Мультитули нині користуються популярністю в різних сферах. Цей багатозадачний пристрій виручить, коли ящик з інструментами недоступний, а ситуація вимагає негайного вирішення. Вони дуже функціональні та можуть містити в одному пристосуванні більше двадцяти корисних інструментів.
Для чого застосовують мультитул
Компактна міні-майстерня, що вміщається на долоні, може завжди бути під рукою та виручити в необхідний момент.
Виробники передбачили майже всі випадки життя і оснастили свої мультинабори інструментами, які можуть практично все: ножі, кліщі, щипці, викрутки, гаєчні ключі, лінійка, шило, штопор, вантажний гак, пилочка для нігтів, напильники, булавка, збільшувальне скло, компас і ліхтарик та багато іншого.
Які є види мультитулів
Серед розмаїття моделей можна виділити декілька основних різновидів:
- брелок – компактний, оснащений мінімальним набором інструментів. Така модель легко розміщується на зв’язці ключів та може завжди бути під рукою. Окрім інструментальних опцій, мультитул-брелок може бути оснащений маленьким ліхтариком;
- повнорозмірний мультитул – належить до професійних інструментів. Він виконаний із твердої високовуглецевої сталі, комплектується солідним набором опцій. Мультитул має вагу від 250 грам та довжину більше 10 см лише в складеному вигляді. Не надто підходить, щоб носити в кишені. Зате в рюкзаку або бардачку «повнорозмірка» може знадобитися у складній ситуації. Як правило, такі моделі йдуть у комплекті з чохлом та органайзером для зберігання додаткових деталей;
- кишеньковий – дуже мініатюрна і легка модель. Такий мультитул призначений для використання в походних умовах, у мандрівках, на прогулянках, пікніках тощо. Він не містить великої кількості інструментів, проте вони універсальні та міцні. Кишеньковий варіант містить викрутку, ножик, кілька “відкривачок” (для консервних банок і пляшок). Доступні і мікроопції у вигляді шила, зубочистки, пилочки для нігтів тощо;
- мультитул-картка – легко вміщається в гаманці, має стильний дизайн. Такий девайс виглядає, як сталева пластина з фігурними вирізами й заточеними крайками. Залежно від того, за який край картки ви візьметеся, вона може виконувати функції ножа, пилочки, накидного ключа, «відкривачки» для пляшок і консервів, а також лінійки й плоскої викрутки.
Важливі характеристики мультитулів
Вдала покупка мультиінструментального пристрою залежить від ряду чинників. Головними із них є функціонал інструментів, що входять до набору та спосіб їх використання.
Набір інструментів
Модельний ряд мультитулів передбачає найрізноманітніші варіанти. Тому обирати слід, враховуючи власну потребу і запит. Вимагати від пристрою універсальності не варто.
Максимально “заряджений” мультитул матиме великі габарити,значну вагу та не завжди може бути під рукою. А кишенькові варіанти можуть не впоратись зі складними нестандартними завданнями.
Тому, обираючи такий пристрій, слід опиратися на рід занять, хобі, види діяльності і екстрені ситуації, з якими ви стикаєтесь найчастіше.
Спосіб застосування
Усі мультитули можна умовно розділити на чотири групи:
- універсальні – багатозадачні пристрої, що можуть знадобитись у різних сферах: в поході, на риболовлі, на полюванні. Згодяться і під час ремонтних робіт, і для простого відкривання консервної банки;
- для виживання – такі мультитули беруть із собою в ліс або в гори, де немає домашнього інструментарію та комфортних умов для його експлуатації;
- для особистої гігієни – брелки, які містять побутові і манікюрні інструменти. У вигляді додаткового бонуса ці компактні моделі можуть містити хрестову викрутку і “відкривачку” для пляшок;
- для саду/городу – дачний мультитул дозволить не бігати щоразу у майстерню або в будинок, щоб взяти гайковий ключ, молоток чи викрутку. Усі вони будуть у під рукою.
Як вибрати ніж
Ніж залишається найбільш універсальним інструментом. Асортимент функціональних, практичних і креативних ножів дозволяє обрати модель, що задовольнить найвибагливішого користувача. Купити оптимальний інструмент можна, ретельно розібравшись у видах, особливостях і властивостях різних матеріалів, з яких виготовляють ножі.
Ключовими критеріями вибору складного ножа є:
- призначення клинка,
- механізм фіксації леза,
- тип сталі,
- комфорт в експлуатації
Кращі ціни на ножі і мультитули
Варто уважно вивчити та проаналізувати характеристики й додаткові можливості інструментів, скористатись топ-рейтингами, щоб здійснити успішний вибір.
Купити ніж і мультитул можна в інтернет-магазині МТА. Каталог зі зручними фільтрами допоможе детально розібратися в асортименті, щоб обрати оптимальну модель. Придбати ніж чи набір інструментів у нас можна від 53 грн. та успішно використовувати їх для роботи й інших потреб.