Термопаста – спеціальна речовина, яка покращує теплопередачу між елементом, що виділяє тепло і охолоджувальною системою. Якщо кулер нещільно прилягає до кристалу або кришки процесора – з'являються мікрощілини. Теплообмін у таких ділянках погіршується, адже повітря – не найкращий провідник тепла.
Термопаста здатна заповнити ці порожнечі і стати сполучною ланкою у процесі відведення тепла. Засіб повинен легко заповнювати простір і витримувати довгі теплові навантаження. Змінювати термоінтерфейс рекомендовано після року роботи.
Параметри для вибору термопасти
- Теплопровідність – головний показник ефективності термопасти. Це кількісна характеристика, яка визначає здатність передачі тепла. Вища теплопровідність означає кращий теплообмін і якість термопасти.
- Температурний та тепловий опір – визначають як часто доведеться змінювати термопасту і скільки часу засіб зберігатиме свої властивості.
- Стійкість до перепадів температур
- Пластичність і в’язкість. Консистенція термопасти не має розтікатися, проте надмірна твердість також додає складнощів у нанесенні. Візуально речовина має нагадувати зубну пасту.
Види термопаст
Основою термопаст є порошки з відповідними показниками теплопровідності: нітрид; графіт; метали (срібло, мідь); алмази в розпорошеному вигляді. Необхідним складником є і синтетичне масло або суміш з низьким рівнем випаровуваності.
Термоінтерфейс може мати такі форми:
- Теплопровідні пастоподібні сполуки;
- Полімеризовані теплопровідні сполуки;
- Теплопровідні клеючі суміші;
- Теплопровідні прокладки;
- Припої і рідкі метали.
Яку термопасту обрати
Щоб визначитись, який термоінтерфейс краще підійде для захисту комп’ютера, варто проаналізувати дані виробника, зазначені на упаковці та порівняти їх із рекомендованими параметрами:
- Теплопровідність має бути не нижчою, ніж 3 Вт/м*К. Дедалі вищий показник свідчить про кращий теплообмін між деталями;
- Рівень в’язкості має коливатись у межах 150-500 Па*с (паскаль за секунду);
- Важливими показниками, які допомагають вибрати термопасту, є мінімальний рівень токсичності та робочі температури в діапазоні 150-200 °C.
- Оптимальною основою термопасти може бути металева чи керамічна. Вуглецева змазка демонструє найефективніші характеристики, проте вона має високу вартість;
- Зносостійкість – важливий момент вибору термоінтерфейсу. Задовільним вважається показник 12 місяців.
МТА представляє широкий спектр термопаст від популярних виробників у кількох цінових сегментах. Враховуючи потреби клієнтів, інтернет-магазин пропонує й різноманітні варіанти упакування: банка, пакет, тюбик, шприц