Вибрати якісний тонометр – важливе і непросте завдання. Асортимент цих приладів представлений моделями різної конфігурації. Тому варто ретельно проаналізувати основні характеристики тонометра. Адже регулярне вимірювання і контроль тиску допоможе запобігти розвитку серйозних захворювань.
Види тонометрів
Медичні прилади для вимірювання артеріального тиску поділяються на два види:
- ручні – характеризуються тим, що для наповнення манжета повітрям використовується гумова груша. Грушу необхідно кілька разів стиснути рукою, щоб наповнити пристрій. Пульс прослуховується за допомогою фонендоскопа, а показники тиску відображаються на аналоговому циферблаті. Такі пристрої демонструють високу точність вимірювання, але при цьому вимагають певних медичних навичок. В домашніх умовах не всім вдається коректно зчитувати показники та створити необхідні умови для застосування. Тому ручні тонометри найчастіше використовуються професійними медичними працівниками.
- автоматичні – наповнюють діагностичний манжет за допомогою вбудованого компресора, а дані про тиск зчитуються автоматично. Для вимірювання тиску таким приладом, потрібно надіти правильно манжет і натиснути кнопку. Тонометр самостійно виконає всі необхідні вимірювання і відобразить отримані дані на цифровому дисплеї. На роботу автоматичного тонометра не впливають зовнішні фактори: шум одягу, рухи досліджуваного, його активність. Для літніх людей користуватися автоматичним тонометром зручно: не треба слухати пульс через фонендоскоп, вдивлятися в стрілку манометра тощо. Прилад сам визначить тиск, а отримані показники будуть записані в пам'ять. Важливою опцією є індикація аритмії, яка може бути причиною поганого самопочуття або сигналізувати про більш серйозні проблеми.
Як обрати тонометр
Тонометр сприяє систематичному контролю артеріального тиску, попереджає серйозні наслідки захворювань, допомагає лікареві отримати повну картину хвороби пацієнта і правильно призначити лікування. Ключовим показником є те, наскільки прилад зручний у використанні і надійний.
Вибір тонометра залежить від цілі і умов його застосування – побутового призначення або для професійної діяльності лікаря.
Варто звернути увагу на характеристики апарату:
- точність і стабільність результату;
- тип тонометра;
- вид манжети;
- якість нагнітача (груші);
- спосіб харчування;
- наявність додаткових функцій;
- наявність і терміни гарантійного та сервісного обслуговування.
Спосіб вимірювання
За цим параметром тонометри поділяються на дві категорії: плечові і зап'ястні:
- у плечовому – манжета фіксується на плечі і такі апарати є найпоширенішими;
- другий варіант передбачає кріплення манжети на зап'ястя. Зап'ястні тонометри компактніші і простіші в експлуатації, оскільки вони бувають виключно автоматичними. Такі моделі вдало підходять спортсменам, любителям активного відпочинку та мандрівникам. А от літнім людям не варто обирати зап’ястний термометр через можливу похибку вимірювань. Головна причина – вікові зміни судин, через що тонометр може показати неточні результати.
Додаткові функції вимірювального апарату
Автоматичні тонометри можуть бути оснащені додатковими функціями:
- технологія MAM – обчислює середнє значення, удосконаливши точність вимірювань автоматичного аналізу трьох послідовних вимірювань менш ніж за 2 хв;
- технологія PAD – діагностує аритмію пульсу під час вимірювання артеріального тиску;
- діагностичні функції – автоматичний розрахунок середнього тиску, індикатор аритмії, діагностика відповідно до шкали ВООЗ;
- наявність календаря і годинника;
- оснащення необхідним обсягом пам'яті;
- таймер оповіщення;
- система контролю якості вимірювань;
- економна батарея живлення.
Прилад для вимірювання артеріального тиску варто купити для своєї домашньої аптечки, щоб тримати власне здоров’я і самопочуття під контролем та вчасно виявляти зміни стану кровоносної системи.
МТА пропонує спектр автоматичних та напівавтоматичних тонометрів за вигідною ціною від 669 грн.