2017-07-19

Відпочинок за кордоном без зальотів

Пропонуємо вашій увазі історію-пораду, як зекономити на відпочинку за кордоном. 

Вітаю!

Я Андрій, співробітник компанії MTA.UA (Мультимедіа) :-)

Нещодавно ми з друзями відпочивали у Європі. Після повернення в Україну мені спала ідея поділитись з вами, цікавими ідеями, як можна зекономити час та гроші, використовуючи смартфон під час відпочинку закордоном та Україні.

робимо фото на візу вдома

Запасайтесь енергією.

Про різноманітні ґаджети, такі як: додатковий акумулятор, селфі-стік, тощо, я багато писати не буду. Але скажу, що додаткових акумуляторів (PowerBank) багато не буває.

До речі, звичайним usb-кабелем від того ж самого павербанку можна зарядити телефон від ноутбука (який працює на власному акумуляторі) чи навіть від МР3 магнітофону з виходом usb для флешки ;-)

економте на зв'язку

ПОРАДА

Забронювати готель з бонусом від оператора.

У нашому випадку ми бронювали готель самостійно використовуючи booking.com

Якщо зайти через сайт Київстар на сторінку з бронюванням готелю:

https://www.kyivstar.ua/kr-620/mm/roaming/services/booking/

можна безкоштовно отримати 300 грн на роумінг. На жаль, я про це дізнався після бронювання, безпосередньо на офіційному сайті Букінгу.

“Підготуйте лижі влітку”, або подбайте про вигідні тарифи в роумінгу.

Мені важливо бути завжди на зв’язку, тому перед від’їздом я досліджував, яку сімкарту краще всього з собою взяти.

Маючи досвід роботи з TravelSiM, Altitel та іншими сім-картами для роумінгу розумію, що всіх є свої плюси і мінуси. Проте цього разу я скористався звичайним роумінгом від Київстару, тому що тут все просто - жодних налаштувань і складних активацій послуг. Просто користуєтесь послугами оператора. Тарифи можна подивитись на сайті:

https://www.kyivstar.ua/kr-620/mm/roaming/

Тут потрібно звернути увагу, що пакет хвилин чи смс надається в межах однієї країни. Таким чином, якщо ви за один день перетинаєте декілька країн, в цілях економії коштів потрібно вибирати в якій саме, ви бажаєте активувати послугу.

Увага! Дорогий роумінг!

Обережно! Несподіваний роумінг. При перетині кордону часто хочеться зателефонувати родичам і сказати “я вже виїхав, все гаразд”. Але інколи, навіть в радіусі кордонів 25-50 км, сімкарти “виходять” у роумінг :-(

Так сталося і у мене: мої дві сімкарти успішно зловили потужний сигнал румунського оператора. Добре, що я про це знав, тому зайшов в налаштування телефону, і перемкнув пошук мережі в ручний режим. Після цього я побачив в меню список українських операторів, на які успішно вдалось “зареєструватись” і здійснити дзвінки за стандартними українськими тарифами.

Приїхавши в кінцеву точку Албанію, мене чекав сюрприз від оператора. У всіх вхідних викликах з України на мій номер Київстару були змінені номера. Таким чином, коли до мене телефонувала мама з України, я бачив номер у форматі +90 544 *** ***

Це було не зручно. Я не знав хто і чому телефонує до того як підняти трубку. А плата за з'єднання вартує 30 грн :-). А найголовніше, якщо дзвінок пропущений, я не знав кому саме передзвонити.

Після довгих баталій з оператором, ми з'ясували, що проблема на стороні оператора Албанії. Чесно - я не вірив оператору :-)

Але перевірив як себе веде оператор МТС, і здивувався, що все з номерами добре.

Наступним етапом була зміна оператора в роумінгу. Нічого не вийшло. Київстар працює тільки з єдиним (у якого проблеми).

Опісля, я спробував налаштувати переадресацію з КС на МТС (водафон). І о чудо, все працює. Я бачу, хто до мене дзвонить.

Але тут дуже уважно! Якщо відповісти на вхідний виклик, я отримую:

Активацію послуги 30 грн / 15 хв на Київстарі. При чому, 1 хвилина розмови буде дорівнювати 2 хв (оскільки - переадресація).

Скажено-дорогий роумінг в МТС за вхідний (переадресований) виклик.

Таким чином, я налаштував у собі процес: дивлюсь хто дзвонить на МТС і за потреби передзвонюю з Київстар. У межах 15 хв на день це 30 грн.

При передзвонюванні був інший сюрприз. Мій номер в українського абонента визначався як російський у форматі +7 ****, але це вже було не так проблемно, як мені з вхідними номерами.

Банківські карти для розрахунків за кордоном

Не зовсім про телефон… В більшості випадків розраховувався банківською карткою. З минулого і теперішнього досвіду:

На один свій рахунок бажано зробити дві банківські картки одну mastercard іншу visa. В деяких готелях приймали тільки стандарту visa:-(

Для закордону краще відкрити окремі/додаткові картки. І користуватись ними тільки закордоном. У мене був випадок, коли “поганий готель” намагався зняти з мене додатково кошти через місяць, після того, як я повернувся додому. Тобто по приїзду - картки можна тимчасово/постійно заблокувати.

Ексклюзивну валюту можна знімати з банкоматів, по національному курсу, а не міняти через банки/валютчиків. Можливо дорожчий курс, але не потрібно бігати й шукати де обміняти ту чи іншу суму. Комісія за зняття готівки в іншій країні, на скільки я зрозумів, така ж як в Україні. У мене була картка ПриватБанку класу Ворлд, і я платив 1% від суми, можливо це тому.

Корисні додатки в мандрівці

А тепер про програми на смартфон.

WiFi Map. Дана програма колекціонує базу вай-фай мереж і паролей. Таким чином мені не приходилось просити пароль в офіціанта.

Схожих програм є багато, але мені сподобалась саме ця. До речі, в Україні нею теж зручно користуватись :-)

TripAdvisor. Програма легенда, але я про неї  раніше не знав. З її допомогою можна було знайти, як місця де смачно поїсти, так і якісь визначні місця на які можна подивитись.

Навігація. Тут було дві програми. Перша: Google Maps (сюди завчасно необхідно завантажити оффлайн мапи, це новинка від гугла) і друга: maps.me. Вони схожі, хто до чого звик. Я користувався Google Maps.

Програма для пошуку туалетів: Flush і Toilet Finder. Про варіант заправки, кафе і т.д. я знав, але інколи бувають моменти, коли цього не достатньо :-)

Після того, як я випадково виконав пошук програми для пошуків туалетів, я зрозумів, що будь-що, що потрібно - можна знайти та встановити :-) Тому список продовжувати не буду, бо він залежить від вашої фантазії.

Лайфхак

Мобільна радіоняня.

Перед тим, як завершити, я хочу розповісти про ще одну програму: Viber. Так-так, більшість з нас її і так використовує. Але я її використав трохи по іншому. У мене є донька (1 рік). Звичайно, радіоняню ми взяли з собою, але вона не пробивала товсті стіни в сусідній номер готелю. І ми не могли покинути номер, бо хвилювались за доньку.

Тому придумали такий варіант:

один телефон направили камерою на сплячу дитину в номері й зателефонували на інший телефон. Тим самим ми отримали пряму відео/аудіо трансляцію сну дитини.

При цьому бажано вимкнути в “батьківському телефоні” мікрофон, щоб не розбудити дитину.

І так, це все можливо при наявності вай-фай мережі :-)

Дякую за увагу, надіємося поради Андрія стануть вам у пригоді.

Гарної вам відпустки чи відрядження!

А як ви економите на відпочинку за кордоном?))

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.