У рольових і сюжетних іграх вільно та легко розкривається мисленнєвий, артикуляційний, творчий потенціал дитини. Через розваги малюки усвідомлено вивчають світ навколо. І важливою тут є рольова позиція, де іграшки стають засобом самовираження дитини, помічниками та маленькими друзями у її імпровізованих фантазійних ситуаціях.
Ігрові набори допомагають вчитися створювати певні сценарії для розваг, без хаосу та випадковостей. Крім того, персонажі, фігурки й іграшкові інструменти здатні зацікавити дитину, стати помічниками у сприйнятті і дослідженні зовнішнього світу.
Ігри мають не лише розважальне значення – це своєрідна соціалізація малюка. А розваги з ігровими наборами сприяють розвитку пам'яті, сприйняття, мислення, уваги, мовлення та різних сенсорних якостей.
Найпопулярніші види ігрових наборів:
сюжетні;
музичні;
спортивні;
наукові;
театральні;
навчальні.
Класифікація ігрових наборів залежить від вікової групи дитини.
Так, існують комплекти, призначені для розвитку немовлят. Це іграшки, які калатають, світяться, крутяться і пищать, щоб привернути увагу малюка, розважити, заспокоїти, зацікавити його.
Дворічні діти вже не бавляться кольоровими дзвінкими брязкальцями, вони починають обирати для ігор машинки, будівельні майданчики, набори дитячого посуду. Важливо стежити, щоб такі іграшки були максимально безпечними та не містили дрібних деталей чи шкідливих матеріалів.
Діти від 3 до 5 років – справжні “чомучки” й дослідники. Ігри – їх основне заняття, а кількість улюблених та цікавих іграшок дедалі зростає. Дошкільнята полюбляють гратися наборами побутової техніки, інструментів, іграшкових продуктів. Їх цікавлять розваги, де можна уявити себе лікарем, кулінаром, перукарем, фермером, будівельником, пожежником чи супергероєм.
Подібні іграшки цікавлять і 6-9-річних юних вигадників, проте їх уже не здивуєш кольоровими пластмасовими “штучками”. Все має бути по-справжньому, “як у дорослих” – набори для випікання, ігрові супермаркети, спортивні набори, гоночні треки та ін.
Підростаючи, діти намагаються копіювати поведінку дорослих та приміряти на себе різні соціальні моделі. Хлопчикам, переважно, подобаються “ чоловічі справи” та активні розваги. А дівчатка мріють у всьому бути схожими на маму. Тож ігрові набори для дошкільнят та діток молодшого шкільного віку традиційно поділяються на 2 групи:
для хлопчиків – набори інструментів для маленьких майстрів, піратське і лицарське спорядження, дитячі рації, поліцейські набори та комплекти солдатиків.
для дівчаток – іграшки з будинками, ляльками, посудом, науковими дослідженнями, ліпленням, готуванням, чаюванням та ін.
Звісно, виробники створюють і класичні набори для всіх дітей, незалежно від статі. Тому, обираючи іграшки для дитини, варто враховувати її особисті вподобання і звички.
Якісні й сертифіковані ігрові набори мають просту конструкцію та безпечний склад.
На етикетці або в інструкції виробник зазначає рекомендований вік дитини, для якої призначені іграшки, та дотримується вимог до механічних властивостей матеріалів, які використовує.
Наш інтернет магазин пропонує різноманітність ігрових наборів для хлопчиків та дівчаток різного віку за ціною від 53 грн. А менеджери МТА детально проконсультують і допоможуть обрати найбільш вдалий та цікавий комплект.