Перші ігрові пазли з’явились більше 250 років тому. Ця головоломка була придумана у вигляді чорно-білої дерев’яної карти і призначалась для візуалізації географічних знань. Гравцям необхідно було правильно скласти картину світу, приєднуючи деталі у вигляді країн.
Сучасні пазли не втратили популярності серед дітей і дорослих та мають найрізноманітніші конфігурації. Гра тренує дрібну моторику рук, покращує увагу, фантазію, посидючість і спостережливість, сприяє всебічному гармонійному розвитку маленької особистості.
Пазли – чудова альтернатива гаджетам, вони здатні захопити увагу гравців та стати улюбленим заняттям для сімейного дозвілля.
На класифікацію пазлів та поділ їх за видами мають вплив різні чинники:
Складання пазлів – цікава і корисна забавка, яка розвиває логіку (дитина повинна вчитися вирішувати, яка деталь підійде у певній ситуації), уяву (для того, щоб правильно скласти картинку, варто спочатку уявити кінцевий результат), пам'ять та уважність (у голові постійно слід тримати загальну картинку, аби легше підібрати потрібні частинки).
У дітей, які полюбляють складати пазли, краще розвивається дрібна моторика та координація рухів: завдяки цьому їм легше навчитись тримати ручку, писати, малювати, працювати з ножицями та іншими інструментами.
Розв’язуючи таку головоломку, малюки вчаться досягати результату. Це заняття розкриває щоразу нові грані дитячого творчого потенціалу.
Ще однією корисною особливістю гри є можливість складати картинку не лише самому, але і спільно з іншими учасниками. Так дитина вчиться працювати в команді, здобуває важливі соціальні навички.
Голографічний пазл – зображення залежить від кута зору та має ілюзію об'ємності. Такий тип головоломки виглядає дуже ефектно, але і збирати її набагато важче, ніж звичайну, адже під різним кутом зору малюнок кожного фрагмента змінюється.
Магнітний – пазл, що складається з магнітних елементів. Завершене зображення можна розмістити на холодильнику чи будь-якій металевій поверхні.
Звуковий – може відтворювати різні звуки, залежно від тематики зображення (для пазла «ферма» – звуки тварин, для «паровозика» – звук парового двигуна). Цей тип розвиває у дитини асоціативний зв'язок між зображенням і звуком.
Світловий – створена картинка може світитись у темряві. Особливо ефектно виглядають картинки із зображенням Сонячної системи або сюжетами з казок.
Фактурний – елементи пазла покриті спеціальним матеріалом, який надає зображенню незвичайного вигляду та дарує приємні тактильні відчуття.
Наш інтернет-магазин пропонує різні види пазлів за привабливою ціною від 65 грн. Купувати головоломку варто разом із дитиною, щоб вона могла самостійно визначитись із бажаною моделлю.
А менеджери МТА детально проконсультують і допоможуть обрати корисну та цікаву гру відповідно до вікових та інших важливих параметрів.