2015-04-14

Як вибрати навушники: коротко про головне

Marshall Headphones

Ви коли-небудь задумувалися над тим, як вибрати навушники? Спершу здається, що нічого складного тут нема – подивитися характеристики на сайті, зробити замовлення в Інтернет-магазині чи звернутися до продавців по допомогу. Проте, в усіх цих випадках є один невеликий, але дуже відчутний підводний камінь: якщо Ви не розберетеся в характеристиках, то всі їх значення для Вас будуть що китайська грамота.

Сьогодні ми поговоримо про критерії, за якими слід обирати навушники, але спочатку – невеликий екскурс в історію.

Ще близько сорока років тому нікому в голову не могло прийти, що з навушниками можна ходити по вулиці. Розумієте, вся справа була в тому, що на той час навушники не були компактними і портативними аксесуарами – то були справжні мамонти, чи, радше, неандертальскі пра-пра-пращури сьогоднішніх навушників. Їх слухали виключно вдома (бо тоді ще ніхто не здогадався винайти таку розумну і корисну штуку, як музичний кишеньковий плеєр), під’єднуючи до своїх магнітофонів. Всім відомі сьогодні навушники до плеєрів Sony Walkman (дідусі й бабусі нинішніх навушників) в той час, зі своїм ергономічним дизайном, були просто громом серед ясного неба.

Сьогодні на ринку існує неймовірне різноманіття навушників, що відрізняються за ціною, дизайном та технічними характеристиками.

Як вибрати навушники

Є кілька критеріїв, на які треба обов’язково звернути увагу (вони зазвичай зазначені виробником на упаковці):

  1. Чутливість
  2. Опір (імпеданс)
  3. Потужність
  4. Частотний діапазон

Чутливість – фактор, який визначає, наскільки голосно будуть звучати навушники. Ви можете підключити почергово два аксесуари до свого плеєра, планшета чи смартфона, і виявити, що при однаково виставленому рівні звуку гучності навушників будуть відрізнятися. Це спричинено різницею в чутливості навушників.

В більшості випадків ця величина складає 95-105 дБ, хоча є навушники з чутливістю 120 дБ. Майте на увазі, що чим вищий буде цей показник, тим гучніше будуть звучати навушники. При цьому, навантаження на вбудований підсилювач плеєра чи смартфона буде меншим.

Імпеданс – один з факторів, які відповідають за якість звуку. В більшості випадків, для смартфона чи плеєра вистачить навушників з імпедансом 16-32 Ом – це стандартна величина для портативних пристроїв, що живляться від акумулятора. Відповідно, чим вищий показник імпедансу, тим швидше буде сідати батарея, – це раз. Два: якщо будете використовувати навушники з імпедансом, вищим за рекомендований (40 Ом і більше), в результаті підсилювач може вийти з ладу.

Потужність – фактор, за яким не треба гнатися, якщо обираєте навушники  для плеєра чи смартфона: з хорошою чутливістю для якісного звуку зазвичай вистачить кількох міліват. Портативні пристрої працюють від акумулятора, тож значна потужність навушників дуже швидко його розрядить. До того ж, якщо потужність навушників буде більшою за потужність підсилювача, якість звуку сильно погіршиться.

Частотний діапазон, зазвичай, стандартний для більшості навушників, і лежить в межах 20 Гц – 22 кГц. Однак, це зовсім не означає, що ви будете чути найнижчі та найвищі частоти без спотворень. Чим ширший діапазон, тим якісніше і краще звучання отримаєте, тож доречно обирати навушники з діапазоном від 5 Гц до 25 кГц.

купити навушники

Пам’ятайте, що без особистого тестування обрати навушники «на око» досить проблематично. По-перше, дві пари навушників з абсолютно однаковими характеристиками будуть для Вас звучати по-різному. По-друге, без попереднього прослуховування може виявитися, що у навушників заслабкі чи занадто сильні баси, хоча технічні характеристики, здавалось, стверджували протилежне.

Вивчити параметри навушників – це кльово, але за нагоди обов’язково протестуйте їх перед покупкою. Ваші вушка зуміють обрати найкращий варіант :)

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.