2015-07-21

Все що потрібно знати про GPS-навігацію

Навігація доступна для кожногоЯкщо вам набридло питати в перехожих: «Вибачте, чи підкажете Ви як пройти в…?»; або де знайти найближчу зупинку, кафе чи музей; та поїздки з авто для Вас звична річ, тоді у нас чудова новина. Щоб полегшити собі життя у мандрах чи в роботі Вам стане у нагоді GPS навігація! Майже всі чули це слово, однак, чи знаємо ми його особливості? Для початку потрібно розібратись що це таке, і як воно працює.

Навігація в будь-якому куточку світу Трішки цікавих фактів, та взагалі що воно таке. Простими словами це програма, яка визначає наше місцезнаходження на Землі. А працює вона за допомогою GPS-модуля – це модуль, який може приймати сигнали з навігаційних супутників GPS розташовані у космосі над Землею. Крім самого модуля, знадобиться ще й програма, яка буде обробляти вихідну інформацію з цього модуля і прив’язувати її до карт. Ще не так давно існували (можливо, й у Вас були чи ще є) такі пристрої як GPS- навігатори, які містили все потрібне для виконання лише однієї єдиної функції – вказати Вам напрям шляху. Але в часи швидкого розвитку даний модуль GPS, який визначає наше місцеперебування, ми можемо віднайти й у сучасних смартфонах та планшетах (там він є вбудованим), що значно спрощує користування навігацією.
Важливо знати. Програми для навігації в основному підтримують тільки найпопулярніші платформи, такі, як Android, IOS, Windows Phone, рідше - Blackberry та інші платформи. Тому перед тим, як встановити програму на телефон чи планшет, потрібно переконатися, що вона буде працювати із Вашою операційною системою.

Знаходьте цікаві місця

Вибір програм для навігації. Варто тільки в пошуковій системі ввести «GPS навігація на телефон чи планшет», і тут нам запропонують сотні різних програм, із найрізноманітнішими додатковими функціями. Але як вибрати саме ту програму, яка буде надійною, справно працюватиме та не буде впливати на роботу самого пристрою?

За схвальними відгуками користувачів, можна скористатися одними із найпопулярніших програм, такі, як: Be-on-road, Google Maps та Яндекс.Навигатор, або Навітел. Про них далі й піде мова в наших відео для Вас.

На що потрібно звернути увагу при виборі програми? Спершу, потрібно, щоб наш пристрій мав у собі GPS модуль, як зазначалось раніше. Потім самі програми умовно можна поділити на 2 групи: онлайн і оффлайн.

Оффлайн та онлайн навігація: що краще для мене?

Онлайн навігація, як Ви зрозуміли, працює із підключенням до мережі Інтернет (це може бути Wi-Fi, мобільний інтернет, в т.ч. і 3G-інтернет). Тобто, це додатки, які беруть карти з мережі інтернет, без якого система не здатна функціонувати. Також потрібно знати, у разі, якщо Ви будете знаходитися в метро, тунелі чи місці, де передачі сигналу щось перешкоджатиме, то зв’язок буде із перебоями. 

Одні з найкращих представників онлайн навігації, визнаних користувачами смарт-пристроїв, є звісно програма Google Maps та Яндекс.Навигатор, про які детально ми Вам розповімо у наступному відео.

В свою чергу, оффлайн навігація не потребує підключення до інтернету. Це самостійні GPS-навігатори, які для повноцінного функціонування не потребують Інтернет підключення, оскільки весь ресурс програми знаходиться у внутрішній пам’яті Вашого телефону чи планшету. Розмір такого додатка, враховуючи карти, може складати декілька гігабайт (в залежності від масивності й кількості карт). Ви безпосередньо завантажуєте програму із картою на Ваш пристрій, вмикаєте її, і у Вас у руках карта Вашого міста, країни та всього світу. Приклад, як це все зробити, до найменшої деталі, Ви можете переглянути у відео нижче.

В категорії оффлайн навігації популярність завоювали такі чудові програми, як: Be-on-road (про неї всі деталі Ви дізнались у відео) та Навітел.

Прокладення шляху з навігаторомНавігація від «Навітел». Програма «Навітел» одна із найвідоміших навігаційних систем. Вона завоювала велику довіру у користувачів та займає позицію, що лідирує на ринку навігаційних програм та систем. Переваги її почнуться із того, що вона працює майже із всіма операційними системами. Через те, що багато навігаційних програм підтримують лише  Android та, в окремих випадках, IOS, Windows Phone, «Навітел» уже зручний в тому, що підтримує: Android, IOS, Windows Phone, BlackBerry, Symbian, Bada та інші маловідомі платформи. В ній карта покриття точно відповідає як на пристрої, так і в реальному житті. Маса різних додаткових та корисних функцій. 

Основні функції:  

1. Зручний дизайн та 3D-зображення. На пристрої можна використовувати як 3D-зображення, так і звичайне.
2. Голосові підказки. Водіїв приємним жіночим або чоловічим голосом будуть повідомляти про напрямок руху, також вони самі можуть задавати команди за голосовим зв’язком.
3. Наявність заторів на вулиці та найзручніший об’їзд.
4. Прокладання маршруту. Маршрут,  який ви проклали, буде помічено яскравим кольором.
5. Відображення не тільки назви вулиці та номер будинку, а й повна назва магазину, відділення, організації і т.д.
6. Розумний набір. Коли Ви будете вводите назву вулиці на пристрої, Вам будуть запропоновані найпопулярніші назви по цьому запиту.

Та програма Навітел є платною, а сама карта України разом з додатком коштує орієнтовно 15 доларів. Та все ж є можливість використовувати пробну версію навігатора разом із картою.

А ви ще користуєтесь картами?Підсумок. То що ж обрати: оффлайн чи онлайн навігацію? Якщо для Вас важливо, щоб Ваша навігація працювала щодня, швидко та надійно у будь-якій точці Земної кулі і при цьому мала ряд додаткових функцій, тоді Вам варто задуматись над обранням якісної оффлайн навігації. Та, якщо ж у вашому пристрої присутній Інтернет і навігатором Ви користуєтесь не так часто, а масивні додатки займають занадто багато дорогоцінного місця у внутрішній пам’яті пристрою, то онлайн навігація саме для Вас.

Отже, що потрібно 100% знати про GPS навігацію, так це те, що в наш час її можна і потрібно мати в своєму арсеналі корисних для життя програм на наших телефонах та планшетах:). 

 

 

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.