До кінця XIX століття всі користувалися гасовими або олійними лампами. Сьогодні ж, їм на заміну прийшли сучасні пристосування, що перевершують своїх прабатьків в потужності й автономності. Завдяки винахіднику Давиду Майселу, який першим розробив електричне джерело світла на батарейках, купити ліхтарики може абсолютно кожен.
Що вибрати?
Перед початком покупки обов'язково потрібно визначитися із живленням. У зв'язку із цим ліхтарики бувають:
- Акумуляторні. Мають інтегровану чи зйомну батарею. Ідеально підходять для частого використання в побуті і польових умовах. Особливою популярністю користуються літієві, літій-іонні акумулятори, адже довгий термін служби, швидка зарядка і несприйнятливість до перепадів температури роблять їх поза всякою конкуренцією;
- Зі змінними батарейками. Найпоширеніші, недорогі, надійні. Не вимагають постійної підзарядки, але періодично потрібно міняти батарейки;
- Електродинамічні. Ціна на ліхтарі цього типу відносно невелика. Девайси обладнані спеціальним генератором, який у результаті застосування ручної сили (стискання або обертання важеля) виробляє змінний струм. Тривалість роботи коливається в діапазоні 10-40 хвилин, однак вбудована батарея, яка акумулює надлишкову енергію, значно збільшує ці показники;
- З фотоелементами. Цей тип освітлювальних приладів зустрічається рідше, адже вони здатні акумулювати енергію сонця за допомогою спеціальної панелі.
Зустрічаються також комбіновані джерела живлення. Наприклад, ліхтарик головний часто здатен працювати від змінних пальчикових батарейок та вбудованого акумулятора.
Вже визначилися із живленням? Залишилося зрозуміти, яке джерело світла найбільше вам підійде. Існують моделі:
- З лампами розжарювання. Відрізняються слабким світінням, низьким ККД та коротким експлуатаційним періодом, проте вартість приємно тішить;
- Галогенні. За технічними показниками вони кращі, ніж ліхтарики попереднього типу мінімум у 2 рази. Відрізняються доступною ціною, проте й без незручностей не обійшлося:
- маленький експлуатаційний термін;
- нагрів захисного скла;
- низька світлопередача.
- Ксенонові. Мають велику яскравість світіння, а також широкий діапазон розсіювання. Ідеальний варіант для підсвічування глибоких ярів і печер, а світло часто помітне навіть вдень на відстані декількох кілометрів. Однак, потрібно пам'ятати, що при розряджанні акумулятора на 5%, яскравість падає, більш ніж на 20%;
- Світлодіодні. Яскраве світіння, мале енергоспоживання, високе ККД – все це світлодіодний акумуляторний світильник. Серед недоліків варто відзначити тільки меншу яскравість світлодіодів, порівняно з ксеноновими лампами.
Види ліхтарів за призначенням
Виробники адаптують конструкцію під найрізноманітніші цілі. Так, якщо світла ліхтарика вистачить, щоб не оступитися в темному провулку, то кишенькові вироби – відмінний варіант. Завдяки компактним розмірам, вони легко поміщаються в кишені.
Для самооборони ідеально підходять тактичні освітлювальні прилади із міцним корпусом, яскравим променем та деякими додатковими можливостями. Наприклад, ліхтар-шокер підсвітить темну кімнату та дозволить знешкодити грабіжника.
Незамінними помічниками під час подорожей стануть туристичні пристрої. Велика ємність акумулятора, вбудоване радіо чи зарядка для телефону, можливість підвішувати під тент намету – все це про них.
Пропозиція, від якої не відмовляються
Вже готові зробити покупку? Тоді не поспішайте набирати в пошуковій системі "ліхтар USB LED", адже у нас є все необхідне. Швидка доставка, величезний асортимент, доступні ціни, приємна система знижок – це все МТА!