2017-04-10

Окуляри віртуальної реальності

окуляри віртуальної реальност, VR box

Окуляри або шолом віртуальної реальності – це пристрій, що дозволяє не просто переглядати картинку (відео), а й поринути в події за допомогою 3D картинки.

Такі девайси мають вигляд коробки з лінзами або пластикового корпусу, у вигляді екрану з перегородкою. На нього подається зображення, окреме для кожного ока, що і дозволяє насолодитися «перебуванням» у віртуальній реальності. 

Як працюють окуляри віртуальної реальності для смартфона?

Сьогодні на ринку можна знайти великий вибір шоломів і окуляр віртуальної реальності для смартфонів. Виробники зробили крок далеко вперед і перетворили незручну коробку з лінзами в пристрій, який легко і надійно кріпиться на голові, дозволяє підлаштувати зображення, встановити телефон і за кілька хвилин запустити відео або гру.

3d окуляри

У чому полягає принцип роботи таких окулярів?

Як вже говорилося вище, пристрій оснащено асферичними лінзами, які можна налаштовувати, наближаючи або віддаляючи їх від ока. Зображення, яке бачить користувач, подається зі смартфона, і якість картинки буде залежати від розширення екрану і передачі кольору. У просунутих моделях можна завантажити та дивитися фільми, відеоролики, ділитися фотографіями і проходити ігри в різному жанрі. Щоб отримане 3D зображення не було статичним, необхідно використовувати гіроскоп, яким обладнані сучасні телефони. Цей пристрій відстежує положення голови і дозволяє в повній мірі озирнутися і подорожувати всередині віртуального світу.

Перевірити це нескладно: встановіть смартфон на платформу, запустіть відео, спробуйте посувати головою в різні боки. Якщо картинка «слідує за вами» і не зависає – дана модель мобільного підходить віртуальним окулярам і налаштована правильно. Підключити телефон до окулярів можна за допомогою стандартного мікро- або міні-USB, а прослуховування звуку - через динамік телефону або навушники (для них в більшості моделей передбачено гніздо). 

Як працюють окуляри віртуальної реальності для комп'ютера?

Основні принципи роботи віртуального шолома (окуляр) для ПК схожі з моделями для смартфонів. Різниця полягає в способі передачі зображення на екран окулярів. Для цього знадобитися підключити їх до комп'ютера за допомогою кабелю. Картинка передається по HDMI, а підключення гіроскопа через USB кабель. Звук може подаватися як з колонок, так і через навушники. Для користування окулярами потрібно встановити необхідні додатки і програми, які бувають безкоштовними або продаються в інтернет-магазинах від виробника.

Окуляри віртуальної реальності для ПК

Які можливості пропонують окуляри віртуальної реальності для ПК, і чим вони відрізняються від моделей для смартфонів?

Маючи потужний комп'ютер, ви зможете: грати в більшість просунутих ігор з повним зануренням. Переглядати фільми і ролики (але тільки перебуваючи біля комп'ютера). Окулярами для смартфона можна користуватися у будь-якому місці. Дивитися 3D фото і ділитися ним з друзями. Здійснювати віртуальні подорожі і навчатися.

Відмінності між пристроями складаються також в їх вартості. Останні версії віртуальних окулярів для смартфонів, залишаються доступнішими, ніж комп'ютерні.

XIAOMI MI VR HEADSET 

XIAOMI MI VR HEADSET

Модель цікава тим, що працює з будь-яким смартфоном діагоналлю від 4.7" до 5.7", Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi 5S, Xiaomi Mi 5S Plus, Xiaomi Mi Note 2. 

Пристрій підтримує регулювання фокусу, 9-ти осьовий контролер руху , кут огляду: 103º, вбудований незалежний датчик руху голови, трекпад з 3-ма фізичними кнопками.

SAMSUNG GEAR VR2 ДЛЯ GALAXY

Завдяки величезному екрану окуляри Gear VR 2 дозволяють відчути світ за межами звичайного зору. Це крок у віртуальну реальність. Ексклюзивні фільми та ігри, які завжди будуть  вас  радувати.

Пристрій має оптичні лінзи: кут огляду без повороту голови 102º. Датчик: Акселерометр, гіроскоп, наближення. Затримка реакції зображення на поворот голови: <20 мс. Регулювання фокуса: для користувачів з короткозорістю/далекозорістю.

SAMSUNG GEAR VR2 ДЛЯ GALAXY S6 BLACK​

HTC VALVE VIVE - шолом віртуальної реальності, який розробляється в спільному виробництві HTC і корпорації Valve.

Джойстики спрощують керування та переносять ваші рухи у віртуальний світ: переміщення в просторі, повороти, нахили, враховують прискорення.

З HTC Vive VR можна використовувати датчики Lighthouse для знаходження користувача в просторі. Пристрої розташовуються на стіні та здатні з великою точністю визначати положення людини та її дії. 

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.