2015-11-11

Куди здавати батарейки на утилізацію?

Наші сонячні вітання всім-всім-всім!

Ви помітили, скільки зараз з’явилося реклами на тему життя в еко-стилі, тобто, так, щоб мінімізувати свій негативний вплив на природу? Чесно кажучи, така тенденція, покликана стимулювати людей берегти навколишнє середовище, що є дуже добре. Щоправда, в реаліях нашої країни активних зрушень на цьому фронті досі не особливо видно, хоча давно пора. І мова зараз не йде про якісь глобальні заходи, адже досить почати з малого – сортувати сміття і викидати пластикові пляшки в спеціальні урни.

Чи, наприклад, з того, щоб віддати використані батарейки на переробку.

batteries

А тепер пригадайте, скільки з вас викидало використані батарейки в смітник? Ну, дійсно, що з ними було ще робити? Не тримати ж як пам’ять їх активної роботи та не колекціонувати на згадку собі і на потіху майбутнім поколінням! Так от, якщо ви не знали, то майбутні покоління мають величезний шанс не застати і клаптика чистої землі через те, що ми масово викидали батарейки як звичайне сміття.

Минуло вже більше чотирьох років з того часу, як ми започаткували програму збору використаних батарейок, запустили в Чернівцях проект «Збережи природу», та одними з перших підтримали ідею «оздоровлення» навколишнього середовища.

От вам трохи цифр для прикладу: лише за останній рік ми з вами зібрали на переробку більше 450 кг батарейок. Чотириста п’ятдесят кілограм!

Ви тільки уявіть собі цю гору акумуляторів! Запакувавши їх в коробки, ми як годиться відправили їх на переробку до львівського ДП «Аргентум». Не викинули на смітник, а переслали на завод, який спеціалізується на вторинній переробці сировини.

box of batteries

Знаєте, що ми зробили з вашою допомогою? Якщо вірити статистиці, яка каже, що одна викинута на смітник батарейка забруднює 20 м2довкілля, або 400 л води, то ми зберегли чистими понад 365 тис м2 землі чи близько 7,5 млн л води (ви все прочитали правильно –сім з половиною літрів чистої, прозорої, не забрудненої хімікатами та важкими металами, живильної води). І це лише за останній рік! Якщо виходити з розрахунку, що одній людині на день потрібно випивати в середньому 1,5 л води, то ми «напоїли» шосту частину України водою. Круто, чи не так?

surrender

Так от, наступного разу, коли будете тримати в руках використану батарейку, зверніть увагу на маркування – в такому яскравому квадратику намальована перекреслена урна, що означає: «Не викидайте батарейки в смітник!»

duracell

Дійсно, не викидайте – краще принесіть їх до нас :)  В будь-якому магазині MTA.ua (Мультимедіав Чернівцях Ви можете віддати використані батарейки на утилізацію і тим самим запобігти отруєнню природи та свого організму. Проживаєте в іншому місті? Не проблема: ось тут Ви знайдете інформацію про пункти прийому використаної сировини.

Бережіть природу

Будьте свідомими – цінуйте природу, а ми збережемо чисте довкілля та воду за вас і для вас :)

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.