2016-02-11

Навіщо "перепрошивати" мобільний телефон?

Що таке "прошивка" і з чим її їдять

"Прошити телефон" означає замінити в ньому програмне забезпечення. Така заміна може служити багатьом цілям, таким як: оновлення програмного забезпечення, додавання нової функціональності, усунення різних помилок і проблем, підвищення безпеки пристрою та його швидкодії.

Навіщо "перепрошивати" мобільний телефон?

Якщо Ваш новий телефон без будь-яких на то причин почав "підгальмовувати", інтерфейс зависати, робота додатків та дзвінків завершується без ваших команд - Вам однозначно потрібно "перепрошити" свій апарат.

Справа в тому, що програмне забезпечення, хто б його не писав, і для чого б воно не призначалося, навіть після ретельного тестування завжди містить помилки або недоробки. Тому розробники програмного забезпечення стільникового телефону регулярно випускають оновлення своїх продуктів. Найчастіше ці оновлення виправляють помилки, а іноді вносять нові можливості чи розширюють функціональність мобільного телефону.

Однак візуально звичайний користувач може і не помічати цих змін, думаючи, що чергове оновлення нічого за собою не несе. І ця думка є хибною, адже більшість змін, які є в новій версії прошивки, впливають на оптимізацію роботи мобільного телефону, наприклад, мережевої взаємодії, налаштувань зарядки акумулятора та ін.

Іноді в результаті оновлення програмного забезпечення змінюється меню, розширюючи свої функції або навпаки, спрощуючи їх, вносяться певні зміни в налаштуавння локалізації (роблячи більш точний переклад на ту чи іншу мову), коригуються розміри та види шрифтів і т.д.

Найбільш бажаними для користувачів, але і найбільш рідкісними, є оновлення функцій зв'язку, які раніше могли бути відсутні, також нові програми, ігри, гаджети, медіаконтент та ін.

Звичайно, установка нової прошивки не може створити диво. Після оновлення у Вашого мобільного не побільшає пікселів в камері, не зміниться роздільна здатність дисплею але працювати оновлений апарат буде краще, тож не ігноруйте оновлення програмного забезпечення для Вашого смартфону!

"Перепрошивка" телефону в домашніх умовах

Основним аргументом "за" "прошивку" власними силами є те, що Ви не виходячи з дому можете оновити програмне забезпечення Вашого апарату.

Методи "перепрошивки":

  1. Оновлення програмного забезпечення через фірмові додатки, які необхідно встановити на Ваш комп'ютер. Для телефонів Nokia Вам необхідно завантажити програму Nokia Software Updater, для Samsung - це програма Samsung Kies. Такий спосіб є найбільш безпечним, оскільки дані програми самостійно визначають наявність оновлень для Вашої прошивки і при необхідності пропонують оновити телефон.
  2. Самостійне завантаження неофіційної прошивки, створену ентузіастами, та встановлення її за допомогою сторонніх додатків. Використовуючи даний метод Ви наражаєте на небезпеку свій комп'ютер та мобільний телефон, оскільки за якість стороннього ПЗ ніхто не несе відповідальність.

Важливо! Невірні дії під час прошивки, можуть пошкодити Ваш смартфон, аж до повного виходу його з ладу. Будьте уважні, тверезо оцінюйте свої можливості, зважте усі ризики та користь від самостійної перепрошивки телефону.

Якщо у Вас виникли питання щодо оновлення програмного забезпечення Вашого апарату, Ви можете звернутися до наших Сервісних центрів.

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.