з 09:00 до 21:00 щоденно

Оперативна памʼять

Безкоштовна доставка
Безкоштовна доставка

Один з ключових компонентів ПК, ноутбука, сервера – оперативна памʼять. Ця невеличка енергозалежна мікросхема використовується для читання, тимчасового зберігання, обробки короткочасних даних. 

Оперативка впливає на швидкодію, ефективність, стабільність пристрою. Навіть високопродуктивні процесори, новітні відеокарти не врятують ситуацію користувача без RAM з достатнім обсягом, високою частотою.

 

Від виду компоненту залежатиме ціна, потенціал, а також сумісність памʼяті з обладнанням, ПЗ, додатками. Розповідаємо, який модуль варто купити у вашому випадку.

💾 Яку оперативну памʼять вибрати за призначенням

У нашому каталозі знайдуться три види оперативної памʼяті. Вони відрізняються розміром і формою.

  1. Для настільних ПК – DIMM, довжина 13,3 см, 240-288 контактів.
  2. Для ноутбуків – SO-DIMM, ~7 см, 204-262 контакти.
  3. Для серверів – DIMM або SO-DIMM.

 

При різниці у форм-факторах, планки оперативної памʼяті мають однакові тип, частоту, обʼєм, таймінги. Не дивлячись на це, пам'ятайте, модулі не є взаємозамінними – призначені для конкретного пристрою.

📊 Обʼєм оперативної памʼяті

Що більше показник, то швидше працюватиме пристрій при одночасному виконанні великої кількості завдань. Для ноутбуків зазвичай планують купити оперативну памʼять на 2-16Gb, для ПК – на 16-64Gb, а для серверів –  96-128Gb.

📈 Ефективна частота оперативної памʼяті

Визначає швидкість передачі даних між планкою памʼяттю, відеокартою, процесором за одиницю часу. У нашому каталозі є моделі на 667-8400MHz. Тут працює те саме правило: що вище значення, то краща продуктивність, швидкість роботи.

🧠 Тип памʼяті

Стандарт за яким виготовляється планка RAM. Саме вона визначає фізичні, технічні параметри модулів. Наприклад, пам'ять DDR2 має частоту 800MHz, пропускну здатність 6,4GB/s. Щодо інших DIMM:

 

SODIMM:

  • DDR3DDR3L – 2133 МГц, 12800 MB/s;
  • DDR4 – 3200 МГц, до 25600 MB/s;
  • DDR5 – 5600 МГц, 38400 MB/s.

 

Кожне з цих поколінь відрізняється формою пазів, кількістю контактів, тому встановити в неналежний слот не вийде. Уважно переглядайте характеристики материнської плати пристрою перш ніж замовити планку.

🔢 Кількість планок ОЗП

Один комп’ютер може володіти 1-4 планками пам'яті, і їхня кількість реально має значення. Дві однаково малі зазвичай працюють у 3 рази швидше, ніж одна, більша за обсягом, завдяки двоканальному режиму. Однак, за наявності двох слотів і планів на апгрейд, краще одразу взяти одну основну для простішої модернізації.

 

Враховуйте також можливу сумісність, бо при встановленні планок пам'яті різного обсягу або частоти, система може працювати на повільнішій з доступних частот, видавати помилки.

⏰ Таймінг памʼяті оперативки

Це показник затримки, під час перенесення інформації між модулями памʼяті. Що нижче таймінг, то швидше будуть працювати програми пристрою. У каталозі для покупки є багато форматів пам'яті – CL10-CL96.

💡 Додаткові характеристики RAM памʼяті

AMD EXPOXMP – профілі розгону. Підтримка дозволяє автоматично налаштувати оперативну пам’ять на вищу частоту, кращі таймінги без ручного втручання у BIOS.

 

Радіатори охолодження – металеві пластини, що відводять тепло від мікросхем пам’яті. Надають стабільну роботу модулів при високих навантаженнях, розгоні.

 

Теплорозподільник асиметричної форми – дизайн охолодження, що краще підходить для сумісності з великими процесорними кулерами. Він зменшує ризик фізичного конфлікту з кулером CPU, покращує вентиляцію.

Ці всі функції критично важливі, коли планується розгін, робота з важкими задачами.

Зверніть увагу і на наявність RGB-підсвічування RAM. Воно не вплине на продуктивність, однак покращить дизайн ПК з прозорим корпусом. 

⚡ Робоча напруга модуля памʼяті

Вольтаж нової планки має відповідати передбаченій розʼємом – 1,1-1,65 В і більше. Зворотне приведе до нестабільності або відмови системи працювати з модулем пам'яті.

💭 Оперативна памʼять – купувати з корекцією помилок чи без

Error-Correcting Code – високонадійна технологія, що виявляє, автоматично виправляє деякі помилки в даних. Це важливо для серверів, робочих станцій, фінансових систем. Щоправда, ECC дорожча, недостатньо швидка, сумісна з вибірковими материнськими платами.

Non-ECC – дешевша оперативна пам’ять без вбудованої перевірки помилок. Підходить для більшості домашніх, офісних ПК.

📡 Буферизація оперативки

Впливає на стабільність, сумісність із різними системами.

 

Unbuffered напряму передає сигнали між контролером і чіпами памʼяті. Швидша, дешевша. Використовується на ПК, лептопах, ігрових системах.

Registered має проміжний реєстр, який стабілізує сигнали перед передачею. Тут краща стабільність при об’ємах оперативної памʼяті на 64Gb+, дозволяється використання більшої кількості модулів. Вона повільніша, не сумісна з більшістю материнських плат, має високе енергоспоживання. Застосовується на серверах, робочих станціях.

🛒 Чому купити оперативну памʼять варто в інтернет-магазині МТА?

У нас можна оперативну памʼять купити під будь-які потреби – від офісних до серверних. Однак, щоб обрати оптимальний товар, варто врахувати поточні вимоги разом з перспективою майбутніх оновлень. Скористайтеся фільтрами в каталозі для підбору моделі за вартістю, ключовими характеристиками. Перегляньте актуальні акції. Замовлення оформлюється в кілька кліків – вже за 1-3 дні нова пам’ять буде у вашому місті України. Легко, зручно, поруч – з інтернет-магазином МТА.