2016-08-22

Ноутбуки Apple: переваги та недоліки

Apple пропонує високоякісну техніку, а завдяки якісній технічній підтримці та корисній гарантії, взагалі займає перше місце 7 рік поспіль в закордонних рейтингах.

Проте в Україні технічна підтримка знаходиться тільки на початковому рівні та і ремонт обходиться доволі дорого, саме цим і зумовлене 3 місце в рейтингу. Ще одною перепоною до покупки ноутбуків цієї фірми є не великий асортимент і одні з найвищих цін в галузі.

Рейтинг ноутбуків. Apple

Дизайн (12/15)

Коли ви чуєте MacBook або MacBook Air, у вас одразу виникає асоціація із світло-сірим алюмінієвим корпусом та логотип з підсвіткою у формі надкушеного яблука на задній панелі. У той час як більшість ноутбуків Apple, зберігають старий дизайн, в 2015 році, компанія, нарешті, вийшла зі своєї зони комфорту і представила 12-дюймовий MacBook з Retina дисплеєм. Доступний в сірому, золотому, рожево-золотому та традиційно в срібному кольорі, анодований алюмінієвий корпус важить приголомшливі 920 грамів, що робить його більше ніж на 400 грамів легшим, ніж 13-дюймовий MacBook Air. Компанія також пішла на сміливий крок і прибрала всі порти залишивши тільки аудіо роз'єм і USB Type-C порт.

Відгуки (28/30)

MacBook Pro 15

В цьому році, ноутбуки від Apple отримали самі високі оцінки. З п'яти моделей, які були розглянуті, тільки один отримав менше ніж 4 зірки, в той час як 15-дюймовий MacBook Pro, підкорив ідеальний 5-зірковий рейтинг. Послідовність має ключове значення, так як всі продукти пропонують тривалий час автономної роботи, зручну клавіатуру і точний тачпад. Новий 12-дюймовий MacBook отримав найнижчу оцінку, але все одно хорошу 3,5 бали, викликано це було тим, що в ньому є тільки 1 порт і для використання більшої кількості гаджетів потрібно використовувати перехідники ще й плюс до всього він не є однією з найдешевших моделей.

Технічна підтримка (16/20)

На жаль офіційного сайту, соціальних груп та ліній підтримки в Україні нема. Обслуговуванням MacBook  в Україні займається його офіційний дистриб’ютор ERC. На їх сайті ви зможете знайти телефон підтримки, перевірити свій серійний номер, знайти відповіді на свої запитання та багато іншого. Проте підтримки в соц. мережах все одно немає.  

Гарантія (5/5)

На протязі гарантійного терміну, якщо у вас трапляться якісь проблеми то компанія оплатить доставку товару на ремонт, в деяких випадках, якщо несправність не вдасться усунути вам повернуть кошти або замінять на аналогічну модель. Ви можете додати ОЗУ або замінити вінчестер в авторизованому сервісному центрі і при цьому гарантія не анулюється.

Програмне забезпечення (5/5)

Програмне забезпечення від Apple це їх сильна сторона. 12-дюймовий MacBook, MacBook Air і MacBook Pro поставляються з пакетом програм iWork і деякими мультимедійними програмками. Пакет iWork включає Pages, Numbers і Keynote - безкоштовні альтернативи Microsoft Office. iLife Suite більше нема, але IMOVIE і GarageBand все ще залишаються оплотом OS X.

OS X Ель-Капітан

У 2015 році компанія оновила OS X El Capitan де були введені деякі довгоочікувані функції, в тому числі здатністю відображати 2 вікна поруч на екрані (користувачі Windows дружньо посміхнулися і згадали 95 вінду :D ). Функція пошуку Spotlight була оновлена ​​для відображення такої інформації, як акції, новини та прогноз погоди + тепер пошук можна переміщати по екрану.

Інновації (9/10)

У 2015 році компанія Apple випустила свій самий інноваційний ноутбук 12-дюймовий MacBook, який отримала назву просто "MacBook." Цей 920 грамовий ноутбук використовує літієвий акумулятор з полімерним електролітом, що забезпечує більше 8 годин автономності, унікальний механізм клавіатури, який забезпечує гарний зворотній зв'язок, чутливий ​​сенсорний Force Touch тачпад і порт для зарядки USB Type-C. Компанія також оновила операційну систему OS X, додавши безліч нових функцій.

Ціна та вибір (5/15)

Лінійка ноутбуків від Apple виглядає доволі бідною на фоні конкурентів, пропонуючи тільки п'ять ноутбуків. 11.6- і 13.3-дюймові MacBook Air надзвичайно легкі та автономні, але їм НЕ вистачає дисплеїв з високою роздільною здатністю. 13 і 15- дюймові MacBook Pro, коштують і важать більше ніж Air, але пропонують Retina дисплеї і високу продуктивність, якої потребують, наприклад, фотографи. 12-дюймовий MacBook є найлегшим з усіх і важить всього 920 грамів, ще й має дисплей з високою роздільною здатністю. Проте цей ноутбук має найгірший час автономної роботи і найнижчу продуктивність з модельного ряду.

Компанія не пропонує можливість придбати ноутбук з останнім процесорами Intel 6-го покоління "Skylake". У той час як будь-який інший виробник оновлює свої ноутбуки, як тільки провідний виробник чіпів випускає нові процесори, а Apple чекає шість місяців або довше, щоб випустити моделі, засновані на новій платформі.

Слово "дешевий" не в словнику Apple: найдешевший MacBook, 11-дюймовий MacBook Air, ціна на який коливається біля $ 1000, в той час як всі інші ноутбуки коштують $ 1200 і вище. Якщо ви не відданий шанувальник екосистеми OS X, то ви легко зможете знайти кращі рішення в світі Windows.

На що Apple варто звернути увагу

Стандартний дизайн ноутбуків, останні MacBook Pro і MacBook Air виглядають ідентично, як і їх попередники з 2010 року. Компанія ніколи не пропонувала доступні системи, але додавши декілька варіантів з більш низькою ціною, Apple зможе отримати кращі бали в категорії ціна та вибір. Компанії також треба звернути увагу на підтримку в соц. мережах.

Джерело: https://www.laptopmag.com/

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.