з 09:00 до 21:00

Матраци

Якісний матрац просто необхідний. Він повинен бути не тільки комфортним для сну, а й корисним для здоров'я. Як це розпізнати? Ми підготували для вас детальне керівництво. Поїхали!

Яку жорсткість вибрати?

Найголовніше, щоб хребет знаходився в природному положенні під час сну, оскільки саме від цього залежить ступінь розслаблення м'язів. В основному існують 3 типи жорсткості:

  1. Висока. Рекомендуються при захворюванні хребта, остеохондрозі. В якості основи використовуються пінополіуретан, струттофайбер, кокосове волокно, композити; 
  2. Середня. Ідеально підходить для людини із середньою статурою та зростом. В основі лежать композитні матеріали, штучний латекс, кокосова койра, меморікс;
  3. Низька. Має пінополіуретанові і натуральні латексні шари. Не підходять для людини із підвищеною вагою, а ось для літніх людей та дітей — саме те.

Крім загальних рекомендацій важливо враховувати й особисті переваги, оскільки якщо ви все життя "проспали" на м'якому виробі, то покупка жорсткого — не найкраще рішення.

Висота та розмір

Мінімально допустима висота — 14 см. Такі моделі розраховані на дітей або рідкісне сезонне використання. Для дорослих рекомендується купувати матраци товщиною 20-50 см. Чим вище матрац, тим більше у нього наповнювача, а значить і рівень комфорту набагато вищий.

Відносно розмірів, то тут все просто — матрац повинен відповідати розмірам ліжка. Найкраще віддавати перевагу стандартним габаритам, тоді ви зможете уникнути провисання країв, а також неакуратного виду ліжка.

Пружинний VS Безпружинний

Купити ту чи іншу модель — питання особистих уподобань. У кожного типу є переваги та недоліки, які обов'язково потрібно враховувати. Вони обидва мають непогані ортопедичні якості, тривалий термін служби, а ще — кілька видів твердості. Якщо на ліжку спатиме одна людина, то рекомендується придивитися до безпружинної конструкції, якщо ж дві — до пружинної. Для людей з великою вагою відмінно підійде конструкція, в основі якої лежать незалежні пружини, оскільки вона забезпечує найкращу підтримку спини. При виборі безпружинних моделей слід особливу увагу приділити наповнювачу.

Популярні наповнювачі

Вони безпосередньо впливають на жорсткість, екологічність і надійність. Ось популярні типи набивань:

  • Латекс. Легко повторює риси тіла, відмінно підтримує хребет. Латекс швидко висихає, відрізняється зносостійкістю та не викликає алергічних реакцій. Недоліки: висока вартість, ламкість;
  • Пінополіуретан. Несприйнятливість до великих навантажень, доступна ціна, хороші ортопедичні властивості — все це пінополіуретан. Однак він складно очищається та довго сохне;
  • Кокосова койра. Серед переваг варто відзначити абсолютну екологічність, лікувальні властивості, а також правильну підтримку спини під час сну. Коштує кокосова койра більше інших матеріалів;
  • Холлофайбер і струттофайбер. Відрізняються винятковою пружністю, гіпоалергенністю, зносостійкістю, хорошими ортопедичними якостями. Здатні швидко позбавлятися від вологи, але коштують дорожче.

Вже визначилися із характеристиками майбутньої покупки? Тоді обов'язково ознайомтеся з нашим асортиментом, адже в МТА можна навіть купити матрац для дитячого ліжечка. Крім того, наші менеджери дадуть відповідь на всі питання, а програма лояльності дозволить отримувати кешбек після кожної покупки. Дійте!