращу, ніж у ноутбуків, портативність. Це робить планшети необхідним елементом в комп’ютерному арсеналі кожного користувача – щоправда, наразі люди їх купляють тому, що хочуть, а не тому, що їм це насправді потрібно. Цей пристрій ще не сприймається як окремий техно-елемент, а досі розглядається як невід’ємний аксесуар, що створює позитивний імідж своєму власнику.

Поцікавитися, який купити планшет: 8 пунктів, на які треба звернути увагу

Портативність = зручність

Дитина з планшетом

Планшети – доречні та не зайві пристрої саме через свою портативність та легкість в користуванні. Для тих, хто хоче завжди мати під рукою комп’ютер, вони просто незамінні. Однак, планшети дещо обмежують можливості професійної роботи, яка вимагає інтенсивного використання мишки та клавіатури – наприклад, написання текстів, редакторська робота та технічне креслення. І, хоча тач-скрін дуже зручний, він, на відміну від мишки, не дає прицільної точності та акуратності розміщення курсора. Втім, планшети – чудовий вибір, якщо Ви задумуєтесь, яку техніку купляти в кризу.

Найбільш доцільно використовувати планшети для доступу в Інтернет та роботи з медіа-файлами – сенсорні екрани та мала вага роблять їх ідеальними для портативних розваг, Інтернет-серфінгу та спілкування в соцмережах. 

Iana Romaniuk

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.