2015-04-21

Як підключити роутер?

Як налаштувати роутер

 

Спочатку Ви можете подумати, що підключити Wi-Fi роутер до комп'ютера - це надто складний процес, який Вам буде не під силу. І хоча звучить він справді незрозуміло, та на практиці все куди простіше. Ви можете зробити це самостійно, і загалом на все про все витратите хвилин 20-30 часу. Давайте разом з Вами розглянемо загальну схему підключення Wi-Fi роутера до Вашого комп'ютеру, яка буде вірною для всіх моделей маршрутизаторів.

 

Поцікавитись: Як вибрати Wi-Fi роутер для дому?

На задній панелі будь-якого Wi-Fi роутера розташовані основні роз'єми і кнопки. Є LAN- і WAN-порти, кнопка вмикання, кнопка "Reset", роз'єм для підключення кабелю до персонального комп'ютеру.

Опис портів вашого роутера

LAN-порти (роз'єми для підключення до локальної мережі) призначені для підключення пристроїв за допомогою кабелю Ethernet або витої пари. Якщо Ви хочете з'єднати роутер з мережевою картою комп'ютера або іншого пристрою, потрібно скористатися одним з LAN-портів.

WAN та LAN порти

 

 

WAN-порт служить для того, щоб підключатися до інтернет-кабелю Вашого провайдеру (той, хто надає послуги Інтернету). Зазвичай кабель провайдера тягнуть з під'їзду, або від іншого пристрою.

 

 

 

Кнопка "Reset" відповідає за скидання налаштувань роутера. Натиснувши на неї, Ви відновите налаштування за замовчуванням, тобто зробите їх такими, якими вони були до внесення змін. Ця функція корисна в тому випадку, якщо Ви допустили помилку при налаштуванні роутера і не можете визначити, в чому саме вона полягає.

Також на задній панелі знаходиться антена, яка відповідає за потужність передачі сигналу Wi-Fi. При налаштуванні роутера переконайтеся, що антена встановлена ​​правильно. При бажанні можна замінити заводську антену на більш потужну: це значно розширить діапазон мережі.

Як підключити Wi-Fi роутер?

З будовою самого роутеру ми розібрались, тепер давайте приступимо до алгоритму підключення Wi-Fi роутера з комп'ютером. Він складається з декількох простих кроків.

1. Переконайтеся в тому, що мережева плата комп'ютера підтримує автоматичне отримання IP-адрес. Для цього нажміть "Пуск" - "Панель управления". Далі виберіть пункт "Сетевые подключения". Вам відкриється вікно, у якому правою кнопкою миші потрібно натиснути на "Подключение по локальной сети" і обрати пункт "Свойства".  У вікні знайдіть пункт "Протокол TCP/IP" і двічі клацніть по ньому лівою кнопкою миші. Після цього Ви побачите пункт "Получить IP-адрес автоматически" - його і потрібно вибрати.  

2. Далі підключіть роутер до комп'ютера за допомогою мережевого кабелю (зазвичай він йде в комплекті з маршрутизатором). Один коннектор кабелю вставте в будь-який з LAN-портів роутера, а інший підключіть до роз'єму мережевої плати комп'ютера (знаходиться позаду системного блоку).

3. До WAN-порту роутера підключіть кабель інтернет-провайдера. І, нарешті, з'єднайте блок живлення з маршрутизатором і підключіть його до електричної мережі. Тепер Ви можете приступати до налаштувань Wi-Fi роутера і створення безпровідної мережі.

 

Бездротовий інтернет для вісх )

 

 

Варто зауважити, що роутер можна під'єднати не тільки до комп'ютера або ноутбука, а й до інших пристроїв. Сучасна побутова техніка деколи вимагає підключення до інтернету, і в цьому роутер може надати неоціненну послугу. 

 

Ви можете підключити до маршрутизатора ігрову приставку, смартфон, телевізор, принтер і навіть холодильник. Одного роутера буде достатньо, щоб об'єднати в єдину безпровідну мережу всі пристрої в будинку.

Чи пробували Ви раніше самостійно підключати Wi-Fi роутер? І чи були Ваші спроби успішними? Діліться Вашими досвідом з цього приводу у коментарях. :) 

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.