10 грн з кожної покупки
передаємо на допомогу зсу
спеціальна знижка
для військових
з 09:00 до 21:00

Світчі

Безкоштовна доставка
Безкоштовна доставка
Безкоштовна доставка
Безкоштовна доставка
Безкоштовна доставка
Безкоштовна доставка
Безкоштовна доставка
Відгуки про товари

Взял для дома. Запустил не сразу, потому что полез в дебри документации где просто море функционала. А на деле настройка для типовых задач простая оказалась. Работает отлично, не греется, не шумит (без вентилятора). За такие деньги это просто супер девайс.

user

Количество и гибкость настроек даже немного пугает. Хорошо что, есть простые wizard-ды для типовых конфигураций. Понравился дизайн: цветовая кодировка, все разъемы на одной стороне, индикаторы перпендикулярно - при установке на стену все видно и доступно.

user

Купил уже 6 штук. На базе них выстроена VPN сеть фирмы (удаленные магазины-офис-склад). Достаточно легко и быстро, а главное гибко настраивается firewall, работает без сбоев уже более 2 месяцев. Рекомендую.

user

В большинстве случаев я чаще выбираю edgerouter. Смотря под какие задачи покупать маршрутизатор. Например, под dhcp сервер я лучше возьму mikrotik там он действительно интересно реализован. Если под сервер openvpn то однозначно edgerouter, меньше ограничений. Ну кк то так...

user

очень сильный маршрутизатор. Покрывает сразу несколько офисных кабинетов в длинную площадь

user

Компактний, якісний комутатор.

user

Пром дизайн. Компактные габариты. Мощная, но при этом простая в освоении, админка. Скорость!

user

Лучшее устройство 4G, которое я когда-либо устанавливал.

user

Очень классная рабочая конячка и не для новичков. Стоит отметить классный интерфейс приложения

user

В наші дні локальна мережа і доступ в інтернет є в будь-якому офісі. Рано чи пізно може виникнути необхідність розширення або модернізації мережі, і для цього буде потрібно придбати новий комутатор. Правильний вибір комутатора - гарантія ефективної і безвідмовної роботи мережі, і до цього завдання слід поставитися максимально серйозно.

Типи комутаторів

Сучасні моделі комутаторів можуть серйозно відрізнятися один від одного набором функціональних можливостей, від чого в тому числі залежить вартість пристроїв. Тому при виборі комутатора необхідно розуміти, які із зазначених характеристик і функцій будуть найбільш значущі для вашої мережі, а які будуть грати другорядну роль або не потрібні зовсім. Комутатори прийнято ділити на дві великі групи.

Некеровані комутатори керують передачею даних виключно в автоматичному режимі і не надають можливості ручної настройки будь-яких функцій і моніторингу роботи мережі. У них також відсутня можливість оновлення програмного забезпечення (прошивки) комутатора. Некеровані комутатори найчастіше застосовуються в тих випадках, коли необхідно просто об'єднати декілька пристроїв в мережу і забезпечити їм доступ в інтернет, і при цьому не потрібно, наприклад, обмежувати швидкість на окремих портах або пріоритезувати трафік певних протоколів.

Керовані комутатори також працюють в автоматичному режимі, але дозволяють вручну налаштовувати різні функції керування трафіком і вести моніторинг. Можливість ручного управління дозволяє оптимально організувати роботу мережі і оперативно змінювати налаштування під конкретні завдання. Для налаштування і керування можуть використовуватися веб-інтерфейс , протоколи Telnet і SNMP , інтерфейс командного рядка (CLI).

Деякі переваги використання керованого комутатора:

  • Більш висока продуктивність.
  • Можливість резервування або об'єднання каналів передачі даних.
  • Пріоритезація і фільтрація трафіку.
  • Обмеження швидкості на окремих портах.
  • Можливість віддаленого керування, моніторингу та діагностики.

Кількість портів

Кількість портів означає, скільки пристроїв можна підключити до даного комутатора. Зазвичай варіюється від 5 до 48. Краще вибрати комутатор з деяким запасом портів для розширення мережі в майбутньому. Наприклад, якщо для поточної кількості мережевих пристроїв досить 12-портового комутатора , то буде розумно придбати 16- або 24-портову модель .

Базова швидкість передачі даних

Необхідно розрахувати, який обсяг трафіку передаватиметься через мережу. Наприклад, якщо потрібно регулярно проводити резервне копіювання декількох десятків або навіть сотень гігабайт інформації з декількох комп'ютерів, буде розумно придбати комутатор з портами 1000 Мбіт / с. Для малих обсягів трафіку буде достатньо 100-мегабітного комутатора.

Крім того, необхідно враховувати, яку швидкість підтримують мережеві адаптери комп'ютерів і інших пристроїв в мережі. Якщо переважна більшість пристроїв оснащено мережевими адаптерами Fast Ethernet 100 Мбіт / с, то купувати гігабітний комутатор не має сенсу. Однак слід зазначити, що всі сучасні материнські плати комп'ютерів оснащуються інтерфейсом Gigabit Ethernet.

Внутрішня пропускна здатність

Внутрішня пропускна здатність комутатора показує, який обсяг трафіку комутатор зможе обробляти в періоди пікового навантаження на всі порти. Дану характеристику не слід плутати з сумарною пропускною спроможністю всіх портів в дуплексному режимі. Внутрішня пропускна здатність може бути менше, особливо у комутаторів з великою кількістю портів.

Наприклад, у 16-портового комутатора Fast Ethernet сумарна пропускна здатність портів в дуплексному режимі становить: 16 (кількість портів) x 100 Мбіт / с x 2 (дуплекс) = 3,2 Гбіт / с. Якщо внутрішня пропускна здатність комутатора менше 3,2 Гбіт / с, то він буде погано справлятися з піковими навантаженнями і може зависати.

Наявність слотів розширення

Деякі моделі комутаторів мають один або кілька слотів розширення для установки модулів з додатковими інтерфейсами. Такі модулі можна придбати окремо. Це можуть бути, наприклад, модулі Gigabit Ethernet, що використовують кручену пару або волоконно-оптичний кабель.

Підтримка стандарту IEEE 802.1p (пріоритезація трафіка)

Якщо комутатор буде використовуватися в мережі, де ключове значення має, наприклад, передача потокового відео з камер спостереження, то наявність функції пріоритетності трафіку вкрай бажано. Це дозволить привласнити пакетам потокового відео найвищий пріоритет, і комутатор буде обробляти і передавати такі пакети в першу чергу, завдяки чому пряма трансляція відео буде відбуватися без затримок і розривів.

Підтримка стандарту IEEE 802.1Q (VLAN)

Стандарт IEEE 802.1Q дозволяє розділити одну фізичну мережу на окремі незалежні ділянки - віртуальні (логічні) мережі. Наприклад, можна створити ізольовані один від одного мережі для різних відділів підприємства. Трафік передається тільки в межах однієї віртуальної мережі і не проникає в іншу. Завдяки цьому зростає ефективність роботи всієї фізичної локальної мережі і забезпечується додатковий захист її окремих ділянок.

Port Mirroring

Функція Port Mirroring призначена для копіювання пакетів з одного порту комутатора або всього VLAN на інший порт комутатора, до якого, наприклад, можна підключити комп'ютер з аналізатором мережевих протоколів. Ця функція дозволяє аналізувати передані через порти дані і виявляти помилки і збої в роботі мережі. Можна налаштувати копіювання вхідних і вихідних пакетів з одного або декількох портів.

Виявлення петель (Loopback Detection)

Комутаційна петля може паралізувати роботу всієї мережі. Причиною її виникнення найчастіше є людський фактор. Найпростіший приклад: випадково з'єднали між собою два порти комутатора. Утворилася петля, в результаті пакети починають множитися, таблиця комутації переповнюється і відбувається лавиноподібне зростання трафіку. Це в свою чергу може привести до зависання комутатора і повного порушення роботи мережі. Функція виявлення петель призначена для запобігання такій ситуації. Ця функція не вимагає складного налаштування, і для її включення достатньо встановити відповідну галочку у Web-інтерфейсі комутатора.

Підтримка IEEE 802.3ad (Link Aggregation Control Protocol)

Технологія агрегування каналів (Link Aggregation або Port Trunking) дозволяє об'єднати кілька фізичних каналів в один логічний канал (магістраль). Це забезпечує збільшення пропускної здатності, балансування навантаження на мережу і надійність з'єднання в разі відмови одного з фізичних каналів.

Енергозбереження

Деякі комутатори забезпечують енергозбереження за рахунок відключення живлення неактивних портів і регулювання потужності переданого сигналу в залежності від довжини кабелю. Економія енергії може досягати 70%. Кожен виробник використовує свою фірмову назву енергозберігаючої технології, яка, як правило, містить слово "Green".

Підтримка Power over Ethernet (PoE)

Комутатор з підтримкою технології PoE (стандарти IEEE 802.3af, IEEE 802.3at) може подавати живлення на підключені пристрої по витій парі.

Можливість установки в стійку

Установка комутатора в спеціальну стійку або шафи для телекомунікаційного обладнання дозволяє зменшити займане місце і впорядкувати підключаються кабелі.