2016-01-13

Ліцензійна Windows - це примара світу комп'ютерів.

Ми всі про неї чули, але ніхто не бачив.

Коробка з ліцензійною Windows викликає подив - що це? Хто це купує? Вони хворі?

А от давайте серйозно: навіщо мені купувати ліцензійну Windows, якщо її можна завантажити і встановити абсолютно безкоштовно?

Я не збираюся обговорювати з вами мораль й не буду говорити, що завантажуючи Windows безкоштовно, ми порушимо закон, совість і світовий порядок. Все це дурниці. Ми всі прекрасно розуміємо: якщо щось доступно безкоштовно, то немає ніякої на світі причини, чому не можна взяти те, що лежить прямо під носом. Лежить і кличе "Візьми менеее"…

Адже - халява! Навіщо платити більше? Кому взагалі потрібна ця ліцензія? Ось я, звичайний домашній користувач - мушу йти в магазин, купувати, розлучатися зі своїми грошиками за те, що довгі роки більшість з нас вважає безкоштовним. Навіщо? Заради чого? "Піду і куплю Windows" - звідки така думка взагалі може з'явитися?

Коли ми замислюємося над цим питанням, перша ж відповідь очевидна - ліцензія не потрібна. А ви думали, я скажу інакше? Не вгадали. Справді, для більшості - ніякі переваги ліцензії не компенсують те, що Windows може дістатися абсолютно безкоштовно і буде працювати так само добре, як і ліцензійна версія.

Версії Windows 7

Щось взагалі можна на це заперечити? Чи є хоч якась причина, що змусить купити ліцензію Windows? Хоч якась?

Особисто я відповів на це питання. На свій подив, я знайшов причини, які стали для мене вирішальними. І їх виявилося достатньо, щоб купити собі офіційну Windows, ту саму "ліцуху", яка як совість в олігарха - десь там є ... але ні в друзів, ні у друзів їх друзів, ні у кого ліцензію днем з вогнем не знайдеш.

Тому я просто хочу коротко перерахувати ті причини, які привели мене до такого збочення, як придбання Windows.

Економія.

Не очікували? “Я ж розлучаюсь зі своїми кровними грошиками, де тут економія?”, - спитаєте ви. Вона насправді є. Відтепер, ви можете подзвонити в офіційну технічну підтримку Microsoft і консультуватись з будь-яких питаннь стосовно Windows’a, а не ставити пиво знайомому комп’ютерщику, який без цього самого пива навіть пальцем не поворухне. А скільки разів він з вас брав по 200 гривень за перевстановлення “вінди”? Насправді ж нічого складного в цьому немає. Навіть якщо ви цим ніколи не займались - подзвонили в Microsoft та сказали “Хлопці, тут така справа: у мене ліцензійна Windows. Я ніколи цим не займався, але хочу її встановити. Допоможіть, будь ласка!”. Повірте, так само безкоштовно допоможуть і вам. За рік ви більше грошей витратите на цього знайомого комп’ютерщика, ніж за ліцензійну Windows, тим паче вона залишиться з вами назавжди.
“А от скоро вийде новий Windows, мені знову його купляти?”. Насправді, купівля ліцензії це щось типу вкладання грошей. Купив “вінду” - маєш безкоштовну технічну підтримку та й на наступну версію знижка. І до речі, знижка дуже хороша - до 60%. Так що ваші друзі, лопнуть від заздрощів коли будуть бачити у вас новеньку Windows, а вони будуть чекати поки вийде новий кряк, зломщик, активатор тощо.

Спокій.

Так, ось така причина) Спокій. В один прекрасний момент я зрозумів, що мені набридло возитися з кряками, патчами, зломщиками та іншими методами активації Windows. "Що там зламувати?", можете ви заперечити. Дійсно - начебто нічого особливого. Але ми пам'ятаємо, який сюрприз був від Microsoft, коли більшість методів злому перестало працювати. Ми не знаємо, які сюрпризи ще будуть. І я не хочу про це думати. Набридло. Просто нехай воно працює відразу, ввів ключ - і все! І далі, всі ті роки, які я буду сидіти на цій операційній системі, я буду спокійний як танк. Свіжі оновлення - завжди. Перевстановити - не питання. Чорт, так я навіть можу подзвонити в офіційну технічну підтримку Microsoft! І сказати їм - "Їй, чуваки, у мене ліцензія, я няшечко?" =)

Windows 10 на флешці

Самоповага.

Що завгодно можна говорити, але особисто для мене купити ліцензію - це вчинок. Перед самим собою. Дивишся на квітчасту коробку з ліцензійною Windows 7, і думаєш - кльово! Заробив, купив, встановив - “Зачот” собі коханому, сам від себе не очікував. Так, коли я був бідним школярем і не менш бідним студентом - це було нереально. Але інститутські часи минули, вже кілька років працюю, і звичайний, зовсім недорогий мій плеєр, вартує в 3 рази дорожче цієї ліцензії ... чи не настав час відмовитися від шкільних звичок? Для мене - так. І - це виявилося не так дорого, як гадалося. Та чого там, базову версію Windows 7, в якій є абсолютно все, можна взяти приблизно за 100 баксів - моя ігрова клавіатура Razer, чесно вам зізнаюся, коштує більше. Купити понтову клавіатуру - це прикольно, чи не так? А купити ліцензію? За внутрішнім відчуттям - штирить ще краще.

Задоволення.

Зрозуміло, купивши ліцензію, я сиджу задоволений. Але задоволення навіть не в цьому. А в можливості спокійно розвинути цю тему, адже маючи ліцензію, можна щосили діставати своїх приятелів. І це - кайф. Ви коли-небудь бачили очі друга, коли йому недбало, наче між рядків, повідомляєш про те, що, мовляв, "а в мене ліцензійна Windows"? Ха-ха, це треба бачити. Смайлик O_o і близько не передає вираз його обличчя.

Ще більший ефект, коли ви не говорите нічого, взагалі нічого. Просто візьміть і поставте вдома гарну квітчасту коробку з Windows. На самому видному місці, скажімо, на комп'ютерному столі. До вас в гості заходить друг і що він бачить? "О ... що це у тебе???" Реакція завжди відрізняється, від шокової до повного здивування. Байдужих - не буде. Ліцензія нікого і ніколи не залишить байдужим.

Нова Windows 10

Що хочеться сказати наостанок?

Що ж, не купуйте ліцензію, бо злі жадібні дядьки загрожують з телевізора і говорять про закон і порядок.
Не купуйте, щоб Білл Гейтс та інші очкарики стали ще багатшими. Нехай котяться до біса.
Не купуйте зі страху або будь-яких зобов'язань - всім кому ми повинні, ми всім прощаємо!

Знайдіть свою причину - вашу власну. Таку причину, дуже особисту, щоб купівля ліцензійної Windows (швидше за все, першої в житті) принесла вам море задоволення. Я виклав свої відчуття - ви ж, якщо захочете, зможете знайти виключно свої.

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.