2015-04-01

Який планшет обрати: з Wi-Fi чи з 3G?

Який планшет купити?

Перед тим, як купити планшет, необхідно визначитись, який планшет Вам потрібний: з Wi-Fi чи з 3G. Ви зможете швидко прийняти рішення, якщо знатимете, - в чому ж різниця?! 

Це цікаво: ще 8 пунктів, на які треба звернути увагу перед покупкою планшету.

Усі планшети підключаються до Інтернету через Wi-Fi, але деякі моделі також можуть використовувати для цього 3G мобільне інтернет-з’єднання.

У першому випадку це можливо за умови, коли у Вас вдома встановлений безпровідний Інтернет, або ж якщо Ви користуєтесь громадською точкою Wi-Fi доступу.

Якщо ж Ви не маєте змоги підключитись до Wi-Fi, то можна скористатись функцією 3G.

Для того, щоб розібратись, що є кращим, ми Вам дамо трішечки теорії.

 

Планшети з Wi-FiЩо таке Wi-Fi?

Ми дуже часто чуємо про “Wi-Fi”, але багато хто може навіть не знати, що це означає. Wi-Fi є скороченням англійського терміну “Wireless Fidelity” і дослівно перекладається як “безпровідна якість”. Пристрої, які мають Wi-Fi підключаються до Інтернету без використання кабелів та дротів, а за рахунок сигналу, який надходить від безпровідного маршрутизатора, тобто роутера.

Раніше Wi-Fi використовувався, в першу чергу, портативними комп'ютерами, але тепер він інтегрований майже в усі сучасні девайси – від смартфонів і планшетів до систем камер спостереження. Підключитись до Інтернету Ви можете будь-де, де є Wi-Fi зона. На сьогодні, вона доступна в багатьох місцях – як публічних (кафе та ресторани), так і вдома, і на роботі.

 

Планшети з 3G

Що таке 3G?

Як і Wi-Fi, 3G також є абревіатурою. На англійській термін звучить «3 (third) generation» і відноситься до  "третього покоління" мобільного зв’язку. Тобто по суті, це високошвидкісний мобільний Інтернет. Кожне "покоління" мобільної мережі швидше за попереднє. На сьогодні  Ви вже можете бачити у продажу пристрої, які підтримують функцію 4G.

Функція 3G зараз є широко доступною на більшості планшетів. І якщо сьогодні на ринку всі планшети вже по замовчуванню мають  Wi-Fi, то 3G технологія не є обов'язковою, тобто не всі планшети підтримують цю функцію.  

 

Чи буде для Вас Wi-Fi достатнім?

Так, якщо Ви в основному плануєте використовувати планшет вдома, або на роботі.

Поцікавитись: Трійка кращих планшетів в категорії до 3000 грн

І навіть у випадку, коли Вам деякий час прийдеться обходитись без підключення до Інтернету, Ви можете попередньо завантажити на планшет необхідний Вам контент. Це можуть бути і електронні книги, і фільми, і досить велика кількість програм, які працюють нормально і без підключення до Інтернету.

Якщо ж Ви часто подорожуєте у справах, Вам важливо контролювати свою пошту і мати доступ до Інтернету будь-де і будь-коли, то планшет з підтримкою функції 3G стане для Вас кращим варіантом. Тим паче, що у порівнянні з Wi-Fi, сигнал 3G технологій є сильнішим, але за умови, що Ви знаходитесь у діапазоні мережі. Wi-Fi сигнал є сильним лише у точці доступу.

 

Зробіть вибір, який задовольнить ваші потреби

 

Стосовно самої швидкості, то тут все навпаки: переваги має Wi-Fi. Він дасть Вам швидший Інтернет у порівнянні з 3G. Якщо у цифрах, то максимальна швидкість для Wi-Fi – це 600 Мбіт/с, для 3G – 5 Мбіт/с. Швидкість останнього також змінюється в залежності від того, знаходитесь Ви на місці чи рухаєтесь. Чим більша динаміка Вашого руху, тим більше падає швидкість 3G Інтернету.

На рахунок вартості, то звісно за Wi-Fi Ви сплачуєте лише вдома і залежить ця ціна від обраного Вами провайдера. В громадських же місцях Wi-Fi часто є безкоштовним. Ціна на 3G Інтернет буде залежати вже від оператора мобільного зв’язку.

Заключне слово

Сказати однозначно, потрібен Вам планшет з 3G чи ні, - складно. Все залежить від того, в яких цілях потрібен Вам девайс. Але погодьтесь, що, якщо всі планшети вже мають функцію Wi-Fi, то чому б не купити 3G планшет? Все таки  думка про те, що ти матимеш Інтернет будь-де є більш привабливою за ту, що для доступу в Інтернет Вам прийдеться шукати Wi-Fi зону.  

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.