Складання конструктора — одна з улюблених дитячих розваг. Це заняття захоплює увагу, розважає, розвиває моторику, фантазію, логіку та інші корисні навички.
Сучасні конструктори мають вигадливі дизайни та безпечний склад. Найпопулярнішими матеріалами, які використовують для створення таких ігор-головоломок є:
Пластик – яскравий, легкий та практичний матеріал, стійкий до механічних пошкоджень і вологи.
Кераміка – застосовується для виготовлення деталей урбаністичних дизайнів. Будинки, замки, міста та інші споруди можуть складатись із керамічних цеглинок і блоків. Цей матеріал надає моделям максимальної візуальної реалітичності.
Дерево – безпечний та екологічний матеріал. Для наймолодшої вікової групи виготовляють дерев’яні бруски, циліндри та кубики великого розміру, які не розбиваються, не ламаються і не травмують дитину. Старшим віковим категоріям деталі з дерева пропонують для створення об’ємних 3D-моделей.
Метал – варіант для досвідчених гравців. Малюкам металеві конструктори не завжди вдало підходять через те, що містять дрібні й жорсткі елементи. Тематикою металевих конструкторів часто стає різноманітний транспорт, техніка, моделі роботів, споруд тощо.
Конструктор складається з деталей, які кріпляться одна до одної та утворюють єдину систему. Гра має багато різновидів, що відрізняються між собою матеріалами, конструкцією та способом кріплення:
блоковий
голчастий
м’який
болтовий
конструктор-липучка
рухомий
магнітний
електронний
3D-конструктор
Хлопчикам, зазвичай, подобаються набори для складання автомобілів, літаків, фортець, супергероїв. Вони призначені зацікавити дитину технічними пристроями; навчити користуватися ключами, викрутками та іншими інструментами. Це корисно малюкам, граючись вони набувають важливих перших навичок роботи з технікою.
Дівчатка часто обирають набори для складання супермаркетів, салонів краси, лялькових будиночків, карет, принцес, героїв мультиків чи казок. “Дівчачі” конструктори комплектуються ляльками, різними тваринами, предметами для кухні. Такі набори розвивають у дівчинки почуття прекрасного, а також дають перші навички з ведення домашнього господарства.
Класичні, або універсальні конструктори створені для ігор, як для хлопчиків, так і для дівчаток.
Важливим параметром класифікації є і вік дитини:
Малюки тільки починають вивчати навколишній світ, їх цікавлять кольори, цікаві форми, незвичайні матеріали тощо. Проте повноцінно збирати складні конструкції діти у цьому віці ще не готові. Тому конструктори для трирічок мають пізнавально-розважальне значення та містять великі деталі, які дитина не змогла би проковтнути або, наприклад, засунути у вухо або ніс.
Дошкільнятам подобаються ігри з великою кількістю деталей, які дозволять складати не лише те, що описано в інструкції, але й вигадувати власні конструкції і сюжети. Дітям цього віку варто обирати моделі, які містять героїв улюблених мультиків чи ігор. Так вони не лише тренуватимуть моторику й інші важливі навички, але й отримають задоволення від гри.
Школярі молодших класів уже мають власні інтереси або захоплюються тим, що зараз популярне серед їхніх однокласників і в компанії друзів. Супергерої, машинки, будівництво чи інтерактивні моделі – обирати іграшку слід за вподобаннями і побажаннями дитини.
Діти середнього й старшого шкільного віку не менше за малюків люблять збирати конструктори. Проте, щоб зацікавити їх, знадобиться щось незвичайне і складне. Наприклад, 3D-конструктори, або ексклюзивні колекційні пропозиції з пам’ятниками архітектури з усіх куточків світу. Інтерес підлітків може викликати і складання космічної ракети чи високотехнологічних інтерактивних моделей роботів.
Класичні, 3D-моделі, інтерактивні, електронні, динамічні варіанти – наш інтернет-магазин пропонує різні види конструкторів та аксесуари до них за ціною від 82 грн. А менеджери МТА детально проконсультують і допоможуть обрати вдалу та цікаву модель.