2014-12-19

Як вибрати електронну книгу?

Рано чи пізно до ідеї придбати електронну книгу приходить чи не кожен любитель читання. Електронна книга - це зручно, адже не потрібно возити з собою чемодан улюблених книг. Відтепер всі томи, серії та видання міститимуться в одному компактному пристрої. Головне - правильно його вибрати. Що Вам і допоможе зробити ця стаття.

Як вибрати електронну книгу за дисплеєм?

Екран електронної книги - це мало не найголовніший елемент, тому до дисплею потрібно бути найбільш прискіпливими та уважними. Мінімальний розмір діагоналі - 5 дюймів, максимальний - 11.5 (фактично Ви триматимете пристрій з діагоналлю листа формату А4). Незалежно від розміру діагоналі, електронні книги можуть бути оснащені дисплеями на основі технології електронних чорнил E Ink або рідкокристалічними (LCD, TFT) дисплеями, схожі на ті, що використовуються в ноутбуках, смартфонах та ін.

Amazon Kindle 4

Amazon Kindle 4 (E Ink)

Рocketbook iq 701

Рocketbook iq 701 (з TFT дисплеєм)

 

 

Для здоров'я Ваших очей віддайте перевагу "електронному паперу". Електронна книга виконана за технологією E Ink імітує справжній папір та повністю нешкідлива для очей. Важливими аргументами "за" РК-екран будуть кольоровий дисплей та більша кількість функцій, що підтримуються, наприклад, перегляд відео та фото. Якщо Ви шукаєте електронну книгу не лише для читання, а для більш універсального використання, можливо Вам слід звернути увагу на планшети?

Вертаючись до розміру діагоналі, дозволю собі дати пораду: не варто гнатися за великими розмірами екрану. З одного боку великий дисплей дійсно зручний, вміщується більше тексту, треба менше скролити та гортати. Але давайте міркувати логічно. Навіщо Вам потрібна читалка? Для того, щоб читати. Де Ви зазвичай читаєте? В дорозі: в машині, в поїзді, в літаку, ​​в маршрутці по дорозі на роботу чи в університет. А ще Ви берете книжку з собою в подорож, в перукарню або в місця де знаєте що 100% будете стояти в черзі та довго чекати (наприклад в ЖРЕП :) Загалом не важливо куди Ви будете її брати. Ключове слово тут "брати". Електронна книга - це не статичний предмет, відповідно і розмір книжки повинен бути таким, щоб її можна було брати з собою куди завгодно, щоб легко вміщувалась в сумочку, в кишеню піджака чи куртки.

Шляхом нехитрих умовиводів приходимо до висновку, що представлені на ринку найпопулярніші розміри екранів у 5-7 дюймів є відмінним рішенням тим паче, що вага буде мінімальною: від 150 до 250 грам.

Sony Reader

Sony Reader PRS-505 (6", 800х600)

Як вибрати електронну книгу

Skiff Reader (11.5", 1600x1200)

 

 

Як вибрати електронну книгу за форматами файлів, які вона підтримує?

Все дуже просто. Основним форматом книг в українському та російському Інтернеті вважається fb2, якщо Ви плануєте завантажувати книги з Мережі, то і шукати потрібно пристрій із підтримкою такого формату. Популярними форматами також є html і txt. Для перегляду каталогів, журналів, відсканованих книг з картинками та ілюстраціями призначені формати pdf і djvu. Різноманітні документи офісного призначення найчастіше зберігаються в форматі doc та docх. Це досить важливий момент, тому зверніть на нього увагу.

Як вибрати електронну книгу з Wi-Fi та достатнім об'ємом пам'яті?

Раціонально обирати рідер з достатньою кількістю вбудованої пам'яті або можливістю розширення такої за допомогою карт SD, SDHC (microSDHC), Memory Stick Duo. З яким об'ємом пам'яті обрати? У середньому в 512 Мб спокійно вміщаються біля 2 тисяч книг. Приймайте рішення, щодо розміру накопичувача, спираючись на цей факт.

PocketBook 622 Touch 6.0

PocketBook 622 Touch

Cенсорний 6.0" дисплей, Wi-Fi, 2 Гб вбудованої пам'яті + підтримка microSD до 32 Гб

Як вибрати електронну книгу

Barnes & Noble Nook The Simple Touch Reader

Cенсорний 6.0" дисплей, Wi-Fi, 2 Гб вбудованої пам'яті + підтримка microSD до 32 Гб

 

 

Щодо Wi-Fi модуля, то більшість сучасних ebook вміють підключатися до Мережі (переважно, з метою завантаження книг без підключення пристрою до комп'ютера), а деякі мають доступ і до 3G Інтернету (наприклад, Amazon Kindle 3). А ось PocketBook Pro 902 крім Wi-Fi має ще й Bluetooth. Звичайно наявність таких модулів - це додаткова зручність але й додаткові витрати.

Щоб тримало довго

В електронних книгах з LCD-дисплеях встановлюють акумулятори від 1000 до 2000 мАг, що забезпечує 3-7 годин роботи залежно від активності та характеру використання пристрою.

Цікаво, що енергоспоживання дисплеїв E Ink вимірюється не часом роботи, а кількістю переглянутих сторінок. Це величезна перевага для людей, які купують e-Book для використання за прямим призначенням. Давайте підрахуємо: якщо в середньому одна книга складається з 300 сторінок, відповідно ємність батареї в 7000 гортань дає Вам можливість прочитати близько 23 книг без підзарядки. Тож, читаючи під час поїздок та перед сном Ви на кілька місяців забудете що таке підзарядка.

І гортало швидко!

Технічні характеристики процесора більш важливі для пристроїв з LCD-дисплеєм та електронних книг, які будуть використовуватися не тільки для читання. Значення тактової частоти вбудованого процесора у них коливається від 33 до 800 МГц. Все ж зверніть увагу на цей показник вибираючи електронну книгу, він важливий - від нього залежить швидкість роботи пристрою. В будь-якому разі набагато приємніше буде працювати та читати якщо всі запити будуть виконуватись миттєво та без затримок.

 

Сенсор чи ні?

Ще недавно більшістю електронних книг користувалися за допомогою апаратних кнопок: пара клавіш для перегортання сторінок та навіпад для пересування по меню. І хоч насправді цього набору достатньо, але ми незворотньо вступили в епоху сенсорного управління і виробники електронних книг вирішили не відставати.

Електронні книжки оснащують резистивними, ємнісними, індуктивними або інфрачервоними сенсорами. Перші реагують на що завгодно: і на стилус, і на дотик. Ємнісні екрани реагують тільки на дотик пальців і на деякі спеціальні стилуси, але взимку для того, щоб перегорнути сторінку на такому екрані, доведеться знімати рукавички.

Для роботи з екраном, обладнаним індуктивним сенсором, потрібен особливий стилус але бонусом за цю "забаганку" Ви отримаєте кращу контрастність зображення (за рахунок того, що сам сенсор встановлений позаду дисплея).

Нарешті, сама хитра технологія - інфрачервона. У цьому випадку сенсор встановлюється не поверх екрану і навіть не під нього, а по краях: з двох суміжних сторін стоять випромінювачі, а з двох інших - датчики. Торкаючись пальцем до поверхні екрану, Ви перериваєте частину променів цієї сітки і рідер обчислює координати точки натискання. Тому інфрачервоний сенсор реагує на будь-які предмети, лише б вони були непрозорі.

Assistant AE-501

Assistant AE-501

5.0" TFT дисплей, процесор 400 MГц, 9 годин автономної роботи

PocketBook 623 Touch Lux

PocketBook 623 Touch Lux

Ємнісний мультисенсорний 6" E-Ink дисплей(1024×758) з підсвічуванням

 

 

Рідери з сенсорним управлінням дорожчі та зручніші (особливо для тих у кого сенсорний телефон, Ви на автоматі будете тикати пальцем в дисплей книги). Наявність сенсорного екрану буде важливою для тих, хто хоче використовувати додаткові функції: словники (стилусом простіше виділити слово, що цікавить), нотатки, пошук за словами і т.д.

Отже

Перед тим як купляти читалку, проаналізуйте для чого вона Вам потрібна. Якщо читання для Вас - це тільки доповнення до веб-серфінгу, прослуховування музики, перегляду фото, відео, ігор і програм - тоді забудьте про E Ink. Це будуть дарма витрачені кошти. Краще - ретельно придивіться до планшетних комп'ютерів. Можливо, саме серед них Ви знайдете пристрій, який повніше задовольнить ваші потреби.

Якщо ж Ви читаєте вечорами або в дорозі і хочете проводити вільний час з улюбленими книгами - сміливо купуйте пристрій на E Ink, підберіть найоптимальний, на Ваш погляд, розмір діагоналі, зверніть увагу на пристрої з сенсорним управлінням, Wi-fi модулем та підтримкою MP3.

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.