2015-04-15

Як зробити скріншот

Як зробити скріншот

Всі знаємо, як зробити скріншот на ПК: клавіша Print Screen плюс вічний Paint – і проблем нема. Можна використати «Ножиці» з віндовського інструментаріуму – правда, функціонал там ще менший.

Хто не хоче бути людиною з Кам’яного віку, або змушений часто робити скріншоти, може використовувати собі на радість Joxi чи PicPick – софти, які дозволяють робити скріни швидко, легко і без зайвих рухів.

Причин, для яких знадобиться робити знімок екрана смартфона чи планшета, є багато, і перечислювати їх зайвий раз ні до чого – так що перейдемо зразу до справи.

Як зробити скріншот на iPhone/iPad

Тут просто легше не буває – ні зайвих рухів, ні зайвих програм.

Тиснете одночасно на пристрої кнопку живлення (на верхньому ребрі справа) і Нome (зразу під екраном, по центру). Екран телефона чи планшета спалахне, і Ви почуєте характерний для фотокамери звук.

Як зробити скріншот

Скріншот з’явиться у додатку Фото, в папці Фотоплівка.

Ділимося секретами маловідомих функцій iPhone: частина 1, частина 2, частина 3.

Як можна зробити скриншот на Windows Phone?

Windows Phone 8

Ви, до речі, знаєте, як бути, якщо купив Windows Phone? :)

Схожа процедура: тиснете одночасно кнопку Windows («Пуск», під екраном по центру, там ще таке фірмове віконечко зображено) та кнопку живлення (на правому ребрі телефона, вгорі). Характерний для зйомки фото звук, і – йдете в додаток Фото. Вибираєте Альбоми, потім – Скріншоти.

Windows Phone 8.1

Для версії 8.1 попередня комбінація клавіш не спрацює. Вам потрібно одночасно натиснути кнопки живлення і збільшення звуку. Це зробили для того, щоб нові смартфони версії 8.1, які не мають кнопки Windows, теж могли робити скріншоти (як і їх попередники Windows Phone 8). Знімок екрану можете знайти в папці Скріншоти, яка розташована в додатку Фото.

Як зробити скріншот

Майте на увазі, що при підключенні до ПК відбувається синхронізація, внаслідок чого скріншоти (в форматі PNG) можна знайти за адресою (WindowsPhone)\Phone\Pictures\Screenshots.

P.S. У cмартфонів Windows Phone 7.5 та 7.8 немає скріншот-функції.

Як зробити скріншоти на Android?

У зв’язку з тим, що Android «наплодив» не лише прірву версій (минулого місяця вийшла 5.1 Lollipop), а й використовується на пристроях різних виробників, строгої уніфікації для комбінації клавіш не існує. Скажімо, для більшості планшетів та смартфонів Nexus, HTC, LG, Sony, Lenovo та Xiaomi буде працювати комбінація клавіші живлення та кнопки зменшення звуку.

Як зробити скріншот

Можливий і такий варіант, що при натисненні на кнопку живлення «випадає» контекстне меню, в якому можна обрати функцію «Зробити скріншот».

На пристроях Samsung спрацює одночасне натиснення кнопки живлення і клавіші Home.

 

Як зробити скріншот

 

Пристрої з останньою версією TouchWiz можна налаштувати під себе в меню Керування, пункт Керування долонею («Знімок екрану»). Тоді Ви зможете робити скріншот, просто провівши по екрану ребром долоні від краю до краю.

 

Як зробити скріншот

 

А от якщо у Вашого пристрою стара версія Android (3.0 Honeycomb, 2.3 Gingerbread і нижче), то тут Вам добряче не пощастило. Треба або встановити платний софт, який дозволяє робити скріншоти без прав суперкористувача (root-права), або зробити собі root-права – тоді можна завантажувати і безкоштовні програми (правда, все одно знадобиться підключення до ПК і перезавантаження пристрою).

Як зробити скріншот

А як Ви робите скріншоти? Як часто? Якими програмами користуєтесь? Діліться з нами своїми думками :)

Iana Romaniuk

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.