з 09:00 до 21:00

Молоковідсмоктувачі

Грудне годування – ідеальне збалансоване харчування для новонародженого малюка. У сучасному світі молодим мамам нерідко доводиться зціджувати молоко. 

Прилад, призначений для зціджування грудного молока – молоковідсмоктувач. Він складається з накладки на груди, механічного або електричного насоса і ємності для збору молока.

Для чого потрібен молоковідсмоктувач?

 1. Тимчасова розлука з малюком;
 2. Якщо дитина народилася недоношеною, ослабленою, з невеликою вагою;
 3. Особливості розвитку щелепно-лицьового апарату малюка, через які правильне прикладання до грудей неможливе.
 4. Дитина недостатньо набирає вагу, і мамі необхідна додаткова стимуляція лактації.
 5. Мама тимчасово приймає ліки, несумісні з грудним вигодовуванням;
 6. Створення індивідуального банку молока.

Які бувають молоковідсмоктувачі

За принципом дії та будовою ці пристрої поділяють на механічні (ручні) та електричні. 

Механічні, у свою чергу, поділяються на помпові, шприцеві і поршневі моделі. А електричні бувають побутовими та клінічними.

Перевагами механічних молоковідсмоктувачів є те, що вони компактні, легкі, безшумні, працюють без джерел живлення, регулюються силою натиску:

 • Помпова – найпростіша модель. Складається з накладки на груди, з'єднаної з круглою помпою або грушею. При натисканні на помпу, створюється вакуум, за допомогою якого і відсмоктується молоко. Часто помпові молоковідсмоктувачі не мають ємності для зціджування, до того ж їх складно якісно простерилізувати.
 • Шприцеподібні – складається з двох циліндрів, один з яких закріплений всередині іншого. Внутрішній циліндр прикладається до грудей за допомогою накладки: при плавному руху циліндрів за принципом шприца, створюється вакуум, що і дозволяє відкачувати молоко. У міру наповнення циліндра молоко необхідно переливати в іншу ємність, тому зціджування займає багато часу. Процес зціджування є достатньо трудомістким.
 • Поршневі – найбільш зручні та ефективні серед ручних молоковідсмоктувачів. Такі моделі складаються з накладки, поршневого механізму і пляшечки для збору молока. Накладка прикладається до грудей, при натисканні на ручку створюється вакуум, і молоко надходить в пляшечку.

Перевагами електричних молоковідсмоктувачів є те, що вони потребують мінімальних зусиль у застосуванні, прискорюють процес зціджування, дають можливість підібрати вдалу модель індивідуально:

 • Побутові – легкі і портативні, відносяться до предметів особистої гігієни, їх не можна передавати іншим людям або купувати з рук. 
 • Стаціонарні клінічні молоковідсмоктувачі належать до професійного медичного обладнання. Найчастіше ними устатковані пологові будинки і лікарні, такий молоковідсмоктувач можна взяти напрокат. Прилад може бути оснащений індивідуальним комплектом для зціджування.
 • Електронні молоковідсмоктувачі – це більш високотехнологічні пристрої. Часто вони мають складні програми роботи, наприклад, є двофазне зціджування, що імітує фази і інтенсивність смоктання грудей дитиною. В них можна налаштовувати власні програми, щоб проводити зціджування в комфортному для мами індивідуальному ритмі.

Електричний пристрій для зціджування молока може бути акумуляторним або живитись через батарею. 

Як вибрати молоковідсмоктувач?

При виборі пристрою важливо керуватися такими критеріями:

 1. Мета. Якщо це разові зціджування в пологовому будинку для полегшення стану грудей в період появи молока, краще придбати недорогий, але надійний ручний молоковідсмоктувач або використовувати стаціонарний клінічний. Якщо зціджування необхідно проводити регулярно, варто розглянути можливість покупки електричного молоковідсмоктувача.
 2. Тривалість процедури. Якщо важливою є швидкість зціджування, слід обрати потужний електронний молоковідсмоктувч з функцією двофазного зціджування або молоковідсмоктувача з можливістю одночасного зціджування обох молочних залоз.
 3. Портативність. Якщо мамі важливо завжди мати молоковідсмоктувач під рукою, носити його з собою в сумочці – тоді вдало підійде ручний або невеликий електричний молоковідсмоктувач.
 4. Гучність роботи. Для зціджування в нічний час можна підібрати тиху електронну модель або використовувати ручний молоковідсмоктувач.

Де купити молоковідсмоктувачі

В нашому інтернет-магазині представлені різноманітні моделі професійних електричних молоковідсмоктувачів. Можна обрати і комплектуючі та аксесуари до цих пристроїв за вигідною ціною.