2016-11-04

Налаштування роутера: як прописати MAC-адресу

Налаштування роутера

MAC-адреса, або, як її ще називають, фізична адреса, - унікальний ідентифікатор мережевого пристрою. Багато людей спокійно живуть і не знають, що у їх комп'ютера є MAC-адресу, і без цього знання у них все відмінно працює. Але деколи виникає ситуація, коли адрес потрібно дізнатися і замінити.

У яких випадках потрібно змінювати MAC-адресу?

Коли потрібно змінювати MAC-адресу?

Провайдери часто прив'язують послугу доступу до конкретного роутера, використовуючи MAC-адресу мережевої карти твого комп'ютера. Які проблеми можуть через це виникнути?

Вирішив ти поміняти роутер. Купив новий пристрій, приніс додому, підключив, ввів логін і пароль - а доступу до інтернету немає. Все тому, що фізична адреса нового роутера вже інша. Можна, звичайно, зателефонувати в службу підтримки і попросити їх прописати у себе нову адресу. Але ж це можна зробити і самостійно.

Актуально: Як підключити роутер?

Як дізнатися MAC-адресу?

З цим проблем не  має виникнути ні в кого.

Якщо ти користуєшся Windows 7 або Windows Vista, натисни «Пуск», вибери «Панель керування», в меню вибери «Центр керування мережами і загальним доступом» або «Управління мережевими підключеннями», а потім «Зміна параметрів адаптера». У Windows 8 потрібно направити курсор в верхній або нижній кут і викликати «Параметри», а там вже вибрати «Панель керування».

як змінити MAC-адресу

Ти побачиш ярлик «Підключення по локальній мережі», розверни його меню правою кнопкою миші і вибери пункт «Стан». Далі вибираєш «Відомості» і бачиш список параметрів, серед яких є рядок «Фізична адреса» - це і є те, що ти шукаєш.

Ще один спосіб - використання командного рядка. У Windows 7 або Windows Vista ти знайдеш її в меню «Пуск»: тисни «Пуск», потім вибери «Усі програми»> «Стандартні». Можна і по-іншому: набери в рядку пошуку меню «Пуск» cmd.exe. Дружите із швидкими клавішами натисніть Win + R. У вікні, яке відкрилось введи cmd.

У відкритому командному рядку введи команду ipconfig / all. На екрані з'явиться список, в якому потрібно знайти розділ «Підключення по локальній мережі» - «Ethernet адаптер», а в ньому - рядок «Фізична адреса».

Інша команда, яка тобі допоможе - getmac. Якщо ввести її в командному рядку, на екрані з'явиться список всіх MAC-адрес мережевих пристроїв, підключених до твого комп'ютера.

Як змінити MAC-адресу?

Отже, давайте змінювати фізичну адресу. Для цього потрібно відкрити будь-який браузер і в адресному рядку ввести адресу 192.168.1.1. Якщо браузер задумався, а потім повідомив, що сторінка недоступна, спробуй 192.168.0.1 або 192.168.10.1 - різні роутери можуть бути налаштовані по-різному.

Якщо все в порядку, браузер запропонує тобі ввести логін і пароль: якщо ти їх забув, то, швидше за все, потрібні тобі дані записані на наклейці, приклеєної до роутера знизу. В крайньому випадку, логін і пароль можна пошукати в документах, які тобі дали при оформленні договору з провайдером.

налаштування роутера

Заходиш в налаштування роутера і шукаєш вкладку WAN. Знову ж, меню налаштувань у різних роутерів може бути організовано по-різному. Наприклад, у багатьох моделей роутерів D-Link ця вкладка знаходиться в меню «Мережа», у деяких моделей Asus потрібно увійти в меню «Інтернет» і знайти там пункт «Ethernet».

У будь-якому випадку, там обов'язково буде рядок «Фізична адреса» або, якщо ти користуєшся пристроєм з англійським інтерфейсом то, MAC Address. У це поле і потрібно вводити MAC-адресу.

Поруч з полем може бути кнопка «Клонувати MAC» або Clone MAC Address. Можна просто натиснути її, і поле заповниться автоматично, в нього буде вставлено адресу твоєї мережевої карти, який ми вже навчилися шукати на самому початку.

Тут виникає питання: навіщо тоді взагалі дізнаватися MAC-адресу, якщо можна скористатися кнопкою «Клонувати»? По-перше, про всяк випадок. По-друге, якщо у тебе до роутера підключено кілька пристроїв, може скопіювати не ту адресу, яка тобі потрібена.

Варто прочитати: Як підсилити сигнал Wi-Fi?

Отже, MAC-адресу можна ввести в поле, можна заздалегідь скопіювати його і вставити (Copy-Paste - одне з найбільших винаходів людства!).

Незалежно від того, яким способом ти скористався, справа зроблена. Тисни «Застосувати». Тепер у тебе не буде ніяких проблем з доступом в Інтернет.

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.