2014-12-19

П'ять основних принципів вибору фотосумки

Здавалося б, що може бути простіше: купивши фотоапарат, підібрати для нього відповідну сумку. На перший погляд здається, що навіть зачіпати таку тему занадто банально, мовляв, тут все очевидно. Але переглянувши декілька форумів та FAQ по фототехніці, виявилося, що навіть досвідчені фотографи примудряються бездумно купувати дорогі і абсолютно непрактичні чохли для своїх фотокамер, потім мучаться: і зручності обмежені, і продати за ту ж суму - не продаси, вже поношена, і викинути шкода, а нову купувати - "жаба" давить. Чи не краще відразу гарненько обдумати свій вибір?

Якщо Ви людина, захоплена фотографією, і у Вас в планах придбати весь "бойовий" арсенал у вигляді декількох об'єктивів, штативів, спалахів, світлофільтрів і т.д, то Вам необхідно, як мінімум, три фотосумки. Одна - хольстер, компактна і зручна, виключно для камери з одним об'єктивом, наприклад, для міських прогулянок з друзями та рідними. Інша - середня - може містити відділення для одного-двох об'єктивів і спалаху, для туристичних екскурсій. І третя - велика, рюкзак або сумка - для тривалого "фотомарафону" з повною екіпіровкою.

Вибір сумки для будь-якої камери, і особливо для дзеркалки, завжди слід проводити з фотоапаратом у руках, а також з двома-трьома об'єктивами, які Ви найчастіше використовуєте.

П'ять основних принципів вибору фотосумки:

Як вибрати фотосумку, як вибрати сумку для фотоапарата

  1. Фотосумка повинна бути зроблена з високоміцної, волого- і пилевідштовхуючої, зносостійкої тканини. Зазвичай це синтетичний матеріал - нейлон, лавсан, дакрон або брезент.

  2. Для того щоб не упустити жодного кадру, клапани сумки повинні забезпечувати швидкий та зручний доступ до фотоапарата, об'єктивів, спалахів. Окремі легкодоступні відсіки повинні бути передбачені для акумуляторів і карт пам'яті.
  3. Бажано, щоб основний (камерний) відсік сумки мав перегородки на липучках, які легко змімаються. Це допоможе Вам зручно організувати простір, залежно від об'єктива, який встановлений на даний момент.

Як вибрати фотосумку, як вибрати сумку для фотоапарата

  1. Сумка повинна берегти камеру та оптику від попадання пилу і вологи, а також захищати техніку від випадкових ударів. Кострукція сумки має бути міцною та надійною і при цьому легкою. Зверніть увагу на фотосумки, в комплекті з якими поставляється дощовик з непромокаючої тканини, а стінки оснащені поліпропіленовим прошарком. Ні в якому разі не купляйте сумки з "вентиляційними" віконцями з сітки.
  2. Ну і нарешті, сумка повинна мати зручний плечовий ремінь. Особливу увагу слід звертати на наявність зручної плечової (найчастіше рухомої) вставки, а також на кріплення ременя до сумки. Карабіни повинні бути міцними і мати запобіжники від випадкового розстібання. Погано, якщо карабіни не забезпечують прокрутку ременя навколо пряжки. Матерчасті петлі мають бути обов'язково захищені від протирання.

Як вибрати фотосумку, як вибрати сумку для фотоапарата

Практично всі ці принципи слід враховувати і при виборі рюкзака. Але при цьому особливу увагу слід звернути на ергономіку лямок. При цьому не забудьте про основний туристський принцип: спина повинна "дихати", тобто спинка рюкраза не може бути пласкою, а має містити паралонові вставки для забезпечення хорошої вентиляції. Зауважимо також, що фоторюкзак повинен мати ремінці для кріплення фотоапарата до лямок, щоб прибирати навантаження з шиї. Крім того, бажано, щоб рюкзак мав окремі відсіки для пляшки води, штатива і бутербродів - під час довготривалих подорожей це важливо. У зв'язці з рюкзаком можна використовувати додаткову поясний сумку для швидкого вилучення камери.

Як вибрати фотосумку, як вибрати сумку для фотоапарата

Якщо ж говорити про виробників подібних виробів, то лідерами ринку є компанії: LowePro, Crumpler, Kata, Delsey та Billingham. Менш відомими є Acropolis, Vanguard, Matin та інші.

І на останок: якщо Ви любитель екстриму і при цьому Ви не бажаєте розлучатися зі своєю камерою ні при яких обставинах - ідеальним вибором буде фотосумка-кейс з довічною гарантією від фірми Peli.

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.