- 098 405 15 15
Сьогодні з 09:00 до 21:00
098 405 15 15
095 405 15 15
073 405 15 15
Графік роботи
з 9:00 до 21:00
Сьогодні з 09:00 до 21:00
Сервісний центр
Графік роботи
з 9:00 до 21:00
Ваші закладки порожні
нічого
порівнювати
Кошик порожній!
Дякуємо за замовлення, очікуйте на дзвінок найближчим часом
Купувати легко та швидко
Відстежувати статус своїх замовлень
Бачити розмір персональної знижки
Мати доступ до спеціальних цін
Першим дізнаватися про акції
Дотримуйтесь інструкцій, які було надіслано на вашу пошту
Лист не прийшов?
Щоб вибрати правильний спалах потрібно знати основні характеристики, за якими власне і треба обирати.
Ведуче число спалаху фотоапарата - це максимальна відстань у метрах від фотоспалаху до об'єкта зйомки при якому забезпечується отримання нормально експонованого зображення (при чутливості 100 одиниць ISO і діафрагмі f/1).
Це найважливіший показник який характеризує максимальну енергію світлового імпульсу фотоспалаху і для нас це - головне! Часто - ведуче число спалаху фотоапарата навіть фігурує в її назві. Наприклад: Canon EX 580 II. Ведуче число цього спалаху дорівнює 58, і такий спалах вважається досить потужним. А у спалаху Metz mecablitz 36 AF-5 ведуче число дорівнює 36 - цей спалах вважається "середнячком" але при цьому він набагато потужніший за будь-який вбудований. Для порівняння, скажімо - ведуче число вбудованого спалаху у фотоапараті Nikon D5100 - дорівнює 12.
Отже, чим більше ведуче число - тим потужніший спалах і тим більш об'ємні приміщення Ви зможете з його допомогою висвітлити та більш далекі об'єкти підсвічувати.
Фото проти сонця з вбудованим та зовнішнім спалахом
Але потужність - не єдина характеристика, на яку варто звертати увагу при виборі спалаху. Обов'язково зверніть увагу на:
Друга найважливіша характеристика - сумісність фотоспалаху з Вашою фотокамерою (звісно, якщо Ви не купуєте спалах щоб тримати на чільному місці в серванті). Так, практично всі спалахи Canon - сумісні з фотоапаратами Canon але якщо Ви купуєте спалах Metz, Sigma або Acmepower - то важливо не помилитися, оскільки система кріплення спалаху може бути не сумісна з фотоапаратом.
Рекомендується використовувати спалах - того ж виробника, що і фотоапарат, на практиці цей тандем забезпечує найбільш чітку та стабільну роботу. Рекомендується, але можна вибрати і спалахи сторонніх виробників, їх перевага - більш доступна ціна.
У деяких - найбільш дешевих спалахів - немає поворотного механізму і знімати з таким пристроєм можна тільки "в лоб" - що не завжди добре. Такі спалахи найкраще використовувати - в якості додаткових (якщо знімаєте декількома спалахами одночасно).
Для повсякденного ж використання - рекомендую одразу вибирати спалах, який не буде обмежувати Вас та Вашу фантазію. Обирайте фотоспалах з поворотним механізмом, і такий, щоб кут повороту в верх - був не менше 90 градусів, а з боків - на всі 180 градусів. Це допоможе Вам при створенні різних світлових ефектів.
Обирайте спалах з поворотним механізмом (90° вверх та 180° в бік)
Наприклад: прямий спалах "в лоб" створює різкі жорсткі тіні, бліки на поверхнях, червоні очі та "холодний" відтінок фотографії. Якщо ж Ви направите спалах на стелю або в бік, світло розсіється та позбавить бліків і тіней, картинка буде "теплою" та натуральною. Наглядний приклад на фото нижче:
Фото зроблене без спалаху вбудованим спалахом "в лоб"
зовнішнім спалахом напрямленим в стелю
Знімаючи на зум об'єктив, фотограф часто змінює фокусну відстань. Для того, щоб відповідати зміні фокусної відстані спалахи оснащуються автоматичним зумом, щоб спалах сам підлаштовувався під кадр який Ви знімаєте, будь то групова фотографія або крупноплановий портрет знятий на довгій фокусній відстані.
Але іноді цей механізм може працювати не так, як Ви того бажаєте - для цього в хороших фотоспалахах передбачена можливість ручного налаштування зуму.
У характеристиках фотоспалахів часто можна побачити максимальний і мінімальний кут освітлення або фокусні відстані об'єктивів - під які може підлаштовуватися спалах. Наприклад: 28 - 85 мм. Чим менше перше число і чим більше друге - тим зручніше буде працювати з різними об'єктивами.
Фотоапарат автоматично заміряє експозицію (за допомогою "передспалаху" - короткого імпульсу перед основним спалахом) і виставляє необхідну потужність для отримання правильно експонованого кадру. Зазвичай, автоматичний режим спалаху у своїй назві має приставку TTL. Розшифровується дуже просто - Through the lens - крізь об'єктив (крізь лінзу). Це означає, що потужність спалаху налаштовується за допомогою світла, який пройшов через об'єктив.
Головний мінус автоматичного режиму: якщо в кадрі багато білого або чорного кольору, спалах може видати занадто слабкий або надмірно сильний "пих". Але це пов'язано не з роботою спалаху, а зі складністю аналізу кадру. Тому дуже добре коли потужністю спалаху можна керувати в ручному режимі. Це дозволить отримати відмінну картинку будь-то в кадрі 4 чоловіки у чорних фраках чи дівчата у білих сукнях. А ще ручний режим зйомки заощаджує заряд батареї та пришвидшує перезарядку спалаху.
Мінімальний час перезарядки складає від 0.1 до 8.0 с (при використанні нових АА батарей). Ця характеристика особливо важлива, якщо Ви плануєте знімати репортажі, де від швидкості перезарядки спалаху залежить - чи встигнете Ви "зловити" кадр чи ні. Тож, обов'язково зверніть на цей показник увагу.
Важливо знати, що не кожен фотоспалах може виконувати другорядну роль, тобто бути допоміжним. Якщо Ви плануєте прогресувати в цифровій фотографії обов'язково перед придбанням поцікавтесь у продавця-консультанта про таку характеристику.
Бюджетні спалахи коштують близько 200$ і характеризуються малопотужністю та відсутністю повороту "голови" спалаху. А значить, Ви не зможете направити спалах в стелю або вбік і навряд ви після придбання відчуєте сильну відмінність від вбудованого спалаху.
Бюджетний фотоспалах Sigma EF-610 DG ST Canon
Бюджетний фотоспалах Nikon Speedlight SB-400
Такі спалахи можуть бути корисні для заповнення тіней, коли основним світлом є НЕ спалах, а будь-яке інше джерело (сонячне світло, ліхтарі, лампи і т.п.). Якщо використовувати такий спалах як основне джерело світла, то нічого доброго з таких кадрів не вийде, не тільки тому, що ці моделі малопотужні, а ще й спалах "в лоб" - один з найбільш некрасивих типів світла, з точки зору художності.
Тим не менш, через свої компактні габарити такі моделі будуть корисними, коли потрібен потужніший за вбудований спалах і фотограф не хоче тягати з собою зайвих тягарів. Але, повторюся - використовують таки спалахи тільки для промальовування тіньових частин кадру. Ніяк інакше.
Якщо на сімейних святах або вечірках друзів Вам хочеться робити гарні фотографії - Вам потрібен саме напів-професійний спалах. Він дасть Вам великі можливості для зйомки, при адекватних фінансових витратах на його придбання (від 300$). Завдяки можливості зміни положення "голови" спалаху - Ви зможете направити спалах в стелю та в бік створюючи таким чином цікаві світлові ефекти на фото. А потужності вистачить, щоб дати досить сильне світло для освітлення всього кадру.
Напів-професійний фотоспалах Canon Speedlite 430 EX II
Напів-професійний фотоспалах Nikon Speedlight SB-700
Такі спалахи використовують професійні фотографи ("спасибо кэп") і ціна на них стартує з 430$. Професійні спалахи мають велику потужність, швидко перезаряджаються (що дуже важливо в умовах, наприклад, репортажної зйомки), мають обширні налаштування та можливість підключення зовнішнього акумуляторного блоку. Якщо Ви плануєте серйозно займатися репортажною зйомкою, всі ці функції Вам необхідні.
Професійний фотоспалах Canon Speedlite 580EX II
Професійний фотоспалах Nikon Speedlight SB-910 AF TTL
А ще, такі пристрої дуже серйозно взаємодіють з камерою за всіма параметрами - починаючи від обраних ІСО-діафрагма-витримка та закінчуючи визначенням потужності необхідного імпульсу.
Якщо Ви захоплюєтеся макрофотографією - знімаєте квіти, різноманітні рослини або комах, Вам потрібен саме такий спалах. Суть цього пристрою полягає в тому, що він кріпитися на сам об'єктив, тим самим його світло напрямлене прямо на об'єкт зйомки.
Фото з макроспалахом
При використанні звичайного спалаху, світло йде зверху від об'єктива, а значить, якщо Ви знімаєте маленький об'єкт, світло може просто на нього не потрапити або Ви отримаєте некрасиві тіні. Макроспалахи підсвічують тіні саме на об'єкті зйомки і в результаті Ви отримаєте цікаву фотографію.
Макроспалах Sigma EM 140 DG
Як Ви бачите, найголовніше, це визначитися з тим, що Ви хочете знімати. Вам потрібен спалах просто для зйомки друзів на природі чи святах або для серйозних репортажних зйомок - для кожної цілі Ви можете знайти потрібну Вам модель.