logo

Сьогодні з 09:00 до 21:00

098 405 15 15

095 405 15 15

073 405 15 15

Сервісний центр

096 433 23 23

Графік роботи

з 09:00 до 21:00

Обране
img

Ваші закладки порожні

Обране
img

нічого
порівнювати

Мова

Замовити дзвінок

man

Дякуємо за замовлення, очікуйте на дзвінок найближчим часом

Оберіть ваше місто

Не вдалось знайти співпадіння по Вашому запиту. Перевірьте, будь ласка, корректність введенних данних

star
Дякуємо за реєстрацію!
тепер ви можете

Купувати легко та швидко

Відстежувати статус своїх замовлень

Бачити розмір персональної знижки

Мати доступ до спеціальних цін

Першим дізнаватися про акції

Забули пароль?

Для відновлення паролю вкажіть e-mail, або телефон, що ви вказали при реєстрації

smileEmail
Лист надіслано

Дотримуйтесь інструкцій, які було надіслано на вашу пошту

Лист не прийшов?

Як правильно організувати освітлення на робочому місці

Чи знали ви, що робота в яскраво освітленому просторі може насправді покращити вашу пам’ять, бажання працювати та здатність вчитися? Насправді більшість українців проводять велику частину дня в приміщенні. Дослідження показують, що наше середовище також може мати великий вплив на здатність зосереджуватися та залишатися продуктивними. Отже, яскраве робоче місце може серйозно вплинути на об’єм роботи, виконаний вами, та на ваше відчуття щастя.

Спробуйте скористатись нашими порадами щодо того, як додати більше світла у свій офіс для більш радісного та продуктивного робочого простору!

Важливість правильного освітлення робочого місця

 У промислових або офісних приміщеннях правильне освітлення полегшує виконання всіх робочих завдань. Люди отримують близько 85 відсотків своєї інформації через зір. Занадто різке або яскраве освітлення може мати безліч негативних наслідків для продуктивності. Згідно з дослідженнями, різке і яскраве освітлення, особливо флуоресцентні лампи, є частою причиною мігрені і втоми очей.

З іншого боку, тьмяне або темне освітлення може бути такою ж серйозною проблемою. Наприклад, якщо якщо кімната погано освітлена і тьмяна, то таке світло змушує очі напружуватися сильніше, щоб сфокусуватися і добре сприймати інформацію. Це в свою чергу, також може спричиняти мігрені.

Приглушене або тьмяне освітлення може також послабити мотивацію людини і викликати у неї сонливість і млявість, що безпосередньо впливає на продуктивність.

Завдяки відповідному освітленню, без відблисків і тіней, ваше здоров’я може покращитися – очі менше втомлюватимуться, а головні болі і зовсім можуть зникнути; це може запобігти нещасним випадкам на робочому місці. Хороше і якісне освітлення також знижує ймовірність виникнення інцидентів і травм через «короткочасну сліпоту» (миттєве затемнення в очах в умовах поганого освітлення через те, що очі пристосовуються від більш світлих до темних або навпаки).

 

Як організувати правильне освітлення на робочому місці та основні правила по освітленню робочої зони

 

  • В першу чергу

Почніть спостерігати за тим, як природне освітлення впливає на кімнату в різний час дня. Зверніть увагу, куди падають тіні, і подумайте, як ви збираєтеся використовувати простір.

  • Непряме світло

Уникайте роботи під прямими світлом. Натомість шукайте способи розсіяти світло, яке освітлює ваш робочий простір. Абажури пом'якшують і розсіюють різке світло, в той час як торшери відображають світло від стін і стелі. Ваша мета полягає в тому, щоб висвітлити весь простір, не створюючи надмірних відблисків і контрастів, уникаючи відкидання тіней.

  • Тримайте фокус

Для роботи на комп'ютері, над документами і іншими завданнями, що вимагають особливої ​​уваги, виберіть конкретне джерело світла, яке буде падати саме на те, що вам потрібно. Настільна лампа, яку можна відрегулювати або шарнірна настільна лампа найкраще виконує цю функцію. Якщо у вашому домашньому офісі є кілька робочих станцій - наприклад, стіл для роботи з комп'ютером, і стіл для перегляду фотографій і макетів - налаштуйте окреме освітлення на кожній станції.

Тонкощі освітлення робочого місця

Місце

Завжди звертайте увагу на те, звідки іде світло. Джерело світла, встановлене позаду вас під час роботи на комп'ютері, майже напевно створить дратівливі відблиски на вашому моніторі. Також зверніть увагу на ненавмисні тіні, які відкидають лампи. Наприклад, якщо ви пишете правою рукою, ваша рука може відкидати тіні, якщо світло теж знаходиться справа. Крім того, враховуйте розташування вікон.

Природне світло

Не забувайте про природне світло, яке пробивається крізь вікно. Сонячне світло може виробляти тепле освітлення, яке покращить ваш робочий простір. З іншого боку, вам, можливо, доведеться враховувати пряме сонячне світло, яке створює надмірні відблиски в певний час дня.

робоче місце

Загалом, краще за все мати природне світло перед робочими поверхнями і екранами комп'ютерів або поруч з ними, щоб уникнути відблисків і максимально збільшити зовнішній вигляд. Ви також можете розташувати свою робочу зону на півночі або на півдні, щоб сонячне світло не відкидало тіні в будь-який час дня. Щоб пристосуватися до різних рівнів яскравості протягом дня, штори пом'якшують і зменшують тепло без шкоди для робочого процесу.

Акцентне і декоративне освітлення

Як ми вже згадували, у більшості домашніх офісів краще використовувати розсіяне світло, орієнтоване на конкретні робочі зони. Але окрім такого типу освітлення, ви можете додати декоративне і акцентне, щоб поліпшити візуальний вигляд вашого домашнього офісу. Акцентне освітлення, таке як світильники для картин, привертає увагу до об'єктів або інших елементів в кімнаті, в той час як декоративні світильники, такі як настінні бра, забезпечують візуальну привабливість.

 

Як підібрати освітлення робочого місця

Незалежно від того, чи використовуєте ви свій офіс один раз в тиждень, чи щодня по кілька годин поспіль, стратегічний план щодо освітлення відіграє велике значення. Окрім того як світло може виблискувати на екрані вашого комп'ютера, подумайте: чи є кращий спосіб розставити меблі? Які штори ви можете підібрати?

комп'ютерний стіл

Пам’ятайте, що верхнє освітлення не тільки доповнює природне, а й визначає загальний рівень освітлення в кімнаті.

Порада: підвіски і люстри повинні висіти в центрі кімнати, на висоті не менше 180 см над вашим робочим місцем.

Невеликі, зазвичай, настільні лампи в робочій зоні, допомагають послабити відчуття сонливості, яке може з'явитися в погано освітленій кімнаті. Вибирайте прості світильники з чіткими лініями і підставкою, котра не займе дуже багато місця на вашому столі. Ідеальним варіантом буде світильник з регульованою головкою і кронштейном, щоб ви могли відрегулювати їх при необхідності.

Порада: обирайте світлодіодні лампи. Вони не тільки екологічні, але й допомагають уникнути тепла, яке виділяють лампи розжарювання.

Не забувайте про лампочки. Виберіть ті, які мають однакову температуру, щоб надати офісу збалансований вигляд і атмосферу. Наприклад, якщо ваш верхнє світло забезпечене лампами розжарювання, обирайте теплі світлодіодні лампи для освітлення вашого робочого столу.


Вибір правильного освітлення для домашнього офісу є важливим завданням, але його часто ігнорують. Як правило, офіси повинні бути багатозадачними, щоб працювати, читати, і навіть відпочивати. Освітлення має глибокий вплив на настрій і функціональність приміщення, від створення атмосфери до зниження напруги очей. Щоб отримати максимальну віддачу від вашого офісу, попіклуйтеся про освітлення і про самих себе. Знайти різноманітні лампи для вашого дому ви можете тут. А ми в МТА будемо сподіватися, що допомогли вам у цій нелегкій справі.