2017-03-09

Скільки оперативної пам'яті потрібно смартфону

Оперативна пам'ять ANDROID, розмір оперативкиОперативна пам'ять – один з найважливіших параметрів, які впливають на те, як працює твій смартфон. Перш ніж говорити що від неї залежить, давай згадаймо, скільки оперативки встановлювалося в мобільні девайси в минулому.

Від 512 Мб до 3-4 Гб за п'ять років

До 2011 року смартфонам вистачало 512 Мб оперативної пам'яті. Саме стільки було в 2010 році у iPhone 4 і в його послідовника iPhone 4S, що був представлений рік потому. Навіть сьогодні ми бачимо в продажу чимало апаратів з такою оперативкою, наприклад Alcatel One Touch Pixi 4 4034D або Fly FS505 Nimbus 7.

Але потім обсяг оперативки стабільно почав рости. Уже в 2012 році ми побачили чимало апаратів з 1 Гб (хоча Galaxy Nexus з 1-гігабайтним ОЗУ з'явився ще в листопаді 2011 року). Можна згадати, наприклад, iPhone 5.

Далі – більше. У 2013-14 роках стало вважатися пристойним встановлювати в мобільні пристрої 1,5-2 Гб оперативки. А у флагманських апаратів з'явилися ОЗУ об'ємом 3 Гб: як, приклад, LG G3 або Sony Xperia Z3. Аж до сьогоднішнього дня в бюджетні пристрої і апарати нижнього середнього класу ставлять від 1 до 2 Гб: наприклад, на Lenovo Vibe B, ASUS ZenFone Go, LG K10.

4 GB, 8 GB оперативна пам'ять

Чи вистачить  тільки для нескладних повсякденних справ смартфона з 2-3 Гб оперативної пам'яті?

До 2015 року 3 Гб в топових смартфонах нікого вже не дивували. Зате компанія ASUS привернула увагу до свого флагмана ASUS ZenFone 2. Одна з його модифікацій вперше отримала оперативну пам'ять об'ємом 4 Гб.

Нарешті, в 2016 році 4 Гб оперативки стали нормою для флагманів. Але тут вже заговорили про 6 Гб - саме таким розміром ОЗУ може похвалитися OnePlus 3 або анонсований в березні минулого року Vivo Xplay 5 Ultimate Edition.

Що залежить від оперативної пам'яті?

Якщо не вдаватися в подробиці, то від оперативної пам'яті залежить загальна швидкість роботи смартфона, а також те, з якою кількістю додатків можна працювати одночасно. Тому нарощування обсягів ОЗУ здається логічним. Мовляв, нові мобільні пристрої будуть працювати швидше, а їх власники зможуть одночасно відкривати купу додатків.

Xiaomi Redmi 4

Xiaomi Redmi 4 

Але на практиці все трохи інакше:

  • По-перше, не тільки просунуті флагманські смартфони, але і багато апаратів середнього класу сьогодні і так без проблем забезпечують швидкість роботи, якої достатньо більшості користувачів.
  • По-друге, далеко не всі постійно використовують свої девайси в багатозадачному режимі.

І виходить, що мобільні пристрої пропонують своїм власникам можливості, якими ті просто не користуються. До того ж оперативна пам'ять споживає енергію акумулятора. Чим її більше, тим швидше сідає батарея.

Корисно знатиЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ КАРТУ ПАМ’ЯТІ ДЛЯ СВОГО СМАРТФОНУ?

У різних операційних системах проблеми зі збільшенням оперативної пам'яті вирішується по-своєму. Річ у тім, що в ОС Android працюючий додаток і його дані залишаються в оперативній пам'яті навіть після того, як його відключити. Тому чим більше додатків відкривати, тим більше тобі потрібно оперативки, щоб смартфон не гальмував. Звичайно, у цієї проблеми є рішення. Потрібно періодично запускати спеціальний додаток, який очищає ОЗУ.

Але в iOS, наприклад, додатки після завершення роботи не застрягають в оперативній пам'яті. Тому скидати їх з панелі не потрібно, а при підвищенні навантаження на ОЗУ девайс не гальмує. Схожий принцип реалізований і в мобільних версіях Windows. Як наслідок, виробники апаратів на iOS і Windows нарощують обсяг оперативки не так швидко, як компанії, що випускають Android-девайси.

Варто прочитати: ЧОМУ НЕ ПОТРІБНО ЗАКРИВАТИ ДОДАТКИ В IOS?

віртуальна реальність для смартфона

Мобільні пристрої пропонують своїм власникам можливості, якими ті просто не користуються

До речі, ОЗУ розміром 2 Гб достатньо для підтримки стабільної роботи декількох десятків додатків (мова, звичайно, йде не про ресурсовитратні ігри). Тому  задіяти на повну котушку 3-4 Гб, встановлені в твоєму Xiaomi Redmi 4 або Meizu Pro 6, не так-то просто.

Для нормальної роботи достатньо 2-3 Гб оперативки ... Чи ні?

Напрошується очевидний висновок. Все, що тобі потрібно, - це девайс з ОЗУ, обсяг якого становить 2-3 Гб. І цього вистачить не тільки для нескладних повсякденних справ. Доступні відтворення відео у високій роздільній здатності, запуск сучасних ігор, робота в багатозадачному режимі.

Але знову таки, не все так просто. Нарощування кількості оперативної пам'яті в смартфонах є не лише маркетинговим ходом. Річ у тім, що світ сучасних девайсів не стоїть на місці. Він активно розвивається, у мобільних пристроїв з'являються нові можливості. Якщо сьогодні для вирішення найскладніших завдань досить 2-3 Гб оперативки, то ніхто не може дати гарантію, що такий стан справ збережеться завтра. Тому, коли ти сьогодні купуєш девайс з 6-гігабайтним ОЗУ, можна сказати - це інвестиція в майбутнє.

ASUS ZenFone 3

ASUS ZenFone 2

З цього випливає, що потрібно більше. Більше – це скільки? Ми вже з'ясували, що 4 Гб – далеко не межа. Такий обсяг встановлюється в багатьох топових апаратах, що вийшли в продаж в 2016 році: ASUS ZenFone 3, Huawei Honor 8, Moto Z.

Слідом за вже згаданим Vivo Xplay 5 Ultimate Edition в продажу з'явилися і інші девайси, в яких встановлено 6 Гб оперативної пам'яті. Поки, випуском таких пристроїв активно захоплюються китайські виробники. На ринку вже представлені OnePlus 3, LeEco Le Max 2, Lenovo ZUK Z2. Не відстає від них і тайванська компанія ASUS. Вона представила ASUS ZenFone 3 Deluxe: одна з модифікацій цього девайсу як раз може похизуватися ОЗУ на 6 Гб.

Цікаво: 8 СМАРТФОНІВ З ПОДВІЙНИМИ КАМЕРАМИ

Саме ASUS у 2017 році показала перший у світі смартфон з 8 Гб оперативної пам'яті. Він отримав назву ASUS ZenFone AR. Це надзвичайно не типовий апарат. Річ у тім, що він адаптований для технології доповненої реальності Tango і технології віртуальної реальності Daydream, яку розробляє Google. Не дивно, що на додачу солідному обсягу оперативки він отримав флагманський процесор Qualcomm Snapdragon 821, 5,7-дюймовий екран з роздільною здатністю 2560х1440 пікселів, відмінну аудіосистему. Не обійшлося і без датчиків глибини і захоплення руху, необхідних для коректної роботи системи Tango.

2-3 Гб оперативки для смартфона

2-3 Гб оперативки достатньо для відтворення відео, запуску сучасних ігор і роботи в багатозадачному режимі

Тут варто згадати про один з найбільш популярних сучасних трендів. Так - це віртуальна реальність. Ось-ось в продажу з'явиться чимало пристроїв, призначених для занурення в неї. Можливо, всі ці неймовірні гігабайти, які і не снилися розробникам смартфонів в 2011 році, будуть потрібні для взаємодії з віртуальністю.

Будь в курсі новинMWC 2017: ДІЗНАЙСЯ ПЕРШИМ ПРО НОВИНКИ NOKIA, HUAWEI, LG, ТА SONY

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.