Головним завданням звукової карти є перетворення цифрового сигналу в аналоговий, виведення його на навушники, колонки та ін. Сучасні материнські плати, переважно, оснащені інтегрованою звуковою картою, яка здатна забезпечити достатню якість звуку. Проте цей варіант має кілька незручностей, серед яких:
Зважаючи на ці фактори, користувачі часто надають перевагу дискретним моделям або зовнішнім звуковим картам. Їх незаперечною перевагою є те, що обробка звукових даних відбувається автономно та не здійснює навантаження на центральний процесор.
Щоб купити максимально продуктивну звукову карту, яка відповідатиме вашому запиту й потребам, варто проаналізувати ряд характеристик. Класифікація пристроїв здійснюється за кількома параметрами:
Зовнішня аудіокарта – компактний пристрій, який підключається до ноутбука або ПК через високошвидкісний інтерфейс FireWire. Спеціальна конструкція дозволила збільшити стійкість карти, покращити якість звуку та звільнити слот PCI, кількість яких у ПК обмежена.
Існують два стандарти FireWire:
Варто знати, що для підключення зовнішньої аудіокарти до ноутбука знадобиться PCMCI — FireWire перехідник.
Зовнішні звукові карти з FireWire-інтерфейсом належать до напівпрофесійного і професійного обладнання.
Внутрішня звукова карта виконується у вигляді окремої плати, що встановлюється безпосередньо всередину ПК. Сюди ж належить і інтегрована, яка впаюэться разом з материнською платою і є невід'ємною частиною сучасних комп'ютерів. Однак замінити таку плату вже не вийде.
Внутрішня карта ідеальне рішення, якщо мета покупки – якісне звучання без необхідності додаткових роз'ємів, інструментальних входів. Така модель оснащена лише виходом для навушників і лінійним входом.
Асортимент звукових карт різного типу та призначення широко представлений в нашому інтернет-магазині. В каталозі товарів МТА можна зручно купити звукову карту, що найбільш вдало підійде вашому запиту і потребам.