Для чого потрібен проектор
Залежно від призначення, проектори поділяються на мультимедійні та домашні. Попри базовий набір функцій, характерних для будь-якого із них, кожен тип має свої специфічні особливості:
- Мультимедійні – призначені, насамперед, для проведення презентацій та відображення статичного контенту. Вони розраховані на мобільне використання і можуть коректно працювати навіть у яскраво освітлених приміщеннях;
- Домашні проектори використовуються для перегляду фільмів. Такі пристрої передбачають роботу в затемненій кімнаті, а їхнім головним завданням є якісне відображення динамічного зображення. Домашні девайси не демонструють високу яскравість картинки, але кольоропередача у них більш якісна, ніж у мультимедійних проекторів.
- Існують ще інсталяційні проектори – професійне дороговартісне обладнання стаціонарного використання. Для домашнього чи офісного використання вони не призначені.
Як вибрати проектор для домашнього кінотеатру
Сучасні проектори транслюють зображення на великий екран з різних гаджетів: смартфона, ноутбука, відеокамери тощо. Таке зображення виглядає чітко і яскраво. Виникає особлива атмосфера кінотеатру вдома.
Асортимент проекторів різноманітний за якістю картинки, яскравістю, габаритами технологічними особливостями.
Для облаштування домашнього кінотеатру підходять моделі таких видів:
- Портативні – мають мінімальні габарити. Ці компактні пристрої вписуються в будь-який інтер'єр. Їх можна брати з собою в поїздку, у гості чи на ділову зустріч. Важливо, що функціонал цих міні-гаджетів не поступається більш габаритним приладам.
- Стаціонарні – найбільш вдалі проектори для домашнього кінотеатру. Вони можуть важити більше 14 кг та не призначені для переміщення. Проте за стійкістю й потужністю ці мультимедійні пристрої є лідерами щодо якості роботи. Вони спеціально призначені для домашнього кіно й оснащені технологіями, що відповідають за покращення якості картинки, зниження рівня шуму; великим набором роз'ємів для конекту з різноманітними гаджетами.
- Універсальні – проекційні апарати, що підходять для різних цілей: встановлення вдома, демонстрації картинок і відео в навчальних закладах, презентацій в офісах. Тому, якщо сфера застосування проектора не обмежується домашнім переглядом кіно, варто звернути увагу на універсальні варіанти.
Функції і параметри
Роздільна здатність і формат зображення
Принцип роботи сучасного проектора полягає в тому, що спеціальна лампа освітлює матрицю, яка, власне, формує і транслює зображення.
Однією із ключових характеристик є роздільна здатність матриці та самого контенту, що відтворюватиметься на проекторі:
- Ефективні показники для відтворення статичних зображень – 1024х768 або 1280x720.
- Стандартом для відтворення відеоконтенту є проектори з роздільною здатністю 1920x1080 точок.
- Для офісного використання підходять моделі з роздільною здатністю 1024х768 точок та навіть 800x600 точок.
Матриця
У проекторах застосовують технології: DLP (Digital Light Processing) та LCD (Liquid Crystal Display):
- В LCD-проекторі світло лампи потрапляє на три рідкокристалічні матриці для трьох кольорів. Далі, ці світлові промені об'єднуються в єдине зображення.
- У DLP-проекторі працює одна матриця. Тому, для створення кольорового зображення, світло проходить через динамічний кольоровий фільтр та через об’єктив потрапляє на екран.
Кожна із цих технологій має свої переваги та недоліки. LCD-технологія краще відображає кольори і добре проявить себе для домашнього кінотеатру. А DLP – забезпечує більшу контрастність, проте в динамічних сценах може виникнути відчуття розмитості. DLP-проектор демонструє своєї переваги в офісній роботі та демонстрації статичних презентацій.
Світловий потік
У технічних характеристиках проекторів варто звертати більше уваги не на параметр яскравості, а на якості світлового потоку:
- Чим більший світловий потік, тим меншою буде насиченість кольорів.
- Для більшої діагоналі зображення потрібен більший світловий потік.
- В освітленому приміщенні світловий потік проектора повинен перевищувати світловий потік освітлення кімнати.
Стандартним світловим потоком проекторів вважається 3000 люмен. Проектори з нижчим показником підходять лише для темних кімнат. Для роботи в яскравих приміщеннях вдалими будуть моделі з яскравістю 5-7 тисяч люмен.
Особливості встановлення
Проектор формує зображення за допомогою об’єктива, який може вимагати певної фокусної відстані для максимальної чіткості зображення на екрані.
Довгофокусні проектори встановлюються на відстані 2 і більше метрів. Значно ближче до екрану (1-2 метри) варто розміщувати короткофокусні проектори. Актуальними, в невеликих за площею приміщеннях, стають ультракороткофокусні проектори, які можна встановлювати майже впритул (10-20 см).
Інтерфейси та роз’єми
Кількість і типи портів та інтерфейсів проектора визначаються параметрами пристрою, який до нього підключатиметься. Проте класичним набором є: HDMI, VGA, USB, Video Audio Out.
Кращі ціни на проектори
Варто враховувати переваги, технічні характеристики і типи налаштувань різних пристроїв для трансляції мультимедійного контенту, щоб купити проектор, що вдало відповідатиме домашньому чи офісному призначенню.
Обрати необхідну модель проектора можна в каталозі інтернет-магазину МТА за кращою ціною від 399 грн.