з 09:00 до 21:00

Компресори

Отже, ви вирішили купити компресор. Можливо, він потрібен вам для продування деталей, очищення поверхні від фарби чи простої підкачки коліс. У будь-якому випадку ми рекомендуємо вивчити всі особливості цього пристрою, щоб придбання принесло вам виключно позитивні емоції.

Популярні види

За принципом дії виділяють такі види електрокомпресорів:

  1. Поршневі. В основі лежить електродвигун та поршні, які стискають повітря та направляють його в ресивер. Їх легко обслуговувати та ремонтувати, а доступна ціна робить цей тип інструментів найпопулярнішим. Більшість агрегатів здатні працювати десятки тисяч годин;
  2. Гвинтові. Здатні створювати високий тиск при мінімальних витрат енергії. Ресурс мотора часто досягає сотню тисяч годин, але потребує регулярного та ретельного обслуговування;
  3. Спіральні. Мають компактні розміри, але складнішу конструкцію. Агрегати важче обслуговувати і коштують вони трохи більше. 

Усі пристрої можна розділити на масляні та безмасляні. Перші відмінно підходять для автомайстерень та СТО. Вони здатні розбризкувати мастило через повітряний пневмопістолет, що значно зменшує знос деталей. Для деяких процесів домішок масла неприпустимий, тому використовуються безмасляні пристрої. Вони генерують максимально чистий потік повітря, який використовується у харчовій та медичній галузі.

Технічні характеристики

Перед покупкою обов'язково звертайте увагу на такі характеристики:

  • потужність. Це показник потенціалу: чим вища потужність, тим швидше інструмент вирішує завдання. Купувати прилад варто із невеликим запасом потужності (20-30 кВт) для уникнення перевантаження;
  • продуктивність. Визначає, скільки літрів повітря агрегат може стиснути за 1 хвилину. Величина може змінюватись в залежності від температури, тому вибирати модель також слід із запасом;
  • максимальний тиск. Відображає силу стиснення повітря. Це найважливіша характеристика, оскільки визначає, з яким інструментом може взаємодіяти електрокомпресор.

Під час експлуатації важливо враховувати частоту та напругу. Трифазні апарати не зможуть нормально функціонувати в домашніх умовах, оскільки напруга 220 не створює достатньо струму. А, підібравши пристрій правильної частоти, ви можете бути впевнені, що ніде не виб'є пробки.

Додаткові особливості

Все стиснене повітря зберігається в ресивері. Чим більший обсяг, тим рідше система відключається при падінні рівня стиснутого газу. Однак, наповнюється місткий ресивер доволі довго.

Також перед покупкою потрібно обов'язково враховувати габарити та вагу апарату. Для невеликих домашніх робіт вистачить компактних приладів. Якщо ж ви починаєте велике будівництво і потребуєте професійного приладу, то будьте готові, що його габарити можуть досягати 2-х метрів, а вага — понад 30 кг.

Пневмопістолет до компресора варто купувати враховуючи його пропускну здатність: чим вище значення, тим продуктивніший інструмент. Але зовсім не потрібно купувати пневмопістолет з найбільшим показником, адже електрокомпресор може просто не потягнути такого “споживача”.

Чому в МТА варто купувати?

По-перше, у нас можна знайти будь-який компресор і всі комплектуючі до нього, навіть шланг спіральний. По-друге, наші менеджери дадуть відповідь на будь-які питання і допоможуть підібрати найкращу модель. По-третє, ви можете стати учасником програми лояльності та отримувати кешбек після кожної покупки.