2014-12-12

Як вибрати Wi-Fi роутер для дому?

Як вибрати роутер?

Ви також відноситесь до тієї категорії людей, які люблять прийти ввечері після роботи додому, зручно вмоститись на дивані, взяти до рук ноутбук і переглянути чергову серію улюбленого серіалу онлайн? Чи, можливо, Вам більше до душі здійснювати веб-серфінг на хвилях інформаційного потоку останніх подій, які відбуваються у світі? Або ж Ви просто та людина, яка володіє декількома комп’ютерними пристроями і бажає об’єднати їх в єдину мережу, створивши, таким чином, домашню локальну або інтернет-мережу? Що стане оптимальним рішенням у всіх цих випадках? Абсолютно правильно! Вибір Wi-Fi роутера, який підходить для вас. Його ще називають маршрутизатором. У цій статті піде мова на якому саме маршрутизаторі зупинитись. Тому влаштовуйтесь зручніше, - ми збираємось відкрити Вам усі «карти» у вирішенні такого відповідального завдання:).

 

Для початку давайте розберемось, що ж таке маршрутизатор?

Простою мовою, - це пристрій, який приймає інтернет від провайдера (компанії, яка продає Вам інтернет) і «роздає» його на Вашу техніку із функцією Wi-Fі.  До них відносяться ноутбуки, комп'ютери, принтери, смартфони та планшети. От роутери і поєднують усі Ваші девайси в єдину мережу, надаючи їм доступ в Інтернет.
Wi-Fi в свою чергу поділяють на декілька стандартів, з яких варто виділити наступні:

● 802.11b/g - 54 Мбіт/с

● 802.11n draft - 150 Мбіт/с

● 802.11n - 300 Мбіт/с

Радимо Вам віддавати перевагу роутеру, який працює за стандартом зв'язку 802.11n. Буква "n" у даному випадку означає швидкість передачі даних до 300 Мбіт/с. Крім більшої пропускної здатності, 802.11n, має більший радіус дії. Так що, якщо у Вас великий будинок, то однозначно варто вибирати саме 802.11n.

Що необхідно знати при покупці Wi-Fi роутера? 

Перш за все, необхідно з'ясувати до якого порту (WAN-порт) у Вас підключений Інтернет дізнавшись про це у фірми, яка надає Вам доступ до Інтернету. Поширені види WAN-портів: ADSL і Ethernet.
ADSL- дозволяє підключити Інтернет за допомогою телефоннoї лінії (зазвичай – це ADSL- інтернет від Укртелеком).
Ethernet  - підключається звичайний мережевий кабель. Даний тип використовується в більшості випадків. 
Також варто звернути увагу на кількість портів у роутері. Зазвичай їх кількість дорівнює 2, 4 або 8, а найчастіше зустрічаються маршрутизатори з 4 портами. Навіщо ці порти? Пoрт використовується для підключення комп'ютерів (якщо у вас їх декілька) до маршрутизатора за допомогою Ethernet кабелю для створення провідної мережі (зв'язку) між комп’ютерами.   
Зверніть увагу, роутери вартістю до 300 грн передають швидкість інтернету в середньому 30-35 Мбіт/с. Тобто, якщо Вам потрібна більше швидкість – купуйте гігабітний роутер, де швидкість вихідних портів становить 1 Гбіт/с, а передачі даних по повітрю - від 300 Мбіт/с.

Який Wi-Fi роутер вибрати для домашнього користування? «Мультимедіа» вже підготувала для Вас відповідь на це запитання :)

 

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.