2015-03-25

Яку техніку купляти в кризу?

Коли наша ріднесенька гривня відносно основних світових валют вийшла в круте піке, всі почали масово скуповувати цифрову техніку в надії «вкласти гроші хоч кудись». Ціни на персональні комп’ютери, ноутбуки, планшети та смартфони у різних магазинах останнім часом виписують фігури Ліссажу – встигнути за стрибками курсу вдається не завжди, і тому багато дилерів встановлюють ціни «з запасом», свідомо завищуючи вартість товару.

Безумовно, така політика не до вподоби користувачам, яким тепер потрібно переплачувати за гаджети, але й тут можна схитрити: при замовленні товарів в Інтернет-магазині цифрова техніка обійдеться дешевше, ніж при її купівлі в роздрібній мережі.

Зрозуміло, що навіть при такому підході покупцям нічого не залишається, як ретельно зважувати всі «за» і «проти», однак і в цьому випадку можна добряче виграти. В кризу на питання «Що купити?» може бути кілька однозначних відповідей: якщо не ноутбук, то планшет – точно; якщо не фотоапарат, то телефон з хорошою камерою – вже напевне. Вагаєтеся? Ось Вам аргументи:

notebook or tablet

  • Ноутбук vs. планшет

На відміну від ноутбука, планшет – більш портативний, легкий, і зручний. Те, що у останнього обмежені можливості – дурниця: до планшету можна підключити і клавіатуру, і мишку, і портативні колонки, і вінчестер (це все, до речі, можна зробити одночасно за допомогою хаба та OTG-кабелю).

Поцікавитися: найпростіший спосіб передати дані з телефону на комп'ютер

Звісно, потужностями в обробці даних планшет з ноутбуком не потягається, але всі основні задачі, передбачені розробниками для виконання – робота з електронною поштою, веб-серфінг, швидке редагування документів та фото, перегляд відео – він виконує на ура. До того ж, планшету вистачить чохла, тоді як для ноутбука необхідна сумка (плюс заряду батареї вистачить на довший час). Про те, що середньостатистичний планшет вдвічі, а то й більше, дешевший за середньостатистичний ноутбук, Ви і так знаєте, правда ж? :)

camera-or-smartphone

Тут, здається, навіть і думати нічого – просто брати й купувати смартфон. По-перше, гаджет з хорошою камерою не лише ультрапортативний та зручний – на відміну від фотоапарату – так ще й виконує цілу купу комунікативних функцій (погодьтеся, що з фотоапарата Ви не можете зателефонувати чи написати повідомлення в соцмережу :)). Звісно, тут легко стати в позу Робін Гуда і заперечити, що, мовляв, якість фото зі смартфонної камери та фотоапарату і поряд не стояли, але співвідношення ціни та повноцінного функціоналу знищує цю суперечку під корінь. Смартфон – це фотоапарат, телефон, mp3- та відео-плеєр (все в одному!); компактний електронний пристрій з можливостями широченного діапазону, а фотоапарат, як його не крути, всього лише фотоапарат. Ще й вдвічі, а то й більше, дорожчий :)

tablet

Якщо коротко, то криза – зовсім не привід відставати від життя. Достатньо знайти баланс, зважити всі переваги і недоліки, та не роздумувати надто довго – особисте життя курсу валют, як Ви знаєте, бурхливе і нестабільне, тож краще не вагатися і зробити покупку зараз, ніж потім шкодувати про втрачену можливість і залишитися без гаджета. Гайда до Інтернет-магазину, годі зволікати! 

Iana Romaniuk

Підпишіться на щотижневу розсилку MTA

Ви будете отримувати добірку корисних статей про цифрову техніку, а також новини та знижки від компанії.