2017-03-07

Скільки залишилося працювати батареї вашого iPhone?

Батарея iPhone, цикл життя батареї, правила зарядки iPhone

За статистикою, найчастіша причина виходу з ладу смартфонів – це розбитий екран. І якщо заміни екрану на iPhone - досить легко уникнути (просто обережніше ставитись з своїм гаджетом), то несправності з батареєю спіткають фактично всіх. Будь ви навіть найобережнішим користувачем - проблем з АКБ, через деякий час, все одно не уникнути.

Звичні нам літій-іонні батареї не мають ефекту пам'яті і їх не потрібно постійно розряджати в нуль і заряджати до 100%. Подібним недоліком володіли нікель-кадмієві АКБ. Єдина проблема, викликає часткова зарядка літій-іонних АКБ - смартфон може почати некоректно оцінювати час, що залишився для роботи. У теорії, це вирішується розрядкою смартфона в 0%, і далі повноцінною зарядкою до 100% у вимкненому стані.

А ось найгіршим для батареї iPhone є повна розрядка і знаходження смартфона в такому стані тривалий час. Apple визначає «життя» батареї в циклах її повної розрядки. Як правило, літій-іонні АКБ без втрати ємності витримують 500-1000 циклів. За заявою Apple, навіть після 1000 циклів заряду, АКБ в їх пристроях не втрачає більше ніж  20% ємності. На практиці це означає, що навіть кожен день  повністю розряджаючи акумулятор, його стан буде оцінюватися, як хороший, протягом трьох років.

Цікаво: ЦЬОГО ПРО ДИСПЛЕЇ IPHONE ВИ НЕ ЗНАЛИ

Додаток Battery Life показує докладні характеристики батареї вашого iPhone або iPad. Зверніть особливу  увагу на параметр робочої температури АКБ - якщо він сильно гріється - це свідчить про погіршення роботи батареї.

iPhone,  iOS  програма Battery Life

Як заряджається батарея iPhone?

Процес зарядки iPhone має дві фази:

1. 0-80% - батарея швидко заражається (час зарядки залежить від використання пристрою, налаштувань тощо).

2. 80-100% - компенсаційне живлення, відбувається «послаблення» електричного струму, що дозволяє продовжити життя батареї iPhone.

Apple  переконливо радить не допускати 100% зарядження батареї. Старайтесь тримати  його в діапазоні 20-80%. Так  не буде «перенавантажуватися» акумулятор.

Ерік Лімер, він же незалежний дослідник, не рекомендує постійно заряджати пристрій  на 100%, стверджуючи, що тоді її можна викинути після 500 циклів. А ті пристрої, батареї, яких не заряджали більше як 70%, можна використовувати до1200 циклів.

Проте, як і кожне правило, тут є виняток. Один раз на місяць рекомендується розряджати батарею до 0%, і заряджати на всі 100%.

 літій-іонні батареї  iPhone

iPhone не любить «нічних» підзарядок! Це пояснюється тим, що в літієвому акумуляторі електрони повинні рухатися, а при багатогодинному підключенні до розетки цього не відбувається.

Тут можна обрати НАЙКРАЩІ АКСЕСУАРИ ДЛЯ IPHONE

Також дуже важливо не перегрівати та не зберігати пристрій при морозі 5 градусів і нижче – тоді ваш акумулятор працюватиме  дуже довго!

Сподіваємось, наші поради були корисними та допоможуть продовжити життя батареї вашого улюбленого iPhone :)

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.