Смартфони, планшети, смарт-годинники, навушники, ноутбуки – ці ґаджети рідко тримають енергію більше одного дня. Тут приходять на допомогу портативні повербанки. Вони компактні та функціональні, а місткості вистачає на кілька зарядок.
? Але чи все ви знаєте про ці пристрої?
Сучасні моделі мають різний дизайн та характеристики. Залежно від цього, вони поділяються на кілька типів.
За видом акумулятора:
За матеріалом корпусу power bank бувають:
За призначенням:
У каталозі МТА є всі види повербанків, вибирайте те, що вам до вподоби.
Окрім ціни, потрібно обов’язково звертати увагу ще на ряд параметрів.
Місткість більшості моделей – від 10 000 до 50 000 мАг. Чим вона більша, тим більше разів можна зарядити ґаджет і тим вища ціна зовнішніх акумуляторів.
Наприклад, ємності 20 000 мАг вистачить, щоб підзарядити стандартний акумулятор телефона 4-5 разів, а ноутбук – 3-4 рази.
Але треба враховувати, що від ємності залежить вага power bank. Для подорожей та частих транспортувань ідеально підійдуть моделі на 10 000 mah або 20 000 mah з вагою 400-700 грам. Якщо зовнішній повербанк буде використовуватися вдома, як стаціонарна батарея, то можна підбирати більшу ємність – від 50 000 мАг.
Це той випадок, коли “більше – краще”. Важливо, щоб повербанк мав роз’єми різних видів, наприклад:
USB-A | Найпоширеніший роз'єм для підзаряджання портативних девайсів Підходить для більшості смартфонів та інших пристроїв. |
USB-C | Новий стандарт роз'єму, що поступово замінює USB-A в Україні. Характеризується вищою швидкістю передачі даних та потужністю. |
Lightning | Власний порт Apple, який використовується для підзарядки iPhone, iPad та iPod. |
Micro-USB | Застарілий стандарт роз'єму, який поступово витісняється USB-C. Підходить для багатьох смартфонів та інших девайсів. |
DС-роз'єм | Часто зустрічається у відеокамерах, ноутбуках, принтерах. Повербанк з таким портом ніколи не буде зайвим. |
Велика кількість роз'ємів дозволяє під'єднати більше пристроїв одночасно. Але краще уточнити при покупці, скільки ґаджетів одночасно може потягнути повербанк, щоб не перевантажити його.
Також важливо враховувати вихідну потужність портів, адже якщо її недостатньо, то ґаджет заряджатиметься дуже повільно, плюс є ризик пошкодити батарею. Для навушників та смарт-годинників буде достатньо потужності 5-15 Вт, для смартфонів – 15-25 Вт, а для ноутбуків – від 45 Вт.
Часто виробники обладнують повербанки додатковими плюшками, які роблять їх експлуатацію комфортнішою та безпечнішою. Ось кілька із них:
Особливо важливо, щоб повербанк був захищений від перегрівання, короткого замикання, перезаряджання, перенапруги та інших неприємностей. Це значно подовжить термін життя батареї.
Пристрої китайських виробників дуже приваблюють доступною ціною, але вони часто не справляються зі своїм завданням. А іноді “ноунейм” powerbank може зіпсувати батарею пристрою. Бажано обрати повербанк перевіреного виробника з позитивними відгуками. Ось деякі з них:
Ці бренди перевірені часом, а відгуки є у відкритому доступі.
Завжди треба виходити із власних потреб. Ось кілька простих кроків, щоб придбати хороший повербанк:
? Визначте, які пристрої будете заряджати і якої вихідної потужності вони вимагають. Для планшета, смартфона, навушників, смарт-годинників вистачає до 20 Вт, батарея ноутбука потребує від 45 Вт.
? Виберіть для себе оптимальну ємність, щоб портативний повербанк був не надто важким для вас, але міг зарядити акумулятор девайса кілька разів.
? Подумайте, які додаткові функції будуть корисні в процесі експлуатації.
Щоб вам було максимально зручно орієнтуватися у великому асортименті повербанків, ми додали на сторінку спеціальні фільтри. З їх допомогою за секунду знайдете модель з потрібними характеристиками ?
У нашому інтернет-магазині можна знайти моделі як з невеликою ємністю за пару сотень гривень, так і пристрої на 100 000 мАг з ліхтариком, дисплеєм, багаторівневим захистом. А ще – у нас ви отримуєте низку переваг:
☝️ І найголовніше – у нас працюють менеджери люди, до яких ви можете звернутись у будь-який час. Вони підкажуть, пояснять та допоможуть замовити добротний пристрій.